Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странджа-Сакар идеи за маршрут?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

    Подсказвам ти за едно място, което два пъти ме е "спасявало" да не спя на улицата (при положение, че неотменно си нося палатки и т.н).: Бунгала "Синьо лято". Типично соц. изпълнение, но е дебела сянка, гостоприемни стопани и минимума, който ми е предоставял за "отправна точка", "база" и т.н.

    Датите, за които плануваш са точно тези!
    Друго: Музея в Малко Търново. Единствения печат от "100 национални обекти" ми е от там и прекратих да цапам книжката, като спомен заради неземно хубавото момиче, което ни разходи и разказа за експонатите... От нея научихме за обичая, как имало пещера в Странджа, в която на празника на Св. Марина, бездетните жени влизали голи с мъжете и ... ставало чудо! Някои от тях после забременявали! Много е интересно, че ти разкажат за друг свят.

    Стой далеко от пътя М. Търново - Царевец.

    Успех и после пиши как е минало.
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #17
      От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

      Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
      Едо, къде точно пътя по река Велека е превзет от гората и за кой път ( от коя страна на реката говориш ? ) Предполагам че е около село Кости ..?
      От кога ти е информацията ?
      Пътя покрай реката между Бродилово и Синеморец се прекъсва в района на Царското кладенче, където е прекопан с багер и за няколко години лонгоза си е влязъл във владение на няколко стотин метра разстояние! Доколкото разбрах от местните това е резултат от спор на ловните дружинки за територии, бях с мотора и можех да се напъна да го мина, но не ми се дереше през джунглата и се върнах към Бродилово. Това беше миналото лято.
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #18
        От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
        Влади , 5 дни са малко според мен .
        ..... може ли да се присъединя ?
        Няма нужда от питане. Разбира се!




        Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
        Подсказвам ти за едно място, което два пъти ме е "спасявало" да не спя на улицата (при положение, че неотменно си нося палатки и т.н).: Бунгала "Синьо лято". Типично соц. изпълнение, но е дебела сянка, гостоприемни стопани и минимума, който ми е предоставял за "отправна точка", "база" и т.н.

        Датите, за които плануваш са точно тези!
        Друго: Музея в Малко Търново. Единствения печат от "100 национални обекти" ми е от там и прекратих да цапам книжката, като спомен заради неземно хубавото момиче, което ни разходи и разказа за експонатите... От нея научихме за обичая, как имало пещера в Странджа, в която на празника на Св. Марина, бездетните жени влизали голи с мъжете и ... ставало чудо! Някои от тях после забременявали! Много е интересно, че ти разкажат за друг свят.

        Стой далеко от пътя М. Търново - Царевец.

        Успех и после пиши как е минало.

        Благодаря. Музеят съм го включил.
        Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
        0888/00-55-37

        Коментар


        • #19
          От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение

          Стой далеко от пътя М. Търново - Царевец.

          Успех и после пиши как е минало.
          Да не би да имаш предвид Царево вместо Царевец? Ако е така, подкрепям, то това си е направо стария път за Луната...

          Коментар


          • #20
            От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

            Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
            Нощувка в село Бръшлян. Само, че не се сещам как се казваше комплекса. Като потърсиш в нета ще намериш. Селото е уникално!
            Сърмашик се казва комплекса и аз също го препоръчвам (това е старото име на с. Бръшлян). В с. Младежко където са и изворите на река Младежка има много добър семеен хотел "Изворите". Преди с. Бръшлян, посока Малко Търново, точно под моста над река Велека се намира странноприемница Ковач (в дясно веднага след моста). Там готвят много вкусно и мястото е уникално. Малко след моста в ляво се стига до хотел-ресторант "Рибарникъ".
            Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

            Коментар


            • #21
              От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

              Ако решиш да ходиш до вр. Вишеград в Сакар, имай предвид, че е военно поделение, и едва ли ще те пуснат. Аз съм служил там и на доста хора се развалиха плановете, понеже не са знаели за поделението, което още е действащо. Отделно понякога идваха разни групи с велосипеди или мотоциклети, които пътуваха в посока Дервишка могила, та с голям зор и според дежурния понякога ги пускахме да преминат. Пътя минава през поделението, но за престоя си там, останах с впечатление, че явно туристите не знаят тази подробност.

              Коментар


              • #22
                От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

                Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
                ..И аз съм планирал това лято да обиколя Странджа, но периода е Август...
                Това е най-лошото време за туризъм в Странджа. Пълно е с хапливи мухи, безброй са! Като излезеш на слънчево място ще те обножат на мига и нищо не ги плаши.

                Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
                ...
                Само частта от Странджа , която е в България става въпрос. Видях, че голямата част е в Турция.

                Мотор нямам, имам джип и лек автомобил. С лекия автомобил ще ми е доста по изгодно, но ако основните пътища не покриват добре забележителностите и се изисква джип и съм наясно с маршрутите мога да тръгна и с ламята. Като за начало ми се иска с лек автомобил. Ще опознавам района. Второ посещение може би вече с джип (ако има смисъл)
                Преди 5 години картирах обитанията на някои редки видове диви животни в Натура зона "Странджа". Джипът ми се счупи (другаде) и ползвах единствената свободна кола - Рено Клио. Тоя дребосък показа чудеса от храброст и мина през места, където после с Ленд Ровър се чувствах несигурен. Причината е, че горските пътища са много обрасли и не са за висока кола.
                Колкото до "интересните места" - не си заслужава. За 40 дни из този район ми хареса само Ай-дере (Меча река). Има невероятно красиви карстови каскади!
                Разбира се, това за мене е само работа. Желая ви приятни емоции!
                ПП. Имам няколко хиляди gps-снимки от този район, ако има интерес - пишете.
                Последно редактирано от trapper; 21-02-18, 20:38.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #23
                  От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

                  Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
                  .....С лекия автомобил ще ми е доста по изгодно, но ако основните пътища не покриват добре забележителностите и се изисква джип и съм наясно с маршрутите мога да тръгна и с ламята. Като за начало ми се иска с лек автомобил. Ще опознавам района. Второ посещение може би вече с джип (ако има смисъл)
                  Ще съжаляваш много без джип... Играх съм го точно там, миналата година карах няколко дълги командировки в района, при това със субару.... просто непрекъснато ще виждаш възможности по които не смееш да тръгнеш. Дори между големите села има забравени пътчета... Ако ще е за кеф отиди с джипа, категорично.
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #24
                    От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

                    В Малко търново в музея уредника е един млад историк, играе го и екскурзовод и е страшен пич. Ще потърся координати. Може да ти покаже места за които няма да се сетиш да търсиш.
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #25
                      От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

                      Е да си направя реклама и на моето село Воден се казва и е на единият ръкав на язовир Малко Шарково. Този язовир е май най-големият с насипна стена в България. А в района на селото има "разкопан" манастир /отбелязван като "Парорийски" с пещера зад олтара .На съседното кале работят по гранична кула която е контролирала пътя за Цариград. Ако продължиш до село Странджа /откъдето започва същинската планина Странджа...щото между Сакар и Странджа са Дервентските възвешения/ има път черен но добър до Момина църква . Всъщност там по черно можеш да изкочиш, чак на Белеврен .Движиш се покрай границата обаче.
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

                        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                        Ще съжаляваш много без джип... Играх съм го точно там, миналата година карах няколко дълги командировки в района, при това със субару.... просто непрекъснато ще виждаш възможности по които не смееш да тръгнеш. Дори между големите села има забравени пътчета... Ако ще е за кеф отиди с джипа, категорично.
                        Ще ти кажа какво ме притеснява. Въобще не съм стъпвал по тези места, а освен това е гранична зона и като чета мненията има и действащи поделения. Като нищо ще се набия у шамарите или ще въртя излишни километри може и в нищото. Не искам да се лутам. Казвате, че 5 дни са малко, по-добре да не ги пилея. Догодина живи и здрави ще дойда пак, но вече ще знам къде искам да отида.

                        Принципно, като отивам да опознавам нови места първата разходка ми е по асфалта, хей така за ориентиране и мислено картографиране на района. Рядко ползвам черните пътища от първо посещение. Второто ми посещение е по-уверено и вече туърся разширяване на познанията и пътищата. Тогава включвам и офроуд, но вече е по-лесно да навържа точките след като веднъж съм бил там. Затова ми се ще да съм с колата, но ако имам компания и друг дойде с джип, може да тръгна и аз с 4x4
                        Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                        0888/00-55-37

                        Коментар


                        • #27
                          От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

                          Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
                          Вълчанов мост също е интересен да се посети. За Мишкова нива трябва да се изиска разрешително от гранична полиция..
                          И аз съм планирал това лято да обиколя Странджа, но периода е Август.
                          Вертер, ако искаш мога да ти изпратя моят маршрут и местата, които съм набелязал.
                          Да, моля те, ако не те затруднявам :-)
                          Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                          0888/00-55-37

                          Коментар


                          • #28
                            От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

                            Изпратих, виж си лични.
                            Мога да го споделя и тук при интерес.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

                              Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
                              Изпратих, виж си лични.
                              Мога да го споделя и тук при интерес.
                              Дай де!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Странджа-Сакар идеи за маршрут?

                                Давам
                                https://www.dropbox.com/s/7pcbsf58tz...trail.gdb?dl=0

                                Малко описание към маршрута.
                                Правил съм го за 4х4 и повечето от маршрутите са по черни пътища.
                                Маршрута не е окончателен тъй, като си мисля че на място ще търпи промени
                                Сложил съм къщи за гости и места за диво къмпиране тъй, като мислим да спим и на диво.
                                Планирал съм две нощувки, като идеята е цял ден да караме и да разглеждаме но според мен няма да успеем в "ден2" и ще решаваме на място.
                                Не ми е познат района и топологията, както и състоянието на черните пътища но приемам че ще имам някаква скорост на движение от около 20 км/ч. да речем в 40% от участъците.
                                За Мишкова нива и Вълчанов мост трябва да питам за разрешително. Може да се вземе т туристическият център в М.Търново. И двете са зад оградата, като за моста видях че има уверение от директора на парка че всеки който иска може да отиде без проблем. Имало врата с ключ и граничните отваряли. До моста се кара успоредно с новата ограда

                                За мен акцента е повече на карането а не толкова на забележителности. Това е причината музей и други сходни забележителности да не присъстват в маршрута.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X