Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предна броня за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Предна броня за Land Rover Discovery

    Поздрави на Радослав

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03022012235.jpg
Прегледи:2
Размер:84.6 КБ
ID:5345300
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-02-12, 19:04.
    Land Rover Discovery XS 300tdi 1996 продаден
    Land Rover Range Rover Р38А - 2,5 DSE 2001
    Land Rover Freelander td4 2005
    Land Rover Discovery td5 2002

    Коментар


    • От: Предна броня за Land Rover Discovery

      Браво, да си видя творението произвеждано вече серийно. Малко ми се свива и ме боли сърцето, но се надявам да го излекувате с някоя комисионна.
      Отдалеч изглеждат добре, надявам се и от близо да са така. Остават само защитите на щангите, че така стои малко голо. Успех и дано колегите да ги харесат. Искам още снимки в детайли. Поздрави!
      LR Disco II 99 - TD5
      www.lre-bulgaria.org

      Коментар


      • От: Предна броня за Land Rover Discovery

        Броните са станали добре,но помислете за преместване на казанчето,че така е готово заминало.
        0888 364 731

        Коментар


        • От: Предна броня за Land Rover Discovery

          Колега и до там ще стигнат, но напредват по-бавно. Имат защита да правят, шегели, казанче. Иначе ето завършен вид на бронята
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28082011319.jpg
Прегледи:2
Размер:227.1 КБ
ID:5345705
          Ако са пропуснали темата ми, ето тук малко инфо как аз си реших проблема с казанчето - http://www.offroad-bulgaria.com/show...22#post1746822
          LR Disco II 99 - TD5
          www.lre-bulgaria.org

          Коментар


          • От: Предна броня за Land Rover Discovery

            Аз сътворих това:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5208-2.jpg
Прегледи:1
Размер:153.1 КБ
ID:5345818

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5204-2.jpg
Прегледи:1
Размер:175.1 КБ
ID:5345819

            Казанчето поместих тук:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5207-2.jpg
Прегледи:1
Размер:156.0 КБ
ID:5345820

            Ако не е управлението на лебедката се събира доста по-голямо по обем казанче. Това взех от автоморгата за 3 лева и само му сложух оригиналните помпи.


            Блокажа го направих по следния начин:
            Нормално това севижда

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5205-2.jpg
Прегледи:1
Размер:144.8 КБ
ID:5345821

            Когато ми се налага да го включвам използвам най-просто лимбусче:


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5206-2.jpg
Прегледи:1
Размер:109.9 КБ
ID:5345822

            Използвал съм гъвкава връзка от инструмент (в моя случай по-точно от отверка), като съм го хванал към болта на блокажа с контрагайка.
            Използвам го от 8 месеца и не съм имал никакъв проблем с него. Не ми се ляга в снега да снимам отдолу. Опитах с лост от Диско 1, но играта е много повече.
            http://www.discoweb.org/cdl/index.htm
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-02-12, 19:05.
            LZ1AID

            Коментар


            • От: Предна броня за Land Rover Discovery

              Добре изглежда бронята, браво! От колко милиметра ламарина е? Една защита на щангите и ще стане супер.
              Като гледам и ти си използвал казанче от Форд, подобно на моето. А знаеш ли от какъв модел е точно, да знаят колегите на които им предстои да търсят? И блокажа е хитър, и аз се чудя как да го направя, гледах и такъв вариант с чупещо рамо. Вибрации от раздатката не се ли предават към пластмасовите кори по това рамо?
              Гледам не слагаш калъф на лебедката, така зимата не влиза ли много сняг, да мръзне, не се ли прецаква така? На мен също ми предстои да сложа лебедка и се чудих, няма ли като я вали сняг да мръзне много.
              LR Disco II 99 - TD5
              www.lre-bulgaria.org

              Коментар


              • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                По спомени мисля, че ламарината е 3мм, но може и 2,5мм да беше. Не съм привърженик на много усилените брони, защото предпочитам (дано не се случва) при удар да ми поддава бронята, а не рамата.
                Казанчето не знам от какъв модел е. Но при условие, че няма управлението на лебедката може да се събере и доста по-голямо. Даже в началото бях сложил оригиналното там с малко нагряване с топъл въздух и преоформяне. Събира се, колкото и неочаквано да звучи.
                Идеята взех от тук :
                http://www.discoweb.org/washerbottle/index.htm

                Относно вибрациите - да предаваха се. Правих какви ли не втулки от какви ле материали. Накрая изрязах с една дзамба най-елементарна от гума, залепих я и всичко си дойде на мястото. Вече 6 месеца няма никакви проблеми.
                За защитите ще мислим през пролетта. Просто не оста време за всичко. Петър Петракиев ми праща модел от Дисковери 1, но не става. Ще се преправя.
                Не разбирам какво да и мръзне на лебедката. Не се безпокой. Нищо и няма. Пък и можеш да сложиш калъф на тези модели, който стърчат извън бронята. При мен няма начин.
                Успех и на теб
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-02-12, 19:03.
                LZ1AID

                Коментар


                • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                  Гледам тука, се е заформила интересна тема с добри изработки и идеи. Ето една и от мен. Да не остана назад, един вид. Водача на лебедката и дупката още ги няма, защото не се знае какъв ще е водача. Оригиналния на лебедката, нещо не ме кефи. Пръскалките на фаровете също ще станат черни. Материала е 4 мм, въпреки протестите ми. Тия грозните уши за теглене също са по настояване на клиента. Кит няма. Ако някой намери кит по моите изработки, получава броня безплатно.
                  Прикачени файлове
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                    Колега тарга, много сте се престарали вече и с тия пръскалки, но лошо няма. Бронята изглежда много добре. Явно всеки вече си я прави както на него му хареса - много къстъм. Досега една няма еднаква с някоя друга. Само моята, но тя се произвежда вече серийно в Бистрица. И другото е, че само аз направих грешка да я направя от 5 мм, наистина повече от 3 мм няма никакъв смисъл, дори може да навреди. То шасито е от 2 мм. Кит и по нашите няма, само заварки и шлайф.
                    LR Disco II 99 - TD5
                    www.lre-bulgaria.org

                    Коментар


                    • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Кит няма. Ако някой намери кит по моите изработки, получава броня безплатно.
                      Убеден ли си в това което твърдиш?Ако кита е положен вечерта от вътре на бронята,ще ми направиш ли една?

                      Коментар


                      • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                        Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
                        Убеден ли си в това което твърдиш?Ако кита е положен вечерта от вътре на бронята,ще ми направиш ли една?

                        Ако направиш труда да се расходиш от Русе до Варна само да сложиш малко кит от вътрешната страна на броня - определено заслужаваш една броня за без пари.
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                          Ако направиш труда да се расходиш от Русе до Варна само да сложиш малко кит от вътрешната страна на броня - определено заслужаваш една броня за без пари.
                          Не ме подценявай,имам офис във Варна и често прихождам на там.Друг е въпроса,че все имам работа и бързам а имам голямо желание да се запозная лично с Тарга-та,не само по телефона.

                          Коментар


                          • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                            Ми той не се крие...... Идваш във Варна, звъниш един телефон и готово......

                            Само че не разбрах какво общо с кита има твоето желание за запознатство..... На мен ми прозвуча като леко заяждане.....
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                              Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                              Ми той не се крие...... Идваш във Варна, звъниш един телефон и готово......

                              Само че не разбрах какво общо с кита има твоето желание за запознатство..... На мен ми прозвуча като леко заяждане.....
                              Виж колега,не знам как ти е прозвучало на теб,не съм търсил конфронтация с никой,още повече с Г-н Николов.Чувал съм се няколко пъти с него,помагал ми е със съвети по телефона.Просто изразих желание да се видим очи в очи,ако ти търсиш под вола теле е друг въпрос.Броните които прави Тарга са едни от най-добре изглеждащите,ако ми подари такава не бих могъл да откажа въпреки,че мога да си я изработя почти същата.

                              Ако модераторите решат,че не съм прав с чиста съвест да ми трият мненията!

                              Коментар


                              • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                                Няма нужда от излишен спор, всичко е наред. Като се съберат Джиджо и Таргата и аз ще ида да слушам, белким попия малко техническа информация за двете ми леви ръце. Ако има нещо криворазбрано, грешка е явно и те двама ще си се уточнят.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X