Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен проблем със съединителя на Хонда ЦРВ 1998 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен проблем със съединителя на Хонда ЦРВ 1998 г.

    Здравейте,
    Правих струвах проблем голям. Първо пояснявам, че горната помпа, долната помпа и съединител комплект са сменени и са НОВИ, колата се кара 2-3 пъти в седмицата по нормален градски път.

    Та, какъв е проблема когато запаля колата и потегля всичко е приказка, съединителя е мек, хода е къс ( свободния луфт е обран ) и отделя от ниска точка....когато колата навлезе в задръстване Софийско тръгни-спри ситуация, за разстояние 10-15 км поведението на съединителя се променя до толкова, че е невъзможно да се кара колата. Започва да се втвърдява и да отделя все по и по-високо, докато стигне момента в който стопера подпира педала и започва дори да превърта ахаааа аха леко да тръгне колата и само бучи....просто нямам идея вече смених какво ли не, обезвъздушавах 5-6 пъти на ръка на уста с машина....направо да полудееш!
    Единственото, което ми идва на ум е ако някъде по пътя от горната до долната помпа има клапан за посока на течността, или гумено уширение, което при честото напомпване на съединителя да натрупва напрежение, което да притиска все повече и повече съединителя, докато накрая не се окаже невъзможно да се кара. На предишната горна помпа когато усещам, че става зле работата, подпирах с крак зад педала и дърпах на горе, леко изпукваше и се пооправяше, на тази помпа съм обрал луфта и пукането го няма...аз лесно ще го отвия да стане по дълъг хода ама това няма да ми помогне! НЯКОЙ ДА ИМА НЯКАКВА ИДЕЯ ? или да се е сблъсквал с този невероятно досаден проблем?! Ще съм невероятно благодарен!

    Поздрави!!!

  • #2
    От: Странен проблем със съединителя на Хонда ЦРВ 1998 г.

    Мекото съединение(маркуча) вътрешно прави тапа.И аз съм го ял тоя,не с Хонда ,но принципа е същия.

    Коментар


    • #3
      От: Странен проблем със съединителя на Хонда ЦРВ 1998 г.

      Моляте да ми обясниш подробно къде и какво да направя....много мерси!!!

      Коментар


      • #4
        От: Странен проблем със съединителя на Хонда ЦРВ 1998 г.

        Първоначално публикуван от telecentar Преглед на мнение
        Здравейте,
        Правих струвах проблем голям. Първо пояснявам, че горната помпа, долната помпа и съединител комплект са сменени и са НОВИ, колата се кара 2-3 пъти в седмицата по нормален градски път.

        Та, какъв е проблема когато запаля колата и потегля всичко е приказка, съединителя е мек, хода е къс ( свободния луфт е обран ) и отделя от ниска точка....когато колата навлезе в задръстване Софийско тръгни-спри ситуация, за разстояние 10-15 км поведението на съединителя се променя до толкова, че е невъзможно да се кара колата. Започва да се втвърдява и да отделя все по и по-високо, докато стигне момента в който стопера подпира педала и започва дори да превърта ахаааа аха леко да тръгне колата и само бучи....просто нямам идея вече смених какво ли не, обезвъздушавах 5-6 пъти на ръка на уста с машина....направо да полудееш!
        Единственото, което ми идва на ум е ако някъде по пътя от горната до долната помпа има клапан за посока на течността, или гумено уширение, което при честото напомпване на съединителя да натрупва напрежение, което да притиска все повече и повече съединителя, докато накрая не се окаже невъзможно да се кара. На предишната горна помпа когато усещам, че става зле работата, подпирах с крак зад педала и дърпах на горе, леко изпукваше и се пооправяше, на тази помпа съм обрал луфта и пукането го няма...аз лесно ще го отвия да стане по дълъг хода ама това няма да ми помогне! НЯКОЙ ДА ИМА НЯКАКВА ИДЕЯ ? или да се е сблъсквал с този невероятно досаден проблем?! Ще съм невероятно благодарен!

        Поздрави!!!
        - Това описание нещо ме обърка.
        Да разбираме .че при максимално натиснат педал на съединитела и на скорост, колата започва да се движи (увлича -съединителя не отделя).???
        Правилното ориентиране е решаващо за верните отговори.

        Коментар


        • #5
          От: Странен проблем със съединителя на Хонда ЦРВ 1998 г.

          Съединителя е ок когато запалиш колата и тръгнеш, след 10-15 км задръстване започва да се втвърдява педала и да започва да отделя все по високо, и идва момент в който колата не иска да тръгне.
          когато е натиснат долу не прави нищо...не увлича...

          Така прибрах днес колата в гаража съединителя беше камък и отделяше най горе...огледах маркуча между горна и долна помпа точно преди долната има гумен участък около педя...развих пробката на долната помпа и изцвърча, изскърца нещо и съединителя се оправи.........явно прави тапа наистина....дали ако сменя маркуча ще се оправи???
          Мерси!

          Коментар


          • #6
            От: Странен проблем със съединителя на Хонда ЦРВ 1998 г.

            Смени маркуча и остави съвсем лек луфт на помпата да си връща течноста в казанчето свободно.

            Коментар


            • #7
              От: Странен проблем със съединителя на Хонда ЦРВ 1998 г.

              Ясно, то реално няма кое друго да е скапано, щом казваш че е възможно да е маркуча, а и всичко друго е ново да му се.... много мерси след интервенцията ще пиша какво се е получило дано да е това!
              Много мерси хора живи и здрави!

              Коментар


              • #8
                От: Странен проблем със съединителя на Хонда ЦРВ 1998 г.

                Голяма вероятност е както колегата каза да има процес на разлагане вътре в маркуча.
                При натискане на педала създавате налягане ,което преодолява вътрешното съпротивление на разложения маркуч и изпълнителната помпа отделя притискателния диск. При отпускане на педала спирачната течност е със затруднено връщане(съпротивлението на разложения маркуч),а помпата се връща от вътрешната пружина и в задно крайно положение отваря компенсационния отвор, през който се запълва с допълнителна порция спирачна течност.Повраря се при всяко помпене до момента който описвате-притескателния диск остава притиснат (отделен) и дори на скорост колата не се движи.
                Освобождаването на излишната течност (развиване на обезвъздушителя) възтановява началната стойност.

                Понеже има и още една възможност е редно преди смяната да пробвате да поставите прозрачен маркуч върху "главата" на обезвъздушителя и да се охлаби. Ако протече свободно спирачната течност(пада нивото в казанчето) маркуча е изправен и проблема може да е и в "премахването" на хлабината между педала и помпата.

                Коментар


                • #9
                  От: Странен проблем със съединителя на Хонда ЦРВ 1998 г.

                  Реглажа ти е проблема ,на педала на съединителя. Няма свободен ход и течността не може да се върне в казанчето.
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #10
                    Тоест, ако реглажа е с обран празен ход при натискане после педала не може да върне течност и се компресира с всяко натискане? Ще опитам първо с реглажа ще го отпусна да има празен ход във високата точка пък да видим ако отново прави такъв проблем ще остане да сменя и маркучето явно. Хора безкрайно много съм ви благодарен за идеите които споделихте и мнението, ако се оправят нещата ще съм и задължен! Бирите от мен!

                    Живи и здрави бъдете!
                    Поздрави

                    Отпуснах педала, сега има малко свободен ход след, като буталото излезе изцяло. Лека хлабина която се надявам да е ок за да връща до край помпата.....пък сега започвам да търся такъв маркуч за всеки случай....идей от къде да взема?

                    Мерси!!!!!!!!

                    Много Ви благодаря за инфото и идеите! Живи и здрави да видим, какво ще стане пък после ще се черпим
                    Всичко най-най!!!
                    Последно редактирано от CarTest™; 22-02-18, 08:22.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странен проблем със съединителя на Хонда ЦРВ 1998 г.

                      Здравейте!

                      Онзи ден регулирах педала да има свободен луфт на края, днес се набух в страшните задръствания заради снега както знаете повече от час я карах и ако не се лъжа нещата са ок...педала мисля че е наред. Има някой път съвсем на края 1-2 см дет не се връща по някога но се дръпва с крака и всичко е точно....силно се надявам да е от реглажа на педала както споделихте по горе за което много ви благодаря!!!

                      Наистина ми помогнахте много!

                      Живи и здрави!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X