Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се гледа на HR-V 1 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво се гледа на HR-V 1 ?

    Праща ме тъстът да оглеждам някаква кола дето му е легнала на сърцето, при някакви джамбази.

    Има ли нещо конкретно или кола като кола?

  • #2
    От: Какво се гледа на HR-V 1 ?

    Аз като собственик на такава от 6 години ще споделя горе-долу какво се сетя.

    Та така, моята е Австрийска, и като такава вече има дупки в задните прагове, та там повечето гният.
    Климатика ми изпуска от някъде, вероятно от компресора, че май и това на някои хонди им е болка, т.е. да се провери дали работи.
    Двигателя е склонен да спича сегменти и да гори масло, не е болка, та може да се пазарите, ако го установите. На мен ремонта ми излезе към 400-500лв, не си спомням точно, че беше отдавна. Иначе е здрав и кУрав
    По електрика нещо, не съм имал ядове и не се е налагало. То си е и сравнително прост автомобил
    Като цяло гледайте хубаво купето, двигателя как работи ... абе кола като кола.
    Аз моето като го взимах, само го запалих, поогледах го на 2 на 3 и въобще не съм се зазяпвал особено.

    Да се има предвид, че вози твърдо и скокливо, та ако може, да му метне един тест да види дали ще му пасне. Аз като смених Харвито с ЦРВ-то и ми се струва, че вози като лека кола, пък и е по просторно и т.н. На харвито задницата с това окачване му е доста соклива и от там е по-скоро лошата возия.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: Какво се гледа на HR-V 1 ?

      Ами - кола като кола и се гледа за всичко, като при другите коли.
      Само едно две неща, бих ти казал да провериш:
      Виж дали е 4х4, защото има доста само с предно, а ги продават за такива с 4х4. Съответно дали сработва и дали има някакви шумове отзад.
      Карета , марета, и т.н. - пак за щракане и шумове.
      Дано и за предпочитане е, да не е газифицирана.
      Дано е поддържана и да и е сменявано маслото както трябва, че почти всички нов внос са си маслояди и после се налага интервенция - която е около 1000 лв.- за да е както трябва. Всъщност това е най притеснителното , но как ще го хванеш не знам.
      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

      Коментар


      • #4
        От: Какво се гледа на HR-V 1 ?

        Каква им е схемата на задвижване?

        Коментар


        • #5
          От: Какво се гледа на HR-V 1 ?

          Нонда ЦРВ гори масло...малко повече от Цироза/Короза/Гарнитороза.Гният като компост.Тесни са.Греят щото са форсирани-резултат от даунсайзинга.Ходова част и трансмисия-трошливи/чупих два пъти листове на ресьори,лагери,шарнири/,пък на Нива сменях два пъти главини/направени от кашкавалин/.Ако ти се наложи ремонт всичко се къса/просто е заварено от ръждата/.Никога няма да си купя японска кола.Никога!.....Предпочитам УАЗ-ка....нея по-малко я ремонтирах
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            От: Какво се гледа на HR-V 1 ?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Каква им е схемата на задвижване?
            Схемата си е на хонда, някаква dual pump, общо взето е доста проста и надеждна.

            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
            Нонда ЦРВ гори масло...малко повече от Цироза/Короза/Гарнитороза.Гният като компост.Тесни са.Греят щото са форсирани-резултат от даунсайзинга.Ходова част и трансмисия-трошливи/чупих два пъти листове на ресьори,лагери,шарнири/,пък на Нива сменях два пъти главини/направени от кашкавалин/.Ако ти се наложи ремонт всичко се къса/просто е заварено от ръждата/.Никога няма да си купя японска кола.Никога!.....Предпочитам УАЗ-ка....нея по-малко я ремонтирах
            Правиш ли разлика между CR-V и HR-V ? И къде пък разбра че греят, за црв-то ?!?! и к'ви ресьори, като това няма такива ?!?! Масло не съм забелязал да гори ?!?!
            Харвито ми макар от ламелите на радиатора да има изчезнали че чак да се снимаш , никога не е качвал температурата над средата, седи си закована стрелакта, даже и на планинско, примерно на Леденика, там си през повечето време на 2-ра.
            Със скоростите също не съм имал проблеми, макар че ЦРВ-то ми е от скоро (няколко месеца)

            По окачването на Харвито съм сменял тук там някой накрайник, някоя биалетка и миналата година амортисьори, та и там не бих се съгласил, като знам на алфата ми преди това, че все нещо потропваше.
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • #7
              От: Какво се гледа на HR-V 1 ?

              Схемата за включване на задния мост е изцяло механична и много хитра, но маслото трябва да е оригиналното и в правилното количество. Мотора при спиране на светофар не се чува изобщо - гледаш оборотомера да се ориентираш. Моята е италианка и няма никакви ръжди, не гори масло и е отчайващо перфектна - истинска Хонда!
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #8
                От: Какво се гледа на HR-V 1 ?

                Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                ... истинска Хонда!
                Имам генератор Хонда. Купил съм го нов. Виждал съм обаче такъв на 2000 часа и изглеждат подозрително еднакво. И еднакво звучат.

                Коментар


                • #9
                  От: Какво се гледа на HR-V 1 ?

                  Яко.
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво се гледа на HR-V 1 ?

                    Защо си мисля, че на HR-V се гледа най-вече да убедиш човека да си вземе направо CR-V?
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво се гледа на HR-V 1 ?

                      Не знам.

                      Мен колите Хонда с нищо не ме привличат. Да си вземе дядото каквото му е на душа пък натам ще мислим.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво се гледа на HR-V 1 ?

                        То няма и с какво да те привличат. Евтини коли с малки, икономични и надеждни двигатели. И скучни. Ама, ако е за евтин непретенциозен гъзовоз, стават идеално.
                        Чиято го гледам това HRV, май е по-добре още малко пари и взимаш CRV. И го гледай да е 147 коня /или там някъде беше по мощния от двата/.
                        За гниене, не знам, моя Сивик го е валял дъжд 5 пъти за 18 години. И един път сняг за 10 минути.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво се гледа на HR-V 1 ?

                          И каква е разликата между HR-V и CR-V ?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво се гледа на HR-V 1 ?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            И каква е разликата между HR-V и CR-V ?
                            HR-V има само предноприводни и триврати. CR-V са с пет врати и всички са 4х4. Системата на задвижване и при двата модела 4х4 е еднаква.
                            Животът е харизан кон според мен...

                            Теди

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво се гледа на HR-V 1 ?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              И каква е разликата между HR-V и CR-V ?
                              kaто между Голф и Пасат

                              моето HR-V за 2г. и 30хил.км. не даде никакви ядове, но един пиян руснак го тотализира за жалост. Идеално за градско, но на дълго е като козле над 110 км./час
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X