Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

    Здравейте на всички,заглеждам се по маверик 2,интересува ме подходящ ли е за ежедневна употреба,колко излиза обслужването,колко гори на газ да речем?Става въпрос за 2.0 124 кончета.Искам да го карам ежедневно,няма да ходи никъде извън асфалта.Гледах и црв 2,2.0 150коня и екстрейл т30 2.0 140 коня,но црв-то е по 9-10 бона,а колкото и да е здраво за кола 2004г на 14години да дам 10 бона,екстрейла не го хвалят много като читав мотор.Маверика ми допада като цена,по 6 бона са,но ако яде газ като луд по-добре да взема едното от другите.Каквото и да е задължително на газ ще се кара.Който може да помага.Поздрави на всички.

  • #2
    От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

    Такааа,явно никой не се наема да коментира нещо,което е коментирано безброй пъти,за това ще дам още малко разаснения,дано помогнат да тръгнат коментарите.Живея в градче край Плевен и всеки ден пътувам по 14км сутрин и още толкова вечер до работа и обратно,на седмица някъде 250км,отделно родата на жена ми е от Благоевград и до там като ходим 2,3 пъти ясно ви става.През лятото обаче ми се налага няколко пъти да превозвам едни бидони и дърва до казана за варене на огнена вода.Карам едно пежо 406 комби 2.0хди,справя се милото със ежедневието,но с тия бидони и дърва в багажника му взех здравето,за това ми трябва нещо хем за ежедневно каране,хем за товарене от време на време,хам да е на газ,защото ако е нафта ще гори 8,9,10 а не виждам смисъл от 6 на 100 с пежото да минавам на 10 с нещо друго.Идеята е 12,13,14 газ.Потдръжката,също ме интересува,да не е примерно като на субару форестър.Накрая да кажа,че сме 4 човечета.Стана малко като роман,но пиша във офроуд форума,защото вие ги карате тези машини.

    Коментар


    • #3
      От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

      Като гледам май темата ми трябва да се премести в "Какъв джип да купя" .Моля някой модератор да я премести.

      Коментар


      • #4
        От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

        Ако тук всеки е над нещата и не смята,че функцията на форума е главно да се споделя информация нека темата ми да се закрие,не е нормално 200 преглеждания и нито един отговор.За пръв път пиша в този форум,но останах тотално разочарован!

        Коментар


        • #5
          От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

          Здравей колега,
          Погледни тази тема.
          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=146729

          Този модел, не е много популярен тук и вероятно затова нямаш и отговори.
          Предполагам че за Форд Маверик 2 питаш

          п.п. информация има но трябва да се потърси ;-)

          Коментар


          • #6
            От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

            Искам да отбележа,че съм изчел тази тема 3 пъти,в форума на форд е много неорганизирано и нищо не можах да разбера,гледах разни клипове в ютуб,но не разбрах много,писах във нисан форума,а за црв-то четох и ми стана ясно че е най удачно,но.....

            Коментар


            • #7
              От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

              Ако колебанието е само между тези модели не мога да помогна в избора кой двигател и прочие.
              Но, от личен опит ти казвам че семейното комби не се замества от тези по височки автомобили.
              Какво имам предвид.
              Всички подобни има малко повечко карантийки отдолу и дигнат под, багажника е и доста по плитък - от което следва че няма да има къде да качваш бидоните.
              Освен това ще се дигат по трудно и на по високо.
              Съвета ми е да намериш такива автомобили и да премериш с метъра и нещата ще ти се изяснят.
              Не каза дали ще продаваш Пежото но най вероятно такава е идеята.
              Аз на твое место не бих го направил (то си и личи от подписа че си карам и джипа и комбито)
              И все пак ако си толкоз петимен да сменяш пежото загледай Киа Спортидж от първата версия.
              Имат вариант екстра дълга база която е с багажник по голям и висок от нормално комби.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kia-Sportage-2000-1.jpg
Прегледи:1
Размер:189.6 КБ
ID:5781871
              Успех

              п.п.
              А и да знаеш че гледайки подобни двигатели и качвайки се от 2.0 хди на такъв ще ти се сторят невървящи като костенурка
              Последно редактирано от rosen_offroad; 25-02-18, 05:52.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #8
                От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                Ами аз гледах първо комбита,но искам да има нещо да превърти и отзад,ако се наложи.Искам да е до 150 коня та да не плащам 300лв данъка за нещо на 15 години,за това гледам тези двг.Гледах субару легаси,много е ниско,гледах шкода октавия,но не препоръчват техните бензинови двг,казват че са сложни и не добре за газ.Аутбека е над 150 коня и накрая стигнах до тези варянти.Отворен съм за предложения де,ако някой може да ме просветли какво друго да гледам.От пежото съм доволен,но тази година нямаше зима,а ако някой е от Плевенския край,знае колко сняг има и колко време го държи,а пежото е голямо,тежко и за сметка на това не може да завива много.

                Коментар


                • #9
                  От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                  В случай, че не са ти привлекли вниманието защо не погледнеш Mitsubishi Outlander 1 и 2
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                    Аз само да кажа, че някой те е излъгал за бензиновите двигатели на шкодите. Верно е, че не знам как се държат последните измислици с 1000 кубика и турбо, но старите бензинки са си напълно адекватни на газ.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                      Малък е багажника и като сложа газ става още по-малък.Трябва голям багажник,до 150 коня,да се газифицира и да гори до 13,14 газ,и да може да превърти задни мост,ако се наложи.Примерно на екстрейла има копче принудително да заключиш 4×4 ,црв-то няма такава опция,но резервната гума е на вратата,а има леген за гума и така като сложиш газ не се губи обема.Всичко си има предимства и недостатъци,за това писах в този форум,защото хората тук карат взякакви машини и могат да ме насочат,ско бях писал в хонда форума всеки щеше да каже,че црв-то е номер 1 и така.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                        Кой двигател на шкода имаш в предвид?Гледах 2.0 150 и във форума на шкода не го препоръчват за газ,казват че е сложноконструиран и проблемен.
                        Последно редактирано от pi6ligara; 25-02-18, 09:09.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                          Е, аз имам наблюдение върху по-хилавите 1.6-101к.с. и 2.0-115к.с. Малкия мотор беше купен от Еуратек и следгаранционно му се качи ГИ. Големия дойде от Италия с ГИ.

                          П.П. Явно ти е бръмнала мухата за джипка, но ако това ти щение не е необратимо, бих ти препоръчал да се замислиш над варианта за теглич и ремарке към Пежото.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                            Има ли октавия II със 2.0 115 и четири по четири ?Всякък съм го мислил,това лято обслужих пежото за 1400лв,каквото се сетите,че може да се смени съм го сменил,но ми трябва и малко сигурност зимата.Пример от миналата зима,останах на 50 метра от нас със 2-те деца в колата и се наложи да ме вади един приятел с 1 паджеро,а аз лягах с новите дрехи да вържа въжето за носача,че куката не издържа.Краен резултат,мръсен,мокър и ядосан,тези моменти искам да избегна.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                              Е, О2 май няма. Има фейслифтови от първите около 2004-2005 година.

                              П.П. Мисля, че при бюджета, за който си намекнал (6-7000) би трябвало да занижиш или да преосмислиш някои от изискванията. Например разхода на газ по-скоро към 16-17 зимата на късо. Годината на производство също доста преди 2010-та и т.н. Пък и не казваш дали си заделил още едни 2000 лева за гуми и обслужване. Лично (с ококорени очи и изтръпнали пети) миналата зима гледах как една хонда с пилене на гуми и пушещ съединител се свлича по едно наклонче назад, вместо да го качва и се насочва към газоразпределителната кутия за кооперациите. Оказа се, че е със някакви китайски всесезонки на 4 сезона.
                              Последно редактирано от коко келеша; 25-02-18, 10:45.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X