Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предна броня за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Предна броня за Дискавъри

    Това е предложение.
    Спирайки се на сн.1 всичко много ми харесва, също така смятам , че е по силите ми. Идва обаче въпроса за височината на лебетката.
    Дали така поставена лебетката няма да пречи на охлаждането на мотора? Има ли правило или изискване каква да е височината на която ще се постави лебетката?
    Двете диаголанли тръби от долната страна на бронята са заварени за плочата/предпазител на радиатора. Хваната ли е другаде въпросната защита?
    Благодаря
    Весели празници на всички
    Последно редактирано от dimow; 28-12-09, 12:02.
    Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
    Димитър Димов +ЧЧ7784854894

    Коментар


    • #47
      Здравейте, погледнете моята тема и вижте как се направена плочата и къде и как е хваната. Долните тръби са хванати за страничните външни планки. Височината на лебедката се избира според това за какво ще се ползва колата и дали има място.
      Примерно при бронята на Таргата зад лебедката няма климатик и за това може да се сложи толкова навътре и нагоре.
      При мен също може поради особености на моя модел и по-скоро удачно монтирания климатик. При 300Тди има един съд който пречи на монтажа на плочата на лебедката върху рамата. Поради тази причина се правят два варианта- или се изнася плочата по напред или се сваля надолу между рогата. Въпрос на мерене.
      По принцип идеята на монтажа е да се намали до минимум предния ъгъл на захождане на колата- за това хората се опитват да монтират лебедките максимално навътре и нагоре.
      Единствено се чудя дали не съм оставил челните тръби малко по дълги от необходимото. С момента /снимката лъже/ всяка тръба стърчи над мигача на около 60мм.
      Но си мисля че така е добре, защото като/ако сложа фланци и/или Модулари тогава гумите ще се изнесат с 30/60мм и няма да изглежда така. Особено ако сложа и разширители на калниците.
      Окачването и то ще е на линия скоро надявам се Пристигнаха една камара железа- носачи предни,задни, пружини, амове, бъмпстопове и тн и тн. Дано скоро и за тях да остане време
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-01-10, 09:56.
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • #48
        До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

        Това направих аз.

        Прикачени файлове

        Коментар


        • #49
          До: Предна броня за Дискавъри

          Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
          Здравейте, погледнете моята тема и вижте как се направена плочата и къде и как е хваната. Долните тръби са хванати за страничните външни планки. Височината на лебедката се избира според това за какво ще се ползва колата и дали има място.
          Примерно при бронята на Таргата зад лебедката няма климатик и за това може да се сложи толкова навътре и нагоре.
          При мен също може поради особености на моя модел и по-скоро удачно монтирания климатик. При 300Тди има един съд който пречи на монтажа на плочата на лебедката върху рамата. Поради тази причина се правят два варианта- или се изнася плочата по напред или се сваля надолу между рогата. Въпрос на мерене.
          По принцип идеята на монтажа е да се намали до минимум предния ъгъл на захождане на колата- за това хората се опитват да монтират лебедките максимално навътре и нагоре.
          Единствено се чудя дали не съм оставил челните тръби малко по дълги от необходимото. С момента /снимката лъже/ всяка тръба стърчи над мигача на около 60мм.
          Но си мисля че така е добре, защото като/ако сложа фланци и/или Модулари тогава гумите ще се изнесат с 30/60мм и няма да изглежда така. Особено ако сложа и разширители на калниците.
          Окачването и то ще е на линия скоро надявам се Пристигнаха една камара железа- носачи предни,задни, пружини, амове, бъмпстопове и тн и тн. Дано скоро и за тях да остане време
          Бронята ми харесва и ако ми позволиш ще ползвам патента но имам и въпроси.
          1. За да премине въжето на лебедката налага ли се да се реже декоративната маска.
          2. Има ли умисъл в големия наклон на трапеца напред или просто така ти харесва.
          3. Мислил ли си за предпазна плоча на кормилната щанга.
          Мисля да вдигна предпазни тръби пред фаровете и мигачите,че гората вече ми взема два мигача.


          Съобщение от модератор:
          Моля, напишете си в профила от къде сте.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-01-10, 07:52.
          ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
          ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
          0896 846 246

          Коментар


          • #50
            До: Предна броня за Дискавъри

            Здравей
            1. Не те разбрах. Старата оригинална броня се маха и се слага металната. Маската се реже за да се монтира лебедката.
            2. Замисъла е ако ударя нещо то да ударя трапеца преди ролковия водач на лебедката. Другото е при преминаване на стръмно място наклона помага за да подведе колата към гумите.
            3.Не само съм мислил а и съм я направил. В темата ми даже има и снимка Но напоследък се чудя дали да я слагам или да си правя друга от алуминий. Сегашната е от 8 мм стоманен лист...
            Това с предпазните тръби не е лошо но няма да изглежда добре с този тип броня. Помисли за друг модел. Горе има снимка на една квадратна броня с тръби за фаровете.
            Land Rover Defender 110SW 300tdi

            Коментар


            • #51
              До: Предна броня за Дискавъри

              Имам колега от Русе който е скрил лебедката м/у декоративната решетка и радиатора на климатика,но той е запазил оригиналната броня като я е подсилил отвътрие с правоъгълна тръба. Като го гледаш отпред не можеш да познаеш,че има монтирана лебедка, но е изрязал част от решетката и я е направил подвижна. ДокАто пиша дойде при мен и видях, че неговата плоча е монтирана под рогата.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-01-10, 13:50.
              ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
              ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
              0896 846 246

              Коментар


              • #52
                До: Предна броня за Дискавъри

                Виж това:
                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E1%E5%E4%EA%E0
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-01-10, 17:10.
                Land Rover Discovery:
                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                Коментар


                • #53
                  До: Предна броня за Дискавъри

                  Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                  Сърдечно БЛАГОДАРЯ за бързия отговор, успях да отворя творението на ГОЛДИ.
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-01-10, 17:11.
                  ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                  ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                  0896 846 246

                  Коментар


                  • #54
                    До: Предна броня за Дискавъри

                    Предна броня за 70 лв. ( без двата дена труд за моя сметка)
                    След дълго четене във форума и още по-дълго обмисляне, най-после реших да започна. Първо реших да се снабдя с необходимите материали, от търговска база закупих два броя умалители от 76 мм. на 42 мм. по 6 лв. и осем броя колена на 42 мм. по 2 лв. След това отскочих до вторични суровини, от където се снабдих с 1 метър тръба ф76 мм. и 4 метра ф42 мм. за обща сума 12 лв. Рифеловата ламарина я имах в наличност от едни стари стъпала. И се започна голямото кроене, рязане, припасване и прикапване. Реших да направя бронята отделно от полочата за лебедката за да мога лесно да я демонтирам ( да имам възможност лесно да сменям крушките на мигачите ) Първо започнах с изработването на плочата.














                    След това продължих със сглобяването на Булбара от парченца тръбички с различен диаметър, преходници и колена.



                    Сега дойде ред на майстора заварчик с СО-то да направи здрави заварки, за които платих 30 лв.


                    След 4 часа шмиргилене на заварки се получи това:







                    А сега към грунда.




                    Това се получи в края на втория работен ден. Стана по-добра и от заводска За сега толкова. Като я боядисам и монтирам на Джипа ще пусна още снимков материал.
                    ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                    ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                    0896 846 246

                    Коментар


                    • #55
                      До: Предна броня за Дискавъри

                      Добра работа но според мен си направил една голяма грешка. Не е трябвало да разделяш булбара /по точно конкретния/ от плочата. Защото плочата с лебедката реално ще се държи за рамата с 2 болта при това едностранно и 2 които работят на опън. Булбара е силно отслабен в средата. Така ако го удариш б областта на фара той ще се огъне един път в планката преди болтовете, второ в тръбите и така предпазителя на фара ще влезе в фара. Според мен преди да го боядисаш помисли как да го заздравиш.
                      Идея направи плочата заедно с външните планки и ги завари заедно, като направиш отстрани и трети отвор пред рогата на рамата- има къде Така ще укрепиш лебедката. Може на отрежеш частта пред лебедката и да го сложиш на булбара като запазиш планките. Така ще заздравиш предната част на булбара.
                      Помисли да не стане късно после
                      Land Rover Defender 110SW 300tdi

                      Коментар


                      • #56
                        До: Предна броня за Дискавъри

                        Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                        Добра работа но според мен си направил една голяма грешка. Не е трябвало да разделяш булбара /по точно конкретния/ от плочата. Защото плочата с лебедката реално ще се държи за рамата с 2 болта при това едностранно и 2 които работят на опън. Булбара е силно отслабен в средата. Така ако го удариш б областта на фара той ще се огъне един път в планката преди болтовете, второ в тръбите и така предпазителя на фара ще влезе в фара. Според мен преди да го боядисаш помисли как да го заздравиш.
                        Идея направи плочата заедно с външните планки и ги завари заедно.....
                        Умишлено съм ги разделил за да не се налага да свалям и лебедката с плочата заради една крушка на мигача.Днес умувахме с колеги върху слабото място на захвата м/у планката и тръбата и предлагам ново решение. Какво ще кажеш за това:

                        http://forum.offroad-bulgaria.com/at...1&d=1264006069
                        Прикачени файлове
                        ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                        ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                        0896 846 246

                        Коментар


                        • #57
                          До: Предна броня за Дискавъри

                          Пак е кофти. Ако е дебела кницата (книците => триъгълниците подсилващи ъглите), при удар в края на бронята, ще ти изкриви рамата. Ако е тънка няма да държи нищо.
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 21-01-10, 16:33. Причина: за кницата
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Предна броня за Дискавъри

                            Мдаа Таргата го е казал. Според мен първо си подсигури по-важното а това е плочата на лебедката. Долу съм сложил снимка на моята. От там насетне си прави каквото искаш. Горе ти дадох един вариант. Но май наистина най-елегантното е да закрепиш ролковия водач на дебел Г-оразен профил долу между рогата. Тогава се усилва централната част.
                            Прикачени файлове
                            Land Rover Defender 110SW 300tdi

                            Коментар


                            • #59
                              До: Предна броня за Дискавъри

                              Започвам с "хартиения носител"
                              Бавно постепенно и с много грешки (на картона) плочата за лебедката е готова.
                              А до крайната цел има още доста .....
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-01-10, 20:28.
                              Land Rover Discovery:
                              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Предна броня за Дискавъри

                                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                                Пак е кофти. Ако е дебела кницата, при удар в края на бронята, ще ти изкриви рамата. Ако е тънка няма да държи нищо.
                                А какво ще кажеш ако вместо планките 6мм рифел заваря на трапеца хоризонтална тръба максимално надолу без да пречи на ролководача. Или и двете.
                                ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                                ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                                0896 846 246

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X