Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голяма популация на хищници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Голяма популация на хищници

    Предупреждение.
    Като ходите на лов за вълци си пазете кучетата, защото в моето село преди година две при хаика на вълк тия пещини изядоха кучета, и има дружинка няма кучета.
    Ловно куче за ден не става та се наложи спешен внос на кучета.
    Успех в лова.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • #17
      До: Голяма популация на хищници

      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
      Пък аз що ли си стрелкам и освен щракването на ударника друго
      не се чуваСъщото е и с Арсенала ,е с правилният припас
      но там затворната рама така трещи че....7.62х54 не успях че
      смятах, пробвах и накрая излезе че уреда трябва да е като
      автомобилно гърнеДаже вече и не опитвамДалече си
      малко във Варна но ако имаш път към Сф-то нищо не струва
      една демонстрацийка.
      Аз си направих заглушител от помпа за колело, като в нея има 6 камери от по-тънка алум.тръбичка , разделени от гумени пръстени с отвор около 6мм. След , като монтирах заглушителя първите десетина изстрела бяха доста неточни, но след това нямаше проблем. Заглушителя го ползвам много рядко и то само за патроните с кух връх, защото с другите не се чува,от обикновените ловувам с МИНИ МАГ(амер. патрони). Попадение в чакал от средата на тялото към главата с куршум с кух връх е гарантирана смърт до 2-3 сек.максимум, пробвано е многократно на разстояние до 80-90 метра, но моята флоберка е ТОЗ-8, спортна и е с по-дълга цев от стандартните. Другата седмица ще залагаме карантия и риба, ще пиша дали има слука. Жоро, при този лов фара е задължителен и няма смисъл от лазер при положение, че оптиката ти е простреляна и очите на звяра светят на фара. Наслука на всички!!!!!!!!!!!!!!!!!

      Коментар


      • #18
        До: Голяма популация на хищници

        Излязохме да изберем място за стървище, а се прибрахме с два чакала и две лисици за 30 минути. Може би щяхме да имаме още слука, но ми пребуксува съединителя и се прибрахме много бързо. Гадините са много близо до селата и главно покрай сметищата и оборите с крави и овце. НАСЛУКА !!!!!!!!!!!!!!!!!

        Коментар


        • #19
          До: Голяма популация на хищници

          Извинявам се за отклонението от темата, но ще кажете ли молко по подробно как се
          преправя ТОЗа в многозаряден?Лесно ли става и има ли проблеми с КОС?При
          прегледите съществува ли опастност да го бракуват и изземат заради интервенцията?
          Иначе това оръжие много ми харесва, а след нова година смятам да изкарам курса за
          подборен лов.

          Коментар


          • #20
            До: Голяма популация на хищници

            Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
            Извинявам се за отклонението от темата, но ще кажете ли молко по подробно как се
            преправя ТОЗа в многозаряден?Лесно ли става и има ли проблеми с КОС?При
            прегледите съществува ли опастност да го бракуват и изземат заради интервенцията?
            Иначе това оръжие много ми харесва, а след нова година смятам да изкарам курса за
            подборен лов.
            Не знам как е в Добрич но тук в София веднага ще се простиш с него.
            Е ако косаджията ти е ама МНОООго..нали Знам ли ? А иначе
            за направата-зависи с какъв инструмент разполагаш и доколко си
            навътре с нещата,но ако не си правил - недей.Да не съсипеш хубавото
            оръжие.М/у другото почти не съм виждал някой ТОЗ да е останал
            еднозаряден
            А, и не се извинявай, дето се вика всичко тук е по темата.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #21
              До: Голяма популация на хищници

              Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
              Излязохме да изберем място за стървище, а се прибрахме с два чакала и две лисици за 30 минути. Може би щяхме да имаме още слука, но ми пребуксува съединителя и се прибрахме много бързо. Гадините са много близо до селата и главно покрай сметищата и оборите с крави и овце. НАСЛУКА !!!!!!!!!!!!!!!!!
              Бряво бе Кире.Вие да не сте в някакъв резерват за гадини
              Ей, май верно сте го закъсали.Я вместо да правиш стървилище
              оправяи съединителя и УСПЕХ!
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #22
                До: Голяма популация на хищници

                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                Не знам как е в Добрич но тук в София веднага ще се простиш с него.
                Е ако косаджията ти е ама МНОООго..нали Знам ли ? А иначе
                за направата-зависи с какъв инструмент разполагаш и доколко си
                навътре с нещата,но ако не си правил - недей.Да не съсипеш хубавото
                оръжие.М/у другото почти не съм виждал някой ТОЗ да е останал
                еднозаряден
                А, и не се извинявай, дето се вика всичко тук е по темата.
                Ще си купя две пушки-ТОЗ8 и ТОЗ78.Имам кой да ми преправи пушката, но ме
                притесняват проблемите в КОС.ТОЗ78 защото е многозаряден и ТОЗ8заради
                качествата си.И двете оръжия са сравнително евтини и мога да си ги позволя
                едновременно.Нека да искарам курса за подборен лов и ще се похваля с покупката.

                Коментар


                • #23
                  До: Голяма популация на хищници

                  Какъв е смисъла да купуваш ТОЗ 78, ако си пригодиш ТОЗ 8 за пълнител ? Като постреляш малко с "осмицата" няма да искаш да чуеш за друга флоберка. Между другото има пълнители ,като за моята флоберка 10 зарядни, но миналата година бяха към 50-60 лв, аз разполагам с два по 5 патрона и ми вършат добра работа. Не знам , защо се притеснявате от КОС , но аз съм виждал три пушки, като моята , който са преправяни преди 9-10 год. , и няма проблем с органите и прегледа на оръжието, все пак не променяте калибъра и режима на автоматичен. Мога ли да направя стървище от отстреляни хишници и глави от риба? След седмица са ми обещали два чувала с карантия от риба и ще падне "чистка на хишници".

                  Коментар


                  • #24
                    До: Голяма популация на хищници

                    Да ти кажа и аз му се чудя на колегата но всеки си знае.Прави го
                    стървището спокойно.Чакала най-вече няма никакви скруполи да
                    си хапва и от своите.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #25
                      До: Голяма популация на хищници

                      ОК !! Мерси за съветите и се надявам някой ден да ловуваме заедно !!!!!!!!!!!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Голяма популация на хищници

                        Радвам се да помогна с каквото мога.Малко останаха хора да ловуват
                        хищници.Като гледам повече мръвкари.Ама като не стрелят по гадта
                        после мръвки-на сън.Мисля след нова година да организирам група
                        мераклии на хищник и да ви наобиколим,само кажи как ще се оправим
                        със спането в района че не знам как е по видинско.Мисля да не сме
                        повече от 3-4 човека че иначе става много навалица.Виж там разбери се
                        с колеги и горски.Полезният дивеч не ни интересува,в смисъл да не се притесняват - няма да го търсим и стреляме.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #27
                          До: Голяма популация на хищници

                          Направих стървилището на 50м.от чакалото, но падна мъгла и ми провали сефтето. Да се надяваме следващия уикенд да няма мъгла и чакалите вече да са го научили и да го навестят.
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Голяма популация на хищници

                            А какво направи та да не могат разбойниците да го отмъкнат за нула
                            време?То това е и основният проблем когато по-рядко имаш възмож-
                            ност да си на чакалото.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #29
                              До: Голяма популация на хищници

                              Закопах етернитова тръба, 20 см дълбока и вътре налях смрадта. Наоколо също полях. Надявам се да не могат да я излижат.
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Голяма популация на хищници

                                А добре,въпреки че според мен трябва да е по-дълбоко.Нищо,като
                                отидеш следващият път ще разбереш ситуацията.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X