Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джипа стои наклонен на дясно!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джипа стои наклонен на дясно!

    Здравейте колеги, днес като се загледах в джипа от зад ми направи впечатление че стои леко наклонен на дясно. Взех ролетка и като премерих от калниците до асвалта разликата е 2 см. Гумите са с равно налягане, терена абсолютно водоравен а окачването е здраво.Джипа е Форрънър 3,0 ТД. втората генерация. Немога да си обясня причината!
    Последно редактирано от Гюлето; 20-02-18, 16:47.

  • #2
    От: Джипа стои наклонен на дясно!

    Може би криви стабилизиращи щанги

    Коментар


    • #3
      От: Джипа стои наклонен на дясно!

      Терена как го мериш че е абсолютно водоравен ? Щото в моя гараж всяка - бетонна плоча УЖ нивелирана, ама от мен и дядо ми, всяка по-висока кола , която влезе , ми се струва наклонена. На по-ниските сякаш по не им личи, но всеки джип стои накриво.

      Коментар


      • #4
        От: Джипа стои наклонен на дясно!

        Преди стоеше както трябва, пък и ролетката показва разлика.

        Коментар


        • #5
          От: Джипа стои наклонен на дясно!

          ЗА ОМЕКНАЛА ИЛИ СЧУПЕНА ПРУЖИНА ПОМИСЛИ ЛИ?

          Коментар


          • #6
            От: Джипа стои наклонен на дясно!

            Не се ли мери от центъра на колелото (хъба) до арката? Така избягваш влиянието на налягането и размера на гумите
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Джипа стои наклонен на дясно!

              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
              Не се ли мери от центъра на колелото (хъба) до арката? Така избягваш влиянието на налягането и размера на гумите
              +1, като е добре гумите да са с еднакво налягане.
              Колегата ме е изпреварил.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Джипа стои наклонен на дясно!

                Така е със закалката на пружините-ретрограден Меркурий, едно-друго...влияе си
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Джипа стои наклонен на дясно!

                  Няма счупена пружина, минава ми през главата мисълта за умора на пружините, ама различно да умекват?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Джипа стои наклонен на дясно!

                    А нещо за изпуснал Умортисьор, не си ли се замислял?
                    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                    Коментар


                    • #11
                      От: Джипа стои наклонен на дясно!

                      Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                      А нещо за изпуснал Умортисьор, не си ли се замислял?
                      Амортизатора няма как да влияе на нивото, освен ако не е блокирал.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Джипа стои наклонен на дясно!

                        Омекват пружините. Нормално ако в някакъв момент предният собственик ги е сменял или е паркирал редовно с 2 колела на тротоара.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Джипа стои наклонен на дясно!

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          Така е със закалката на пружините-ретрограден Меркурий, едно-друго...влияе си
                          За съжаление е така !
                          За две години и половина Bearmach поомекнаха, ама бяха 150лв. двете , та нАпролет скачам в Kayaba, нищо че са 300 с отстъпките !
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Джипа стои наклонен на дясно!

                            Благодаря за коментарите колеги, ще поумувам известно време и като за начало ще взема едни истински пружини.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Джипа стои наклонен на дясно!

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              За съжаление е така !
                              За две години и половина Bearmach поомекнаха, ама бяха 150лв. двете , та нАпролет скачам в Kayaba, нищо че са 300 с отстъпките !
                              Защо не си купиш чифт TrailMaster и да мирясаш? При мен не са мръднали значимо за да забележа вече 9 години.

                              Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
                              Благодаря за коментарите колеги, ще поумувам известно време и като за начало ще взема едни истински пружини.
                              Отпред не си ли с торсиони? Ако си, оправията на това е 2 ключа 19 (или там колкото са при теб). Натягаш торсиона откъм страната, която е наклонена, и ако все пак от пружините и торсионите става нещо, джипката ще си застане и остане права доста време.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X