Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор въздушно окачване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Компресор въздушно окачване

    Здравейте колеги,

    Имам Ауди Q7 3.0 TDI 2007г. с въздушно окачване. Развали се въздушното, зарови предницата и компресора си беше заминал. Смениха ми компресора и според майстора няма проблеми, които да са причинили изгаряне на комресора, на което аз не вярвам. Новия компресор обаче хвърля грешка че прегрява и работи доста често. Общо взето окачването няма видими проблеми. При 24 часови престои, колата не кляка изобщо от нито една страна. Някакви идеи какво може да кара компресора да работи по-често? Дали реле или бушон, които не съм сигурен че са ми сменени?

    Поздрави.

  • #2
    От: Компресор въздушно окачване

    Здравей колега. Компресорът има реле, което често дефектира и от там компресора работи повече от колкото трябва прегрява и изгаря. Преди 5-6 години, когато го сменях беше 150 лева ( оригинално в официален сервиз)
    Често срещан проблем.
    Компресора си го сменил целият с нов или го рециклира ? Питам те защото нов компресор върви с релето.
    Щом казваш че колата не изпуска налягане във възглавниците, значи нямаш течове, които компресора да компенсира. Твърде вероятно е релето.


    Ето го. https://www.въздушни-възглавници.com...presor-audi-q7
    36 кинта е, смени го и виж дали ще забива грешки.

    Коментар


    • #3
      От: Компресор въздушно окачване

      Да не би да е натрупал много конденз по възглавниците?
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Компресор въздушно окачване

        Днес смениха релето в един сервиз. Ще наблюдавам. Казаха че си е било оригиналното и не е сменявано никога. Аз се бях насочил към него и мислех че е под седалката до акумулатора. То се оказа под волана според майстора. Имате ли представа на Q7 кое точно е това реле?

        Коментар


        • #5
          От: Компресор въздушно окачване

          Смени няколко пъти режимите на нивото. Покарай го и нека да престои една нощ. Виж дали не е легнал на някъде. След това прочети компа да видиш дали пак набива грешки. Ако няма всичко е точно.
          Релето е под волана да.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13jhip5tl.jpg
Прегледи:1
Размер:87.0 КБ
ID:5781659

          Коментар


          • #6
            От: Компресор въздушно окачване

            Компресора който са сложили е във (гъзъ) и прегрява по (фактора) време. Защото не може да си свърши работата за нужното време.
            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X