Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai tucson 2.7 auto МНЕНИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hyundai tucson 2.7 auto МНЕНИЯ

    Здравейте колеги, имам този от аватара ми 2.0 бензин с ръчни скорости но баща ми много го иска, и много се блазня да си купя същия но автоматик(2005-2010). Дизел не ми се играе вече, а автомат не виждам друг вариянт освен 2.7. Знам че КИА е еквивалентен. Много съм се навил на въпросното возило, но не съм карал такова автоматик, та това което ме интересува е скоростната кутия и двигателя. Двигателя дали е читав, както и скоростите, и основния ми въпрос е относно скороститие. Видях че е с 4 степенна скоростна кутия, което ме притеснява от към шумност. Моя ми се струва доста шумен, а е супер запазен. Тези 4 скорости не са ли малко недостатъчни, и съответно как го чувствате вие. Бих се радвал да направя на някой на колата едно кръгче, както и бих заплатил за което. Много ще съм ви благодарен за мнение.
    Последно редактирано от kjivkov; 21-02-18, 16:39.

  • #2
    От: Hyundai tucson 2.7 auto МНЕНИЯ

    че на 2.0 автомат какво му е, на мен за градско ми е перфектен, за шум - кутията не я чувам, при мен двигателя е шумен и ръмжи.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Hyundai tucson 2.7 auto МНЕНИЯ

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      че на 2.0 автомат какво му е, на мен за градско ми е перфектен, за шум - кутията не я чувам, при мен двигателя е шумен и ръмжи.
      Именно колега, не ръмжи кутията а двигателя, и то може да е заради кутията която заради 4те си педавки е възможно да държи двигателя в по-високи обороти. Освен това аз питах за бензинов двигател, а предполагам твоя е дизелов 2.0. По разните сайтове ми изкарва тук там че кия спортидж има и автоматик с 2.0 мотор, но тусон не ми попадна с 2.0 бензин.

      Коментар


      • #4
        От: Hyundai tucson 2.7 auto МНЕНИЯ

        Първоначално публикуван от kjivkov Преглед на мнение
        Именно колега, не ръмжи кутията а двигателя, и то може да е заради кутията която заради 4те си педавки е възможно да държи двигателя в по-високи обороти. Освен това аз питах за бензинов двигател, а предполагам твоя е дизелов 2.0. По разните сайтове ми изкарва тук там че кия спортидж има и автоматик с 2.0 мотор, но тусон не ми попадна с 2.0 бензин.
        бензин е моя, двигателя си се чува и на ниски обороти, мисля че шумоизолацията е зле, поне сравнено със Субаруто ми.................... ако си от София може да го пробваш през уикенда 088871881шест
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: Hyundai tucson 2.7 auto МНЕНИЯ

          да, и моя е доста шумен двигателя. Интересното е че от както ги гледам тези машини- 6-7 месеца, още не ми е попадала обява с двулитров автомат, нито на Кия, нито на Хюндай. Благодаря ти колега за предложението. Бих се възползвал но по-натам като ми узрее точно какво да правя ако предложението ти е още в сила . Моля някой да даде мнение за 2.7 автомат. Мерси!

          Коментар


          • #6
            От: Hyundai tucson 2.7 auto МНЕНИЯ

            моето е щатско изпълнение, за там е нормално да е автомат, но е правено за някой южен щат, щото е 4Х2
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              От: Hyundai tucson 2.7 auto МНЕНИЯ

              Tucson 2.7 V6 както и Sportage с този мотор идват само с АТ. АТ е здрава, на Митсубиши. Мотора е идентичен с този на Киа, както и автомата. Една идея по-скъпа за обслужване от 2.0(бензин) мотора, 3 от свещите са малко забутани и си е играчка да се сменят. Не е икономичен автомобил. Колата в действителност си "търси" 5та предавка. Масово са на газ, следва извода, че понася LPG. Както биха те посъветвали повечето хора тук - отиди, седни и покарай. Ако не си твърдо стъпил да е Tucson V6 AT, а търсиш кола със същото оборудване, цена, размер и разходи за поддръжка, можеш да пробваш Kia Sportage 2.0 CRDI, AT(може и 6 степенна МТ). Имат 140кс мотор който с ремап за 400лв става на 170кс и 370NM. Да не говорим, че и на външен вид е по-докарана от Tucsona. Успех с избора !

              Коментар


              • #8
                От: Hyundai tucson 2.7 auto МНЕНИЯ

                Благодаря ти колега PetioStoianov, че си се постарал да напишеш всичко това. Би ли ми пояснил, като казваш че си търси пета предавка, имаш в предвид че на висока скорост има мощ и на четвърта се мъчи, че при висока скорост на четвърта е много шумна и за това търси пета, или защото като е само с 4 предавки минава на по-горна при по-високи обороти и съответно е доста шумна? Не съм твърдо стъпил да е тусон или спортидж, но държа да не е дизел, както и да не е особенно голям като габарити. Гледах че и на субару в тази година повечета автомати са пак с 4 предавки и си мисля че корейци и японци би трябвало да са помислили и щом са сложили 4-ка значи има защо. Вярно че това е нещо като джип, ама все пак е двуоска и е по-скоро кола за асфалт която да може да те "изкара" от ситуации зимата, както и да те "изкара на разходка" по черен път та дори и поразкалян, и от което си правя извода че трябва 4 степенната кутия да се държи подобаващо и да не търси пета скорост. Както по-горе написах имам същия автомобил 2.0 бензин 2007 и макар да съм много доволен от него, ми е прекалено шумен и скорости над 100 определено не са за него. Ако беше по-обезшумен грешка няаше да има. някой има ли наблюдения дали 2.7 е по поносим в това отношение или дори е по-шумен?

                Коментар


                • #9
                  От: Hyundai tucson 2.7 auto МНЕНИЯ

                  Ако ще оглеждаш за Субару е добре да знаеш, че поддръжката им е по-скъпа от на Киа/Хюндай. Ако търсиш скорост взимаш или атмосферния H6 3.0, 245коня или 2.5 XT турбо бензин 230коня (след фейслифта, преди това е 211). Ако шума те дразни обаче си взимаш малко по-нов но те вече са скъпички. По-старите нямат рамки на прозорците и на тези години вътре е малко шумно и трябва играчка за да се намали шума, но динамиката е един път. Ако искаш малко повече проходимост за сметка на скорост - атмосферните Forester-и имат бавни скорости. Субару има едно от най-надеждните 4х4 системи, доста повече доверие можеш да му имаш, че ще те изкара от снега отколкото на горните СУВ-чета. 4х4 им е постоянно. Можеш да видиш доста видеа, където сравняват автомобилите от "паркетния свят" и почти винаги Суби излиза най-нагоре. Понеже се оглеждаш за автомат - Суби са с доста надеждни АТ, едно от последните неща, които се чупи в тези коли. Екземплярите с АТ идват с VTD (variable torque distribution) което е надеждна система за разпределяне на въртящия момент. Мотора им е малко претенциозен на тези години - хубави масла и веднъж на 80-100 хил км трябва реглаж на клапани. Компромис между вървеж, "оффроуд" възможности, надеждност и що-годе комфорт (кожени салони, подгреви, рейлинг и други глезотии) според мен е Форестъра, но колкото хора ги харесват, толкова и ги плюят че са грозни, шумни, скъпи за поддръжка...въпрос на вкус. Много подценен автомобил на светофарите, но тази пералня прави от 0-100 за 7с. и може да се надуе до 300 коня без да се отваря мотора за да се слагат ковани карантии...но това е оффроунд форум, не за състезания . Успех с избора !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Hyundai tucson 2.7 auto МНЕНИЯ

                    Благодаря ти още веднъж колега PetioStoianov. Субару знам че е далеч по-неприятен за потдръжка, не гоня толкова сеиозно 4ж4, а и те са по-дълги от тусона с около 30 сантиметра поне, което го прави още по-неподходящ за това за което го ползвам (50% градско и още толкова разходки извън града). Нарадвах се на БМВ и Ауди и вече не намирам за оправдано да набивам пари за нещо в последните години според мен надценено. Насочил съм се към практично "паркетно" животинче, защото напълно ме устройва на този етап като възможности, а и каско не правя и много повече над 10к не ми се набиват. От тук тусона и спортиджа съм ги набелязал защото ги намирам за практични във всяко едно отношение(златната среда), като изключим "нисък разход на гориво" но 15 газ в града са ми допустими за автомат. Единствено искам да повиша комфорта на машината и за това склоних и да я сменя за автоматик. Единственото което остана е да разбера е за шума в купето. Кофтито е че не съм сигурен че ако подкарам някоя такава на обява ще добия достатъчно добра представа освен ако разликата не е фрапантна, а и да я изкарам със 130 по околовръното рядко някой ще ми "уйдиса на мерака". Ако никой тук не успее да сподели впечатление ще си дам сила и ще тръгна по обяви но го намирам за леко некоректно да занимавам хората ако нямам наистина желание да им купя колата.

                    Коментар


                    • #11
                      Какво стана ? Темата има ли развитие ?
                      Тази земя, по която тъпча сега,
                      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                      тази земя – не е моя земя,
                      тази земя, простете, е чужда.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X