Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Walther PPK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Walther PPK

    И така, сдобих се с въпросният пистолет от обява в друг форум.
    Взех го от колега с когото имах удоволствието да си побъбрим и в общи линии да обменим различни гледни точки за нещата от живота, много приятно и интересно се получи.
    За пистолета:
    Валтер ППК с рама от дурал, произведен в края на 30-те в правилния за системата калибър - 7.65 (.32 Browning). Не съм експерт в областта. Човек, който се занимава с реставрация на оръжие ми каза, че е произведен 38-ма. Дори това да не е така, за мен няма значение т.к. пистолета ще претърпи различни промени, които в по-голяма или по-малка степен ще намалят стойността му от историческа гледна точка.
    Като цяло оръжието показва характерните за възрастта си признаци на износване. Цевта му е в състояние, което аз бих определил като "приемливо". Бойната игла има леко изкривяване, което не пречи на работата ѝ, но така или иначе обмислям замяната ѝ. Останалите механизми са в добро състояние и след основно почистване и студена оксидация ще изглеждат като нови. Двойното действие на спусъка е тежко и с дълъг ход но няма запирания и неравномерности. Сингъла е прекрасен.
    При прострелката в служба КОС е дал една засечка по вина на боеприпаса. Удара по капсула е бил добър, но патрона не е гръмнал.
    Първото нещо, което предстои е замяна на чирените с нови и подмяна на критичните за надеждността пружини (възвратна, на чука, на иглата, на изхвъргача и на спусъка/тягата). Сегашните чирени са в окаяно състояние. Типично за всички ППК с този чирен, пластмасата се е отворила, сцепени са тук там и са счупени там където ляга предпазителя. След това ще мине анодация и рефиниш на блока. Надписите са трудно четими и по блока има повърхностна (на пръв поглед) ръжда, премахването на която най-вероятно ще ги заличи. Обмислям дали да инвестирам във възстановяването им. Времето ще покаже.
    Целите на упражнението са две:
    1. Да се разработи и тества основен комплект пружини, който да бъде предложен на пазара.
    2. Пистолета да стане новото ми оръжие за всекидневно носене за топлите дни на годината.


    Като ергономия от моята си камбанария, смея да твърдя, че оръжието е много удобно за моята ръка. По принцип имам средна към малка длан и дръжката на Валтера ляга много удобно. Кутрето ми виси но за това има лек.
    Все още не съм стрелял с него. Планирам това да се случи през следващите няколко седмици, като тогава ще драсна още няколко реда с впечатленията си.
    Първоначалното разглобяване е много интересно преживяване ако не си го правил преди това. Излишно сложна система. Макаров като наследник е опростен до съвършенство... но пък не е наследил нищо от чара на Валтера.





    42

  • #2
    От: Walther PPK

    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
    И така, сдобих се с въпросният пистолет
    ......завиждам
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Walther PPK

      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
      ......завиждам
      Станахме двама.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        От: Walther PPK

        Ха честито и от мен! Явно и ти не си си губил времето.
        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

        Коментар


        • #5
          От: Walther PPK

          Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
          Ха честито и от мен! Явно и ти не си си губил времето.
          Никак даже... след толкова озъртане и дебнене случих на пистолет и продавач. За сега нещата се нареждат добре. Да видим как ще свърши всичко.
          42

          Коментар


          • #6
            От: Walther PPK

            И аз искам такова.
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • #7
              От: Walther PPK

              Мишо, я кажи във Франция как стои въпроса с оръжията за гражданите ??? Иначе за Валтера и аз завиждам......Благородно......

              Коментар


              • #8
                От: Walther PPK

                Казваш, произведен е 30-те т.е е преживял комунизъма и е още жив. Мен би ми било интересно да разбера повече за историята на оръжието и притежателите му, ако уважаемият автор на темата сметне за редно да сподели разбира се.

                И разбира се, честито за придобивката! ППК е много приятен пистолет.

                Коментар


                • #9
                  От: Walther PPK

                  Първоначално публикуван от Ilia801 Преглед на мнение
                  Казваш, произведен е 30-те т.е е преживял комунизъма и е още жив. Мен би ми било интересно да разбера повече за историята на оръжието и притежателите му, ако уважаемият автор на темата сметне за редно да сподели разбира се.

                  И разбира се, честито за придобивката! ППК е много приятен пистолет.
                  Бих споделил, стига да знаех. Предполагам, че са интересни собствениците от "онова" време но за съжаление история липсва. Оръжието изглежда използвано по предназначение, поне цевта, чука и иглата дават такива индикации.
                  42

                  Коментар


                  • #10
                    От: Walther PPK

                    Отличен избор.
                    Ще го носиш постоянно, не само лете.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • #11
                      От: Walther PPK

                      Може да се каже, че днес стартирах проекта. Като за начало, се наложи почистване на говнолина който се е събирал през последните 80 години. Ясно беше, че няма да стане по стандартния начин... След пълното разглобяване стана ясно, че проблема е по-сериозен - напластяване в каналите на иглата и на индикатора за наличие на патрон в патронника, напластявания по канала за пълнителя в дръжката, самите пълнители бяха също напластени. В общи линии навсякъде където имаше изрези по рамата имаше напластяване.
                      750 мл. ацетон, стара бракувана дрелка, тенекиена съдинка и търпение... резултата е виден тук:





                      30 мин. в тази вана и след това беше песен с телената четка.


                      Последва много тънко мазане с вретенно масло и сглобяване до колкото е възможно без някои от основните пружини.
                      Налична е повърхностна ръжда върху чука, блока, спусъка и спусковата скоба. Нея обаче ще я оставя за сега т.к. рефиниша ще бъде правен другаде и от друг човек, който ме помоли да не му "помагам" осирайки положението.
                      Нещо, което ми направи впечатление - финиша на детайлите доста груб. Ясно се виждат следните от метало-режещите инструменти и машини. Мислих, че това е характерно за пистолетите от военно-временното производство, но не предполагах, че ще е така и в тези от преди войната.
                      За сега толкова.
                      Няколо референтни снимки като за начало на проекта.








                      Последно редактирано от slaf4u; 25-02-18, 16:30.
                      42

                      Коментар


                      • #12
                        От: Walther PPK

                        един такъв подарих на 6-то...............изтече ми разрешителното а и не го продадох в годината срок след това
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #13
                          От: Walther PPK

                          Как се запази червената точка за предпазителя? Що за боя е това? Ацетона ..........................?
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Walther PPK

                            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                            Как се запази червената точка за предпазителя? Що за боя е това? Ацетона ..........................?
                            Ей това е въпрос на който не мога да отговоря... Имаше поражения върху точката, леко се беше олюспила в единия край, но определено ме изненада. Вижда се, че е доста дебел пласт боя. Явно някаква руска ще да е

                            edit:
                            Вече мога да отговоря - това се оказва, че не е чиста боя. Състава му е натрошено стъкло, с багрила и лепила и цитирам "други буламачи". Нанася се като точка, която след това се минава с горелката и това остава вечно. Реално е "емайлиране" а не боядисване. Начина за премахването му е...механичен.
                            Последно редактирано от slaf4u; 25-02-18, 19:54. Причина: допълнение
                            42

                            Коментар


                            • #15
                              От: Walther PPK

                              Благодаря.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X