Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтера дизел-съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фронтера дизел-съвет

    Здравейте колеги.Днес с голямо съжаление се разделих с ОФА ДБ бензин.Колата е страхотна карам я почти 5 години и реших че минавам на ОФБ ДБ.Имал съм и къса Витара 91г та с проходимост,возия ,разходи съм си изяснил нещата.Ако не ви затруднява моля за инфо за дизелаците.Най разпространени са тези с 116 кс,има мисля и 120/125кс.Интересува ме конкретно надежност,реален разход,палене в студа,съединител.Благодаря предварително.Извинявам се, но ако някой реши да ме препраща в теми "погледни и това" нека ми го спести,затова си пиша в тема"Опел",знам че тук има компетентни колеги.Още веднъж благодаря

  • #2
    От: Фронтера дизел-съвет

    Каква е причината да искаш дизел, след като си бил доволен от бензиновата фронтера? Иначе от дизеловите Фронтери, търси с Исузовия двигател 2.8 дизел, макар че са много редки и го има само при Фронтери А.

    Коментар


    • #3
      От: Фронтера дизел-съвет

      Аз съм много доволен от дизела на Опел, имал съм и двете версии - 116 и 120к.с. Първата беше автомат и доста по-приятна за каране, разход 8.5/100, но автомата се прецака след 2 години и се наложи да мина на по-мощния мотор и вече с ръчни скорости, което свали разхода до 7/100, но съединителят определено ми е неудобен вече четвърта година! Джиповете ги карам предимно извънградско /това за разхода/, до -15 градуса си палят, по-студено време не съм целил засега. Нищо сериозно не съм правил по тях за тези 6 години, доста скучни откъм проблеми! Хората се плашат от дизела и предпочитат бензин/газ - може и да съм голям късметлия, не знам. Определено не ми харесва къде инженерите от Опел са завряли горивния филтър и малко те принуждават да идеш в сервиз да ти го сменят, а там вече не знаеш на кой ще попаднеш! Доколкото чета при колегите основните проблеми са от въздух в горивната система - от напукани маркучи за обратната нафта и скапания филтър /сменям си го сам въпреки неудобното положение под колата/. София-Бургас си го взимам за два часа и половина без някакви последствия през годините!
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #4
        От: Фронтера дизел-съвет

        От бен/газ съм повече от доволен и познавам добре бен.мотор.Качвам се икарам колата цял ден пътувам и на доста дълги растояния.Проблема дойде че и синчето взе книжка и някакси грозната ръбата кола му хареса.До тук супер,ама 2км.до училище на бензин,на кафе,до вкъщи и така.Гледам през ден два сипваме повечко бензин от газта.Та идеята ми е по-новата визия , по-нова година и евентуално едно гориво.Варианта газ-бензин си остава,и за това са ми питанията,за по добро ориентиране.Благодаря на ЕДО за отговора,ако не те затрудня да попитам по конкретно:-загряват ли при по голямо натоварване,мощност,проблеми с демфера,разход на масло,и ако нещо по специфично се сетите.

        Коментар


        • #5
          От: Фронтера дизел-съвет

          Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
          ... София-Бургас си го взимам за два часа и половина без някакви последствия през годините!
          Това... каква средна скорост означава, колега? Че... ако не смятам грешно... направо се плаша, с каква скорост пердашиш с къса Фронтера А, че и дизел.
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • #6
            От: Фронтера дизел-съвет

            Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
            Това... каква средна скорост означава, колега? Че... ако не смятам грешно... направо се плаша, с каква скорост пердашиш с къса Фронтера А, че и дизел.
            Абе май е с B, но и това не обяснява дооста доброто време
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #7
              От: Фронтера дизел-съвет

              Дизел само 115 коня. По мощните не ги и поглеждай.
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • #8
                От: Фронтера дизел-съвет

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                Абе май е с B, но и това не обяснява дооста доброто време
                Колегата Едо, май че кара и мотор, ако е и пистарка, най-вероятно се е объркал и е имал предвид с пистарката , София-Бургас за два часа и половина, за другото си трябва Ферари, Порше, Ламборджини
                Брех, тая пъргава Фронтера че и дизел иее

                Коментар


                • #9
                  От: Фронтера дизел-съвет

                  Колега kiki ако не те затруднява може ли повече информация за 115к, карах за кратко 120к,собственика каза че е доволен.знам за проблеми с Ел. на Гнп,но от подписа разбирам че може да споделиш ако не те затруднява.Благодаря.Моля и ако може само по темата им.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фронтера дизел-съвет

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    Колегата Едо, май че кара и мотор, ако е и пистарка, най-вероятно се е объркал и е имал предвид с пистарката , София-Бургас за два часа и половина, за другото си трябва Ферари, Порше, Ламборджини
                    Брех, тая пъргава Фронтера че и дизел иее
                    Павка, опитът ми показва, че София - Бургас от табела до табела се взима съвсем нормално със скорост 150-160км/ч. за това време, че даже и по-бързо. Друг е въпроса от къде първоначално тръгваш. Например при мен - отива на 3 часа и малко, докато изляза от Люлин.
                    Разбира се, това с лек автомобил. С джипа не си причинявам главоболия с дълги пътувания.

                    Поздрави,
                    Ники
                    Николай Савов
                    Опел Фронтера А КБ, 2.0
                    +359885 07 00 92

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фронтера дизел-съвет

                      Моля колеги, отворете си тема и обсъждате скорост София Бургас

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фронтера дизел-съвет

                        Колегата kiki.t има в предвид "неремонтнопригодната" помпа на по-мощния мотор, която направо се сменя при проблем с нова за доста солена сума /към 3 бона/. Маслото намалява на пръчката с около 1-2см за 10000км, мощността ми е предостатъчна за сигурно изпреварване, но не позволява поддържане на по-висока скорост от 160-170 - това за успокоение на колегите с големите шестаци! Демпфера си работи нормално вече 50000км, а дали му остава много е Божа работа! При големите жеги и при включен климатик почва да загрява по магистралата със 140, понякога се налага да намаля до 120 и нещата се нормализират. Извън пътя не виждам как може да загрее, качването до Царев връх от Пороминово стрелката изобщо не го отразява, а на моменти си като космонавт в ракета! Относно времето за София-Бургас, става въпрос от табела до табела /както си е редно де/, а това са 370км при постоянна скорост от 140, а към края като ми писне и повече, са си баш два часа и половина. Мисля, че редовно пътуващите го знаят много добре, тука някъде бях пуснал клип как си перкам със 10/100 разход при 140, та не ми се налага и да спирам изобщо!

                        П.П. Абе не ми ли се вижда подписа, че се чудите какво карам?
                        Последно редактирано от Edo; 26-02-18, 22:39.
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фронтера дизел-съвет

                          Благодарности и последно да не досждам-надежност на предния мост, раздатки и хъбове. За Офа си бях взел хъбове, но така и не ги сложих.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фронтера дизел-съвет

                            Има един модел на Фронтера, с двигател на Исузо, 2.8ТД поне да знаеш, че докато изгние купето ще работи и двигателя!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X