Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странджа-Сакар идеи за маршрут?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странджа-Сакар идеи за маршрут?

    Привет, възнамерявам тази година да отида за първи път в района на Странджа-Сакар.

    Отделям си 5 дни за целта, като трябва да подредя маршрут и да разгледам повечето забележителности в рамките на това време.
    Избрах като дати 01-05 юни заради нестинарския танц в село Българи. Провеждали се наистина вечерта на 3-ти срещу 4-ти?

    Засега съм набелязал да посетя следните забележителности:
    Силистар, разходка с лодка по Велека, разглеждане на селата Бръшлян, Бродилово, Варвара и други интересни ако има. Ако има време и за един следобеден плаж в Синеморец или Резово също бих се възползвал, хей така да уважа морето.

    Искам да видя и Мишова нива, Масления нос, водопад Докузак, мостът Мустафа паша и Мегалитния кръг.

    Предвид, че никога не съм стъпвам по тези места. нямам никаква идея колко време ми е нужно, за да ги посетя и разгледам.

    Моля, за насоки, допълнения, предложения за маршрут, място за нощувка. Как точно да планирам 5-те си дни считано с тръгване от София на 1-ви юни и прибиране вечерта на 5-ти?
    Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
    0888/00-55-37

  • #2
    От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

    Нощувка в село Бръшлян. Само, че не се сещам как се казваше комплекса. Като потърсиш в нета ще намериш. Селото е уникално!
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • #3
      От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

      Това е разходка която отдавна искам да направя.
      Имам приятел с хотел в Резово, и точно в предложеният от теб период е възможно да има свободни места, та бих го ползвал за отправна точка и "логистична база" за околни разходки, а там има доста интересни места до които се стига само по черно или по вода.
      Твоите разходки ми харесват, и съм прегледал всичко което си описал, но според мен, някои са прекалено скоростни и не знам как при такова бързане успяваш да им се насладиш.
      Ако здравословното ми състояние към началото на юни позволява, съм склонен да я направим заедно.

      Абонирам се за темата.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

        Повечето са скоростни, да, ама само за такива имам подходяща компания.

        Тук мисля да са 5 дни. Не са малко. Нощувка край морето е добра идея, но ме съмнява по време на сезона да има свободни места. Мислех си за Малко Търново или някое от селата, които искам да разгледам. Ако има и други желаещи може да се съберем заедно. Просто все отлагам Странджа-Сакар, а ми се ходи.
        Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
        0888/00-55-37

        Коментар


        • #5
          От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

          Хотела на моят приятел в Резово е резервиран предварително, но обикновено от 8-10, та има шанс за места, а и цените ще са предсезонни, пък и от терасата на последният етаж има страхотен изглед към турската страна.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

            Да не пропуснеш изворите на р.Младежка,има и екопътека,Петрова нива,Индипасха,Стражевата кула и скалната църква до с.Маточина.В Граматиково и Младежко има добри хотели.
            Последно редактирано от GEORGI Y60; 21-02-18, 11:57.
            NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
            ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

            Коментар


            • #7
              От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

              Вълчанов мост също е интересен да се посети. За Мишкова нива трябва да се изиска разрешително от гранична полиция..
              И аз съм планирал това лято да обиколя Странджа, но периода е Август.
              Вертер, ако искаш мога да ти изпратя моят маршрут и местата, които съм набелязал.

              Коментар


              • #8
                От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

                Аз бих го направил Сакар - Странджа.
                Симеоновград, Харманли/гърбавия мост, извора на белоногата/, Свиленград/ стария мост, Мезек/тракийска гробница,крепост Калето.
                с. Михалич скална църква.
                С. Маточина - крепост Букелон. Това е първия затвор на Балдуин, преди да го преместят в Търново.
                с. Стефан Караджово -къща - музей.
                Малко търново , Петрова нива
                От там покрай Сливарево, покрай ПП Лопушна по приграничния път та в Резово.

                На връщане - Силистар, Синеморец, Бродилово, Кости, Българи.

                Успех с приключението!

                Коментар


                • #9
                  От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

                  До Тополовград ли смяташ да стигнеш, защото Сакар е там? Района около Малко Търново е буквичката С от Странджа, останалото е в Турция. Не знам с какво ще пътуваш - ако с мотор имаш повече шансове, пътищата повечето са изоставени освен тези по които обикалят граничните или минават камионите на дървосекачите. Много е красиво, дебели дъбови гори и тракийски светилища, но и много мухи и тръни! Хубавата вода е рядкост, но не е болка за умиране. От Резово можете да тръгнете към М.Търново само покрай кльона, защото пътя покрай Велека е превзет тотално от гората на едно място. Най-красивите места са покрай Резовска река, но с тази охрана няма да ви пуснат.
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

                    Едо, къде точно пътя по река Велека е превзет от гората и за кой път ( от коя страна на реката говориш ? ) Предполагам че е около село Кости ..?
                    От кога ти е информацията ?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Аз бих го направил Сакар - Странджа.
                      Симеоновград, Харманли/гърбавия мост, извора на белоногата/, Свиленград/ стария мост, Мезек/тракийска гробница,крепост Калето.
                      с. Михалич скална църква.
                      С. Маточина - крепост Букелон. Това е първия затвор на Балдуин, преди да го преместят в Търново.
                      с. Стефан Караджово -къща - музей.
                      Малко търново , Петрова нива
                      От там покрай Сливарево, покрай ПП Лопушна по приграничния път та в Резово.

                      На връщане - Силистар, Синеморец, Бродилово, Кости, Българи.

                      Успех с приключението!

                      Благодаря, ще проследя маршрута по твоите напъствия и ще видя как се връзва. Може и така да го спретна.




                      Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                      До Тополовград ли смяташ да стигнеш, защото Сакар е там? Района около Малко Търново е буквичката С от Странджа, останалото е в Турция. Не знам с какво ще пътуваш - ако с мотор имаш повече шансове, пътищата повечето са изоставени освен тези по които обикалят граничните или минават камионите на дървосекачите. Много е красиво, дебели дъбови гори и тракийски светилища, но и много мухи и тръни! Хубавата вода е рядкост, но не е болка за умиране. От Резово можете да тръгнете към М.Търново само покрай кльона, защото пътя покрай Велека е превзет тотално от гората на едно място. Най-красивите места са покрай Резовска река, но с тази охрана няма да ви пуснат.
                      Само частта от Странджа , която е в България става въпрос. Видях, че голямата част е в Турция.

                      Мотор нямам, имам джип и лек автомобил. С лекия автомобил ще ми е доста по изгодно, но ако основните пътища не покриват добре забележителностите и се изисква джип и съм наясно с маршрутите мога да тръгна и с ламята. Като за начало ми се иска с лек автомобил. Ще опознавам района. Второ посещение може би вече с джип (ако има смисъл)
                      Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                      0888/00-55-37

                      Коментар


                      • #12
                        От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

                        Само да кажа че Резово е доста безперспективна отправна точка
                        Точно в края на нищото е.
                        Ако трябва да ходиш и да се връщаш там си е едни 50-100 изгубени километра дневно.
                        Бих направил нощувките на различни места: Царево, Малко Търново, Средец и Болярово примерно.


                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

                          Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
                          Благодаря, ще проследя маршрута по твоите напъствия и ще видя как се връзва. Може и така да го спретна.






                          )
                          Успех и провери къде и как качваш снимките, че в много от темите ти са изчезнали!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Успех и провери къде и как качваш снимките, че в много от темите ти са изчезнали!!
                            Това е болна тема. От сървъра на снимка.бг ми затриха доста снимки.
                            За щастие ги пазя и съм си направил копия на целите разкази барабар със снимките.
                            Нямам представа и как лесно и бързо да качвам снимки и тук. Иначе материал за фотописи имам - вече 189 разходки :-)
                            Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                            0888/00-55-37

                            Коментар


                            • #15
                              От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

                              Влади , 5 дни са малко според мен .
                              Аз обаче съм фен да се включа и да продължа сам после
                              Имам малък проблем с датите . В момента иамм две опции , еднат е да се върна в България на 25 юни ... другата е по-рано , но не се знае кога и не мога да кажа все още.
                              Ако ми се нагласят нещата , да съм навреме в България , може ли да се присъединя ?
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X