Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

    Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
    След десет години и 430 000 километра мога да кажа , че МЛ 320 ( 2007 г.) покрива критериите , които си изброил . Естествено , ако имаш късмет да попаднеш на такъв екземпляр . Естествено с подходящи за сезона гуми и поддръжка .Успех в начинанието .
    Разбира се, щом си го изкарал нов от магазина. Не се заяждам, просто той ще го купи от някой като тебе, който вече е решил да се отърве от него и ще иска експлоатацията да е безпроблемна, щото нали е на 123456 км (нов внос).
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #32
      От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

      Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
      Какво значи недодялана кола? Може ли да споделиш опита си с този шедьовър на автомобилостроенето? Моля и колегата пуснал темата да сподели на коя страна надвесиха везните?
      Много би ми помогнало, ако някой ми отговори на въпроса със самозаключващите се спирачките на Мерцедеса.
      Никой нищо не коментира по този въпрос.
      Често ли се получава и има ли как да се вземат превантивни мерки?
      Може ли да се кара без бушона за ESP-то?


      Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
      И двата джипа стават/като цяло това са вариантите за високо МПС,за любител/.На фона на боклуците в България по скоро избери читав екземпляр.
      За боклуците, които са тук съм много съгласен. Особено сега още сме зима. Даже отново падна снях.
      Не вярвам някой нормален да иска точно сега да си махне 4х4-то, каквото и да е било то.

      Определено ще чакам да изпадне кола от собственик, не от автокъща.
      Последно редактирано от CarTest™; 27-02-18, 09:54.

      Коментар


      • #33
        От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Разбира се, щом си го изкарал нов от магазина. Не се заяждам, просто той ще го купи от някой като тебе, който вече е решил да се отърве от него и ще иска експлоатацията да е безпроблемна, щото нали е на 123456 км (нов внос).
        Прав си , но негови братя има и на 700 000 и кусур и си вървят .Не си прав само, че искам да се отърва от него

        Коментар


        • #34
          От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

          Мой приятел караше 2.7црд, а сега по-новия модел 320, според моите наблюдения между МЛ 99-05г и WJ 99-04 (моя е 4.7 овърленд) по показател комфорт,визия,проходимост,надеждност печели WJ.При 4.7 двигателя е относително надежден при правилна поддръжка.МЛ със независимото окачване е предпочитан, което за 15+ годишен джип означават поне 300х км.

          Коментар


          • #35
            От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

            Първоначално публикуван от bayco92 Преглед на мнение
            ...комфорт...
            Какво визираш под-комфорт: изгорелите нагреватели на подгрева на седалките или неработещия CD чейнджър, или липсата на каквото и да е пространство под предните седалки, което не дава възможност на пътниците отзад дори и минимално да си разпънат краката, или ниския таван, в който можеш да си счупиш главата качвайки се, или евтиния "кожен салон" и т.н.

            Коментар


            • #36
              От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

              Със забележките, които си изброил не съм имал никакви проблеми.Да не съм висок (177см) много, нито кожения салон, нито велурените части, пък СД чейнджъра, който побира 10 диска работи идеално.За разстоянието на м/у предните и задните седалки, тук трябва да се говори в см. защото при МЛ не изглежда да е повече.
              Най-честите проблеми при WJ и МЛ може да се чете много.

              Коментар


              • #37
                От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

                "Първо се извинявам на колегата, че пиша в неговата тема - аз съм изправен пред същата дилема - търся си комфортен джип/сув за този ценови диапазон.
                Мнения? "
                Опел Фронтера Б
                Последно редактирано от sid6624; 02-03-18, 19:40. Причина: уточнение
                Опел Фронтера Б КБ

                Коментар


                • #38
                  От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

                  Първоначално публикуван от bayco92 Преглед на мнение
                  Със забележките, които си изброил не съм имал никакви проблеми.Да не съм висок (177см) много, нито кожения салон, нито велурените части, пък СД чейнджъра, който побира 10 диска работи идеално.За разстоянието на м/у предните и задните седалки, тук трябва да се говори в см. защото при МЛ не изглежда да е повече.
                  Най-честите проблеми при WJ и МЛ може да се чете много.
                  Колега не съм паднал от Луната, а WJ съм имал, имал съм и много други марки и модели коли и мога да ти кажа, чe WJ е далеч от комфорта. Да има много екстри, които обаче не са на необходимото ниво. В допълнение ще кажа, че колата си има силни страни, но те определено не са свързани с комфорта.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

                    Нито пък аз съм паднал от луната, притежавал съм и имам наблюдения към много джипове и леки коли.WJ със сигурност не е от най-здравите джипове, но не е нито за подценяване.Трябва да отбележа ,че моите наблюдения са за към Overland 4.7H.O края на 2003.Аз лично от детските болежки освен клапан или какво там зад жабката, който се зацепи но се оправи от самосебеси, слабия преден мост, който се изкриви след ~1,5м скок не съм имал.Явно съм късметлия за тези 2 години и 50х км.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

                      Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                      100 % вярно! Гранда при скорости над 120км в час по нашите "пътища" e по опасен от целанасочен български майстор с чук!Точно за това единствено продадох моят преди седмица с намерението да взема машина със значително по пътно поведение като Ml или X5
                      Имаш някакъв проблем с окачването и/или ходовата част!

                      Редовно го карам по магистралата със 130-150 без никакви проблеми!
                      А последния път жената със 180 и пак без никакви наченки да иска да изкача от пътя или такива!
                      И да със сигурност не е така залепен за пътя както лек автомобил, но пак е доста стабилен.
                      "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                      Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

                        Аз и с над 200км/ч не съм имал проблеми със стабилността.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X