Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Комбинирани свредла - метчик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Комбинирани свредла - метчик

    Купих си подобен набор и сега се интересувам как точно и как най-правилно се работи с тях . Основното че се пробива със свредлото и после се нарязва резбата и най-накрая с последната част на режещият инструмент се прави фаската , го знам . Ще използвам и подходяща смазка . Основният ми въпрос е свързан с изваждането му . Ако обърна директно хода на бормашината , ще има ли щети по резбата ? Очаквам всякакви съвети и препоръки за ползването им .


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:617-Y0nWE3L._SX425_.jpg
Прегледи:1
Размер:30.5 КБ
ID:6142610
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

  • #2
    От: Комбинирани свредла - метчик

    Нали не очакваш инструмента да остава вътре в отвора? От къде ги купи тези инструменти? Или кажи името за да търсим...
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #3
      От: Комбинирани свредла - метчик

      https://www.amazon.co.uk/Drill-Combi.../dp/B01DIWWT0A
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Комбинирани свредла - метчик

        След разпробиване-нарязването махаш верта и развиваш на ръка, че като го гледам тоя инструмент ако обърнеш дирекнто посоката може и да захапе нещо на криво и да такова мамата на резбата. Ако правиш дълбока резба не се опитвай да правиш и фрезенк с горния край на “метчика” ще стане мазало
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #5
          От: Комбинирани свредла - метчик

          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
          Нали не очакваш инструмента да остава вътре в отвора? От къде ги купи тези инструменти? Или кажи името за да търсим...
          Още като работех във Вюрт ги знам ,обаче чак сега ми се отдаде възможност и нужда да си ги купя . Както написа Търтея , аз си ги купих от амазон де (https://www.amazon.de/gp/product/B06...?ie=UTF8&psc=1 )

          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
          .................. да захапе нещо на криво и да такова мамата на резбата. Ако правиш дълбока резба не се опитвай да правиш и фрезенк с горния край на “метчика” ще стане мазало
          Точно по тази причина питам . За дълбочината също знам . По принцип и аз мислех да свалям бормашината и да развивам на ръка . Гледах обаче няколко клипа и видях че вадят на ход .
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #6
            От: Комбинирани свредла - метчик

            Няма причина да не излезе на ход.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Комбинирани свредла - метчик

              Мерих каква е максималната дебелина на която могат да се ползват и видях че е около 4 , 5 мм . Не мога точно да премеря че нямам шублер под ръка .
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • #8
                От: Комбинирани свредла - метчик

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Няма причина да не излезе на ход.
                Съдейки от снимката- в горния край резбонарезната част е еднаква с тази при върха, тоест с по-малък диаметър от средата на метчика. Все си мисля, че на ход малко да кривнеш и ще почне да реже нова резба въпреки вече нарязаната.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • #9
                  От: Комбинирани свредла - метчик

                  когато се нарязва с метчик на машина има специални резбонарезни глави , които предават въртящ момент , но и остават на метчика да се води по стъпката на резбата т.е има аксиална степен на свобода - при нарязването и при обратния ход на изваждане на метчика , иначе има опасност при нарязването или ваденето да се накъсат витките на резбата или да се строши метчика .
                  Последно редактирано от Жеков; 21-02-18, 22:25. Причина: корекция

                  Коментар


                  • #10
                    От: Комбинирани свредла - метчик

                    Това са машинни метчици,няма умен винтоверт де да не ги счупи .Това е инструмент за машина с CNC управление,най малко

                    Коментар


                    • #11
                      От: Комбинирани свредла - метчик

                      За 3 паунда и безплатна доставка нищо не пречи да се пробват...
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #12
                        От: Комбинирани свредла - метчик

                        Аз нещо не разбирам...стомана обикновена, със свредло 10-ка се пробива на 1000 оборота. Резба 10-ка в същата сомана се реже на 250-300 оборота.
                        Малко по спомен карам, че не помня справочника наизуст, ама са там някъде. Скоростта на рязане на метчика е поне 3 пъти по-ниска от тази на свредлото, плашката беше още по-бавна. Как точно се очаква да работят в един инструмент без прецизен контрол на оборотите и подаването? Такива инструменти се ползват в цифровите фрези, но там горните условия са лесно изпълними.
                        Това е преди да сме стигнали до захвата. Дори полупрофесионален инструмент с такъв захват няма. Това чудо най-вероятно е за работа на ръка и в меки материали от типа на алуминий, пластмаса и т.н.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Комбинирани свредла - метчик

                          Добре де, ква им е идеята за нещо по-различно от ограда ?
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Комбинирани свредла - метчик

                            За ламарина 3-4 мм.На акум.вентоверт отвор -метчик...тук там през отвор ще ги караш.Аз умирам от кеф да въртя резби с винтоверта,само че макита примерно на втора -трета степен,метчика го хващам на цилиндричната опашка а не на квадрата за да приплъзне ако спре.Обаче ги чупя сравнително често.Машинните като че ли държат повече.Споменавал съм и друг път,банкоматите на най голямата банка съм им връткал резби до припадък в цялата бг.И понеже резбите са много и се правят на място, в 90% със винтоверта.

                            Имам 2 часа на банкомат,аз съм в Рудозем и имам 6 банкомата а е петък вечер и трябва да се прибирам в Пловдив, винтоверта е като струг в ръцете.
                            Последно редактирано от Roninn; 21-02-18, 23:12.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Комбинирани свредла - метчик

                              Имах такива, производство на "Инструмент" Габрово, някъде около 95 година.
                              Ставаха само за халумин.
                              Чупят се лесно, поради дълбокия стружков канал.
                              Останаха 1-2 здрави, останалите се изпочупиха и след заточване на върха като свредло, играят за конусни свредла в талашит и дърво, чат-пат алумимий. За това са идеални.
                              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X