Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

    Здравейте, колеги!

    Това ми е първи пост във форума и е наистина важен за мен.

    Реших, че е време да мина на нещо, което да мога да гледам от високо,
    да не задирам по легнали полицаи,
    да не се притеснявам да кача "ниските" софийски тротоари
    и сравнително големият багажник.

    Нямаше да ви занимавам, ако наистина не бях объркан.
    Вече от 4 месеца чета за и не мога да се реша. Ясно ми е, че толкова стари коли ще имат проблеми. Видели са много път някои и извън него.

    Спрял съм се между тези два джипа: Mercedes ML W163 Face lift(2002-ра +) и Jeep Grand Cherokee WJ.

    Отворен съм и към други интересни предложения, като държа:
    • да има климатроник
    • подгрев на седалките
    • приятен интериор
    • сравнително добро ускорение 0-100км/ч (около 11 сек.)


    Бюджет : около 10,000лв.


    За какво ще се ползва:
    • Предимно градско,
    • магистрали, полянки.
    • Тежък истински оффроуд няма да виждат (за жалост джобът ми не е толкова дълбок).



    Въпросите са ми следните:
    • Проблеми с електрониката -
      [*=1]Кой има повече проблеми?
      [*=1]Кои се отстраняват лесно?
      [*=1]Кои не застрашават живота? (За живота се отнася за това, че на скоро приятел на баща ми си купи МЛ нов внос, включила му се е някаква грешка и джипката рязко набила спирачки.
    Тамън се е бил качил на магистралата. Скорост около 100км/ч. За малко не е предизвикал катастрофа.)
    Такива щуротии има ли JEEP-а?
    • Кои двигатели?
      [*=1]ML 320 бензин, 270 CDI
      [*=1]WJ - 4.0i , 4,7i или 2,7 CRD
      [*=1]Плюсове и минуси?

    Ако ще е бензинов агрегат, ще се кара на Газ, даже обмислям Метан.
    Ако правилно съм разбрал, самите мотори са технически стари и не са трудни за преобразуване. Не правят проблеми.

    Относно дизеловите ме интересува моторът 2,7 един и същ ли е. Това не мога да разбера, защото нали и двата са на Мерцедес.
    На мерцедесът успявам да намеря повече части и цените им, на Американецът не. Това значи ли, че ако нещо стане с него, трябва да се чака доставка отвъд океана?

    Това са основните ми питания. Знам че така зададени нещата са много обемисти. Ще се радвам на вашето мнение и идеи.
    Благодаря!





  • #2
    От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

    Старта е добър.Успех в избора и покупката
    Пс. Има руска поговорка,че"на цвят и на вкус приятели няма"
    Пускате се по пързалката "каквото душата ВИ хареса" и Ще знаете, че избора е само Ваш (като избора на съпруга).

    Коментар


    • #3
      От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

      Качи се и покарай и двата, като пробвай и бензин и дизел, и съм сигурен, че тогава ще имаш по-конкретни въпроси след личните впечатления.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

          За МЛ-а естествено ще плащаш много по-голям данък марка. За Джип ще ти трябват познания в областта на международната търговия. Метан бих сложил само на Зил или Урал, но това си е ЛИЧНО МОЕ мнение.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

            Това за метана го пропуснах !

            Метана е за таксиметровите коли, и евентуално за градски гъзовоз.
            Ако обмисляш метан като алтернативно гориво, по-добре помисли за нещо различно от джип.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Смело ВИ слагам "етикет" -"убиец на детски мечти" !!!
              Благодарности.........

              Коментар


              • #8
                От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

                Специално за джип-а, и аз бях пред дилема каква марка и т.н., но след като седнах в него и нещо не ми беше удобен. Мерцедес-а го знам от предишен опит с автомобил от тази марка и точно този двигател 3.2 бензин. Както са написали в по-горните постове качи се на двата модела и сам прецени. И най-важното според мен - това все пак са автомобили на по 15-16 г. вече.
                Поздрави и успех с покупката!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

                  WJ 4,7 не връзва с ускорение около 11 сек. Иначе си носи спокойно метана. Все пак е с 2 цели моста. МЛ-а ще е по-приятен на дълъг път заради независимото окачване.
                  Гледай по-скоро за голям бензин, поне ремонтите ще са по-малко.
                  WJ 4,7 изтропват лагери на мотора, хубавото е Дядо Владо ги прави като нови, лошото е че е срещу едни пари и едни части от Америка.
                  Но пък кефа да караш 8 секунден джип с 400 НМ е несравним. А и WJ в комплектация Куадра Драйв е драматично проходим.
                  Успех!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

                    От тия години и МЛ-а е "американец". Та, честно казано...по тая точка не виждам особена разлика.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      От тия години и МЛ-а е "американец".
                      Къде няма разлика? Че не става ясно така?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

                        Да, ама Гранда е австриец ...
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

                          Първоначално публикуван от teao Преглед на мнение
                          Къде няма разлика? Че не става ясно така?
                          Ми много долнопробен - кенеф-кочина-боклук. Ибо знаЙм, че само немско и японско (последното само JDM-сглоПка) са колите.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

                            С риск пак да се засегне колегата Gagic - Стой надалеч от американски коли .
                            Не знам що хората не вярват като ги съветвам- аз имам инфо от кухнята,аз лично имам поне 5-6 прокта за краислер и даже аз лично съм правил нещо баш за гранд черока,бил съм в наи различни фабрики на Краслер дето произвеждат тяхните неща ....
                            Тука в моя регион -сърцето на американската авто индустрия - не само Jeep ами и другите американчета се продават щото са ефтинджос,всеки които иска нещо по добро и има малко повече кинти си купува японско творение.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

                              Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                              ....Стой надалеч от американски коли .
                              Не знам що хората не вярват като ги съветвам- аз имам инфо от кухнята,аз лично имам поне 5-6 прокта за краислер и даже аз лично съм правил нещо баш за гранд черока,бил съм в наи различни фабрики на Краслер дето произвеждат тяхните неща ....
                              Затова ли са скапани, щото ти ги проектираш? Ц-ц-ц...
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X