Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предна броня за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

    Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
    Принципно този тип брони са с по-висок трапец, но тъй като няма да се правя на състезател реших да намаля височината, за да слея контурите на бронята с тези на предницата на колата.
    Това с по-високия трапец няма нищо състезателно. Това, което от опит мога да споделя е, че при обръщане по таван Диското се захлупва към предния капак, защото там е по-тежко. Ако този трапец стърчи, макар и малко, той ще предпази от смачкване на радиатора и другите карантии и в резултат машината остава способна да се прибира на собствен ход.
    Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

    Коментар


    • #32
      До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

      Сега чета и гледам че отдавна не съм писал
      С фаровете отдавна съм готов, всичко си свети и работи. Сложих и от прехвалените +50% крушки на OSRAM и наистина си светят много по- добре
      Но сега по същество. Днес реших да започна монтажа на предната броня. Таргата хубави ми каза, че е голям зор и хамалогия... но кой да го чуе и сега мускулна треска и болки в кръста.
      По- нагоре в темата има снимки на заготовките, за това няма да ги описвам пак. Всичко започна с махане на предната броня- болтовете ги махнах, но се оказа че има едни спечени болтченца отстрани... нищо не помагаче, но Мистър Флекс реши проблема от корен И така бронята падна. Огледа положението, мерих, мерих и започнах да режа. Махнах платвасовата защита на радиатора отдолу. Свързващата планка под радиатора ми пречеше и я поскасих малко. След всичко това вече можеше да наложа плочата за лебедката- всичко изглежда добре и маркирах къде трябва да бъдат отворите за стоманените втулки в предната напречна греда. На много хора ще им се стори варварско, но реших да пробия рамата не с свредло, а с електрожена. Речено и сторено. Отоворите ги разширих с абразивно борче.Сложих втулките, сложих и плочата... и видях къде се разминават. Пак с борчето и се почна чуденето как да ги прикапя така, че да не се разместят втулките. Реших да сложа болтовете с гайки към плочата и втулката да я навия на разстояние. Така имах място за заварка. На снимката се вижда как се получи. Е заварките станаха малко грозни, защото на тока в мрежата му имаше нещо.. Важното е че станаха здрави. Следващия етап беше да сложа плочата и да сглобя планките към рогата на шасито. С малко намеса на чука ги наместих, прикапах сигурно. Тук направих малка грешка. Трябваше да заварям на място, но реших че няма да се спрявя добре и свалих всичко на земята. На отговорните места сложих блокиращи пластини, за да пречат на деформациите от заварките. Заварих всичко и една дебела заварка малко пречеше- изшлайфах я, плочата влезе, но външните пластини се бяха затворили с по 1.0мм. Пробвах с чука- отворих само външния край, но на вътрешния не му достигаше 0.5мм Реших с насилие. Вкарах на мястото си плочата, всичко пасна с изключение на задните отвори към гредата с втулките. Беше се получила деформация 2мм. Но това не е проблем. Следващи път ще направя отворите леко овални с пилата А трудното влизане на плочата в леглото си ще го лекувам с оксижена- ще грея и ще отворя малко платината от основа. И така това свърших днес. Следващата седмица ще продължа с хоризонталните тръби и декорациите Това което ми направи приятно впечатление е че бронята се получава доста компактна и прибрана. Ехх само една седмица и всичко ще е готово
      И за да не стоя с скръстени ръце... си направих за бъдещия лифт едни задни конуси
      Прикачени файлове
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • #33
        До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

        Здрасти
        А като сложи плочата има ли достатъчно място за лебедката пред климатика?Че аз като мерих и имам съмнения.В смисъл колко см остават от най-издадената част на климатика до частта където се монтира ролководача?
        M.P.

        Коментар


        • #34
          До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

          Гледах много снимки на Дискота и забелязах една разлика с моето. На някои Дискота между вентилаторите за климатика има и един дебел цилиндричен детайл и той много изхвърля напред кострукцията. При мен този детайл го няма. За това мога да прибера максимално лебедката назад и единствените ограничения са двете наклонени укрепващи тръбички които държат предната маска. И така по памет разстоянието от тези тръби до първите отвори за лебедката беше 45мм. Като най-дебелата част на лебедката се пада в барабана тоест в средата ан плочата. От средата на междуболтовото на лебедката до вентилаторите са 65 мм. Според мен лебедката си влиза.
          Land Rover Defender 110SW 300tdi

          Коментар


          • #35
            До: Предна броня за Дискавъри

            Мойте уважения кън Радо.Ама да каже в какъв бой се е доказала тази броня?На мен ми прилича на къщичка за птици.
            А иначе топлата вода е открита- остава само да се използва!!!Справка-снимката от пост 31.
            Последно редактирано от rusev; 07-12-09, 21:18. Причина: добавяна на снимка
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #36
              Предна броня Диско1 ?

              Започвам темата с въпросителна, понеже доста често се споменава "не можа ли да питаш преди да направиш....".
              Възнамерявам да направя метална предна броня на Диското си.
              Целите:
              Здрава броня, възможно място за монтиране на лебеДка, увеличаване на ъгъла при преодоляване на наклон, точки за закачане и повдигане/ тези май са достатъчни/
              По настоящем колата е с оригиналната пласмасова броня.
              От къде да започна?
              Какви материали да избера? Дали да да огъна от ламарина, да заваря, да сгъна тръба ?
              Къде да разположа стойката за лебеДката?
              Къде да захвана и чрез какво цялата конструкция за шасито?

              Благодаря.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-12-09, 11:55.
              Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
              Димитър Димов +ЧЧ7784854894

              Коментар


              • #37
                До: Предна броня Диско1 ?

                Първоначално публикуван от dimow Преглед на мнение
                От къде да започна?
                Като гледам какви въпроси задаваш, защо не започнеш с едно посещение при хора, на които правенето на силови брони им влиза в работата?

                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...4&postcount=78

                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=60067
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #38
                  До: Предна броня за Дискавъри

                  Първоначално публикуван от dimow Преглед на мнение
                  ........
                  От къде да започна?
                  ....................... Благодаря.
                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Като гледам какви въпроси задаваш, защо не започнеш с едно посещение при хора, на които правенето на силови брони им влиза в работата?

                  И с търсачката горе в дясно, използвай я.
                  Прикачени файлове
                  Land Rover Discovery:
                  - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                  Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Предна броня за Дискавъри

                    Темите на колеги прочетох!
                    Признавам си с търсачката явно не се справих, защото тази тема я бях пропуснал“
                    темата ми беше не случайно в друг раздел, но щом са решили и тук може да ми помогнете.
                    Ще прочета още веднъж предложената информация и като има какво ще попитам отново.
                    Успех на всички
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-12-09, 17:38.
                    Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                    Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                    Коментар


                    • #40
                      До: Предна броня за Дискавъри

                      Тази например аз съм я правил. Разгледай я и ще ти се изяснят доста работи.
                      Прикачени файлове
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Предна броня за Дискавъри

                        Благодаря,това е моя модел за броня.
                        Снимай ми по отблизо детаила с двете планки и закрепването към рамата ако е удобно разбира се.
                        Весело изкарване на празниците.
                        Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                        Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                        Коментар


                        • #42
                          До: Предна броня за Дискавъри

                          Първоначално публикуван от dimow Преглед на мнение
                          Благодаря,това е моя модел за броня.
                          Снимай ми по отблизо детаила с двете планки и закрепването към рамата ако е удобно разбира се.
                          Весело изкарване на празниците.
                          Докато targa си намери фотото ще ти дам жокер.
                          Напиши в тъсачката: предна броня ,
                          и ще ти се покажат теми, има една с заглавие:
                          Тунинг на Лендровер-Дифендър, а може и директно това да напишеш.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-01-10, 19:11.
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Предна броня за Дискавъри

                            На Виктор трапеца е грозен. Иначе конструктивно е същата
                            .
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Предна броня за Дискавъри

                              Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                              Тунинг на Лендровер-Дифендър, а може и директно това да напишеш.
                              Благодаря за предложението.
                              Дифендера на Мечкаров съм го виждал на живо много пъти и съм разглеждал всички модернизации които са правени по него.
                              Както вече съм писал идеята е да разгледам вече направени предни брони и да избера кой е "моят" модел.
                              Спрял съм се вече на варианта с конструкция от тръба. Имам "някакви" идеи как да изглежда и захващането за рамата, както и плочата за лебетката.
                              Всъщност въпросната броня ще се монтира на Дискавъри,но принципно и коструктивно смятам , че не се различават.
                              Весели празници и успех.
                              Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                              Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                              Коментар


                              • #45
                                До: Предна броня за Дискавъри

                                Първоначално публикуван от dimow Преглед на мнение
                                Благодаря,това е моя модел за броня.
                                .......
                                Първоначално публикуван от dimow Преглед на мнение
                                .......
                                Както вече съм писал идеята е да разгледам вече направени предни брони и да избера кой е "моят" модел.
                                Спрял съм се вече на варианта с конструкция от тръба. Имам "някакви" идеи как да изглежда и захващането за рамата, както и плочата за лебетката.
                                Всъщност въпросната броня ще се монтира на Дискавъри,но принципно и коструктивно смятам , че не се различават.
                                Диското ще изглежда почти така, като на сн.№1.
                                .... и още няколко модела за размисъл.
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-01-10, 19:07.
                                Land Rover Discovery:
                                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X