Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голяма популация на хищници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Голяма популация на хищници

    Във Видинско се видяхме в чудо от голямата популация на чакали, лисици и диви к.....и. Масово се наблюдават много хишници и малко пернат дивеч и заек.За това с още един приятел сме се запалили по лова на хишници,през изминалата седмица отстреляхме три чакала, две диви к....и и едно скитащо куче. Колеги , чакам вашите препоръки и съвети за успешен лов на хишници, но имайте в предвид, че нямаме много поддържатели, защото "ЩОМ НЕ СЕ ЯДЕ----НЕ СЕ СТРЕЛЯ"- така за съжаление мислят повечето местни ловци. Ловуваме с ТОЗ-8 22кал и ИЖ-26 12 кал.
    Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 06-12-07, 17:59.

  • #2
    До: Голяма популация на хишници

    А ми то в цялата страна е така за съжаление.И повечето ловци,особено
    по-старите никога няма да изхабят патрон по хищник я заради патрона
    я заради мръвката която чакат.Не знам как стои въпросът с отстрел на
    хищници във вашата дружинка но тяхният лов е най-успешен през нощта
    Най добре си направете стървилища,при вас поне Дунава е близо и
    рибка вероятно има.Оставете я да се усмърди здраво и тогава по места.
    Ще има успех при тези хищници.Става и с друга мръвка.Иска си здраво
    търпение и мръзнене но кефа иска жертвиДруго е по програма
    "фар" но вие там си знаетеА относно ТОЗ-а това за мен е уникалното
    оръжие за целта,само си намерете куршуми с кух връх заради чакалите
    поне.Пък ако няма проблеми с колегите може след нова година да ви
    дойдем на гости да ги поразредим с една групичка мераклии на хищник.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #3
      До: Голяма популация на хишници

      В момента съм заложил "поразяващата смръдня" да втасва в абонатната станция на блока и подготвям чакалото. Вероятно още този уикенд ще го заредя и ще се пробвам. При нас се върти и вълк!!!Дано дойде на стървилището.....
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #4
        До: Голяма популация на хишници

        Другия вариант е с гонка ,но тогава трябват повечко хора.Хънтъра е прав,миналата година на един язовир собственика изкара две касетки с каракуда и ги хвърли до старото помещение на трафопоста.Голям кеф.Но ги разредихме.Мога да кажа,че на жената направих кожух ,отидоха 18 кожи, но стана чудесен и от онзи ден е пак на гърба и.Кожите не са само от този лов.Помогнаха и приятели.
        А популациите се увеличават защото не останаха хора по селата,а зимата не излизат и по полето и гората.А дивеч има и има храна за тях.Имайки предвид и всеядноста на чакала ,готово.
        Пък ако искаш наистина можем да спретнем един излет пък и повече след Нова година.Далече е ,ама ще покажеш и зимния риболов на Дунава.
        Наслука.
        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

        Коментар


        • #5
          До: Голяма популация на хишници

          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
          А ми то в цялата страна е така за съжаление.И повечето ловци,особено
          по-старите никога няма да изхабят патрон по хищник я заради патрона
          я заради мръвката която чакат.Не знам как стои въпросът с отстрел на
          хищници във вашата дружинка но тяхният лов е най-успешен през нощта
          Най добре си направете стървилища,при вас поне Дунава е близо и
          рибка вероятно има.Оставете я да се усмърди здраво и тогава по места.
          Ще има успех при тези хищници.Става и с друга мръвка.Иска си здраво
          търпение и мръзнене но кефа иска жертвиДруго е по програма
          "фар" но вие там си знаетеА относно ТОЗ-а това за мен е уникалното
          оръжие за целта,само си намерете куршуми с кух връх заради чакалите
          поне.Пък ако няма проблеми с колегите може след нова година да ви
          дойдем на гости да ги поразредим с една групичка мераклии на хищник.
          Ловуваме предимно привечер м-у 17-19ч. "Тоза" е закупен от местния клуб по стрелба при ликвидацията му (чисто нов), дадох го на майстор, който наряза цевта под затвора и го направи 5 заряден , като ползвам пълнител от "Бърно 2 ". Оптиката е варио 3-9х 36 с подцвет, който е идеален за лов в сумрак. Патроните с който стрелям са "Ремингтон" с кух връх, входната рана е колкото изгорено от цигара, а изходната с пъти по-голяма, и имат голям стопиращ ефект. Мисля да заложа риба , птича карантия и някой труп от теле(ако намеря) до помпена станция, която се намира м-у сметище и р.Дунав.Съжелявам,че не мога да кача снимки, защото едната к....а, която отстрелях е наистина трофейна.След Нова година ще направя всичко възможно да направим заедно някой(няколко) излет, пък можем да го съчетаем и с лов на патици и гъски по р.Дунав.Риболова по Дунава зимата е предимно на"КОСЕНЕ", но от две години дава добре и хишник на жива стръв. Аз зимата обичам да ходя на топлия канал на АЕЦ"Козлодуй", където има много риба, но вече влизането е много трудно.
          Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 06-12-07, 17:58.

          Коментар


          • #6
            До: Голяма популация на хишници

            Е значи си стигнал до правилният заряд и правилното ружьо.Аз бях
            направил един Тоз с пълнител от Марголин.Сега вземи му сложи един
            заглушител та да може да отстрелваш и групи като направиш стърви-
            лището.За теле-не си струва а и ефекта от голямата смрад/риба
            карантия/си е доказано добър и икономически по оправдан.Успех.

            П.С.Избягвай високоскоростни патрони че се отваря хамутчето на затвора.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #7
              До: Голяма популация на хищници

              Тъй-като в събота ще направя стървилището имам няколко въпроса. Чакалото ще бъде на терасата на една изоставена вила. Терасата е над 3м. над земата. В района е пълно с хищници.
              Та въпросите са следните:

              1. На какво разстояние да направя стървилището? Иска ми се 70м-100м (имам карабина и флоберка), но ако го направя на 35-40м ще могат и колеги с гладкоцевни пушки да го ползват.

              2.Кога да зареждам стървилището? Ще ловувам в петъците и съботите вечерта.(

              3.С коя пушка да стрелям. С карабината е по-сигурно, но по-шумно и скъпо, и уврежда кожата. Флоберката е тиха и с шесткратно по-евтин патрон, но трябва да улучвам главата и сърцето в тъмното. Иначе ще падне някъде далече и няма намиране. С парите от ловното( 25лв. за чакал и 100лв. за вълк) смятам да подхранвам полезния дивеч.

              Предварително благодаря за съветите.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #8
                До: Голяма популация на хищници

                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                Тъй-като в събота ще направя стървилището имам няколко въпроса. Чакалото ще бъде на терасата на една изоставена вила. Терасата е над 3м. над земата. В района е пълно с хищници.
                Та въпросите са следните:

                1. На какво разстояние да направя стървилището? Иска ми се 70м-100м (имам карабина и флоберка), но ако го направя на 35-40м ще могат и колеги с гладкоцевни пушки да го ползват.

                2.Кога да зареждам стървилището? Ще ловувам в петъците и съботите вечерта.(

                3.С коя пушка да стрелям. С карабината е по-сигурно, но по-шумно и скъпо, и уврежда кожата. Флоберката е тиха и с шесткратно по-евтин патрон, но трябва да улучвам главата и сърцето в тъмното. Иначе ще падне някъде далече и няма намиране. С парите от ловното( 25лв. за чакал и 100лв. за вълк) смятам да подхранвам полезния дивеч.

                Предварително благодаря за съветите.
                Жоре това че терасата е високо е само предимство.Аз лично при
                наличието на Флоберка бих зарязал другите.Аргументирам се:Тих
                изстрел,може да го докараш и до безшумен.Като дойдат повече от
                едно да можеш да ги...нали!?!Щом ще ловуваш по здрач и имаш
                притеснение за точното попадение-лазерен прицел и прецизна
                пристрелка.От опит-чакал с вкарана точка м/у очите рядко прави
                и крачка.При правилен боеприпас разбира се.Стървилището го
                направи на оптимално за точен изстрел/за теб/ като не забравиш
                да провериш накъде най-често духа вятъра.Ако си от наветрената
                страна просто забрави за терасата.Хубаво е да се подхранва през
                цялото време от някой дори и по малко за да ги държи гадинките.
                Ако няма кой,захранвай преди да си тръгнеш но така че да се
                затрудни максимално бързото изяждане на стръвта.
                Надявам се да съм ти бил полезен.Ако имаш въпроси още-давай.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #9
                  До: Голяма популация на хищници

                  Ако това, че след изстрел другите няма да се разбягат е проверено, ще ползвам флоберката. Относно заглушаването-правил съм опити и съм открил, че свръхзвуковите куршуми не могат да се заглушават. А дозвуковите са слабички
                  За лазерния прицел съм си мислел да си направя от диодните лазерни показалки, но ми се вижда сложно с пистрелката.
                  Засега си го представям така:
                  -ако има минимална видимост- стрелям си с вкл. подсветка на скалата
                  -ако няма видимост(виждам само силуети)- прицелвам се грубо в силуета, светвам с фенер, доприцелвам се точно и стрелям.
                  Не знам дали ще стане.
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Голяма популация на хищници

                    Вчера бях м ЛР-магазин,имаше два вида лазерни прицели единия 42 ,другия около 60 лв.В магазина твърдят ,че вършат добра работа и то точно за такъв лов ставаше дума.
                    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Голяма популация на хищници

                      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                      Ако това, че след изстрел другите няма да се разбягат е проверено, ще ползвам флоберката. Относно заглушаването-правил съм опити и съм открил, че свръхзвуковите куршуми не могат да се заглушават. А дозвуковите са слабички
                      За лазерния прицел съм си мислел да си направя от диодните лазерни показалки, но ми се вижда сложно с пистрелката.
                      Засега си го представям така:
                      -ако има минимална видимост- стрелям си с вкл. подсветка на скалата
                      -ако няма видимост(виждам само силуети)- прицелвам се грубо в силуета, светвам с фенер, доприцелвам се точно и стрелям.
                      Не знам дали ще стане.
                      Ако не можеш да заглушиш флобера -тогава кой?Значи си подходил
                      неправилно.А флобера си е достатъчен до чакал,естествено качествен
                      патрон.А относно лазерният прицел мисля че отдавна мина времето на
                      експериментите с показалки.Продават се не пного скъпи но годни за
                      целта лазерни прицели.Реглаж по вертикал и хоризонтал.Пристрелката
                      е като на оптиката и по-лесно.Когато го купуваш само гледай до какво
                      разстояние е ефективен.Рядко над 60-70 м.,но мисля за целта върши
                      работа идеално.При този вид лов фенера си е задължителен.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #12
                        До: Голяма популация на хищници

                        Ще потърся лазерен прицел по магазините.

                        Относно заглушаването, и аз мислех, че съм подходил неправилно. Но попрочетох и установих, че за стрелба със заглушител( или фабрично заглушени оръжия напр. Винторез) се използват много тежки дозвукови куршуми. Защото дори и да се заглуши самият изстрел, излизането на куршума от оръжието и полетът му се чуват много силно.
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Голяма популация на хищници

                          Чуват се други,флобер-не.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #14
                            До: Голяма популация на хищници

                            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                            Чуват се други,флобер-не.
                            Чуват се и то яко. И дозвуковите се чуват но не толкова. Особенно ако се намираш в обсега от 30 градуса пред цевта. Между другото, който успее да заглуши свръхзвуков куршум ще влезе в пари. Но не виждам как ще стане.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Голяма популация на хищници

                              Пък аз що ли си стрелкам и освен щракването на ударника друго
                              не се чуваСъщото е и с Арсенала ,е с правилният припас
                              но там затворната рама така трещи че....7.62х54 не успях че
                              смятах, пробвах и накрая излезе че уреда трябва да е като
                              автомобилно гърнеДаже вече и не опитвамДалече си
                              малко във Варна но ако имаш път към Сф-то нищо не струва
                              една демонстрацийка.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X