Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

    За сега везните ми се накланят към Гранд-а.
    Факт ще вози като лодка, но има едно нещо което ме плаши при МЛ-а. Това са елекрическите спирачки.
    Чух достатъчно истории за грешка в сензорите и принудително спиране на случаен принцип.
    Не ми допада идеята да ме убие датчик.

    Както бях чел някъде, най-добре би било Гранд с интериор на МЛ.

    Добре, а какво ще кажете за Гранд-а дизела?
    Питам защото всичките ми автомобили до сега са били бензин/газ/метан и идеята да си режа от багажника просто ми е писнала.

    За 4.7 ясно - лагери на мотора.
    А за 2.7 црд-то ? Там къде са слабите места. Много по-проблемен ли е от бензиновият си брат?


    Дизелът задължително ще мине през ремап и там вече минаваме 500нМ... С тях смятам, че ще си вози доста по-приятно теглото.
    Не съм агресивен шофьор, "шутове" на педала на газта не давам.

    Относно карането на 2-та автомобила: МЛ съм карал, скоро ще пробвам и Гранд-а.

    Коментар


    • #17
      От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

      Първоначално публикуван от radozzz Преглед на мнение
      А за 2.7 црд-то ? Там къде са слабите места. Много по-проблемен ли е от бензиновият си брат?
      Най-много се оплакват от мерцедесовата му скоростна кутия, ако разгледаш темите в раздел "Jeep" всяка 3-та или 4-та тема е за това. Но не се налага ремонт на кутията, а само подмяна на една платка на "шифтъра" + една букса, откъдето протича "масло".
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

        Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
        С риск пак да се засегне колегата Gagic - Стой надалеч от американски коли .
        Не знам що хората не вярват като ги съветвам- аз имам инфо от кухнята,аз лично имам поне 5-6 прокта за краислер и даже аз лично съм правил нещо баш за гранд черока,бил съм в наи различни фабрики на Краслер дето произвеждат тяхните неща ....
        Тука в моя регион -сърцето на американската авто индустрия - не само Jeep ами и другите американчета се продават щото са ефтинджос,всеки които иска нещо по добро и има малко повече кинти си купува японско творение.
        Явно още време трябва да мине, за да се осъзнае това от нашего брата , друже...Сега постановката е- 8 цилиндъра- прави "бръммм".., Куадра-драив- страшно звучи.., и наай-вече- шест хиляди лева на Горубляне ги има в "перфе-къндишън"...И след малко- мяууу, и айде няколко хилки при Дядо и после- продава се...Примери много...
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #19
          От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

          Аз ей така от "прелистване" из темите от време на време, съм останал с впечатление, че гранда с цели мостове, не е с много добро пътно поведение, особено при големи скорости. Сякаш не отдавна някой беше писал как се държи на магистралата, че като мине по някоя неравност и прави забежки

          Аз лично бих погледнал и някоя и друга марка, не да се ограничаваш само до тези, но това си е ваша работа
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • #20
            От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

            100 % вярно! Гранда при скорости над 120км в час по нашите "пътища" e по опасен от целанасочен български майстор с чук!Точно за това единствено продадох моят преди седмица с намерението да взема машина със значително по пътно поведение като Ml или X5
            BMW X6

            Коментар


            • #21
              От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

              Някой път чета и се чудя
              Тези Гранд Чероци са подобрение на Мл ли ?
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • #22
                От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

                За WG-то (2.7 дизел се води WG, не WJ) проблеми с по-висока скорост няма, ама никакви. С ограничението, че даже с 10 отгоре си седи на пътя чудесно. Но е важно как се поддържа. Говоря на база на опита с моят - седи си залепнал за пътя, няма собоствено мнение. Проблемите често се случват заради неизправни компоненти по окачването или промени по окачването (примерно лифт).

                Буксата на кутията дето някой я спомена по-горе - тя се сменя с маслото на кутията. По препоръки на производителят. Води се консуматив и струва под 20лв оригинална. Платката със скоростите е проблемна, факт. Кутиите имат и други проблеми, но са по-рядки. Но абсолютно безпроблемен възел няма, дори и тоя от монолитно желязо (примерно зъбите на багера).

                Друг проблем който се среща сравнително често според общото мнение са дюзите на мотора. По-проблемното от колкото масовите е, че последните две дюзи се падат под купето и ако са 'спекли' излизат само с вадене на мотора. Иначе са проблмени колкото на всеки подобен дизел от тия години.

                Комфорта вътре - мен лично не ми е удобна. Главата ми опира в тавана, но е поради наличието на шибидах. Другото е, че купето ми идва ниско и през предният прозорец не виждам достатъчно за комфортно градско каране. Ако си над 190см - качи се и прецени сам. Обърни внимание къде се пада средното огледалото за обратно виждане и как се виждат колите идващи от дясно на кръстовище. Качи се на ML и пак обърни внимание на тези неща.

                Поддръжката не е много евтина, но това се дъжли на проходимостта и усложнените компоненти - изцяло механични самоблокиращи до 100% диференциали в двата моста. И имай в предвид, че нямаш истински диференциал между двата моста - пак е самоблокираща касета която в нормални условия седи почти отключена. Но пък заключва завидно бързо и постепенно.

                И личното ми мнение след като вече година и половина се водя в Grand Cherokee WG с 2.7 литров дизелов двигател от Мерцедес - другият път ще пробвам и ML-а (или ако се видя в пари GL).

                Коментар


                • #23
                  От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

                  Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                  Някой път чета и се чудя
                  Тези Гранд Чероци са подобрение на Мл ли ?
                  Обратното - МЛ е пародия на тези Гранд Чероци
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Обратното - МЛ е пародия на тези Гранд Чероци
                    Нали караш рено вече-къде се буташ
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

                      Първо се извинявам на колегата, че пиша в неговата тема - аз съм изправен пред същата дилема - търся си комфортен джип/сув за този ценови диапазон.
                      Мнения?


                      Аз лично бих погледнал и някоя и друга марка, не да се ограничаваш само до тези, но това си е ваша работа [/QUOTE]

                      Коментар


                      • #26
                        От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

                        След десет години и 430 000 километра мога да кажа , че МЛ 320 ( 2007 г.) покрива критериите , които си изброил . Естествено , ако имаш късмет да попаднеш на такъв екземпляр . Естествено с подходящи за сезона гуми и поддръжка .Успех в начинанието .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

                          Първоначално публикуван от radozzz Преглед на мнение
                          За сега везните ми се накланят към Гранд-а.
                          Факт ще вози като лодка, но има едно нещо което ме плаши при МЛ-а. Това са елекрическите спирачки.
                          Чух достатъчно истории за грешка в сензорите и принудително спиране на случаен принцип.
                          Не ми допада идеята да ме убие датчик.

                          Както бях чел някъде, най-добре би било Гранд с интериор на МЛ.

                          Добре, а какво ще кажете за Гранд-а дизела?
                          Питам защото всичките ми автомобили до сега са били бензин/газ/метан и идеята да си режа от багажника просто ми е писнала.

                          За 4.7 ясно - лагери на мотора.
                          А за 2.7 црд-то ? Там къде са слабите места. Много по-проблемен ли е от бензиновият си брат?


                          Дизелът задължително ще мине през ремап и там вече минаваме 500нМ... С тях смятам, че ще си вози доста по-приятно теглото.
                          Не съм агресивен шофьор, "шутове" на педала на газта не давам.

                          Относно карането на 2-та автомобила: МЛ съм карал, скоро ще пробвам и Гранд-а.
                          Колега имал съм Гранд 4.7 и мога да ти кажа, че е доста недодялана кола. Имай предвид, че проблеми с двигател, скорости, раздатка и диференциали не съм имал никакви. Дъвкал съм го 100 пъти това и не ми се занимава сега пак наново.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

                            Какво значи недодялана кола? Може ли да споделиш опита си с този шедьовър на автомобилостроенето? Моля и колегата пуснал темата да сподели на коя страна надвесиха везните?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

                              И двата джипа стават/като цяло това са вариантите за високо МПС,за любител/.На фона на боклуците в България по скоро избери читав екземпляр.
                              Grand Cherokee WJ
                              Dodge Caliber
                              E 430 4-matic-T(S210)
                              GLK

                              Коментар


                              • #30
                                От: Помощ в избор межу Mercedes или Jeep

                                Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
                                Какво значи недодялана кола? Може ли да споделиш опита си с този шедьовър на автомобилостроенето? Моля и колегата пуснал темата да сподели на коя страна надвесиха везните?
                                Ако човек е имал друга марка кола ще разбере! В челото може би стои климатичната инсталация...няма форум по света да не започва и да не завършва с нея.
                                Извън пътя нямам забележки , само да отбележа! Ползвал съм я доволно!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X