Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тариране на клапан за високо налягане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тариране на клапан за високо налягане

    Добро утро!
    Тази нощ размишлявах върху един проблем, който ме натисна наскоро, а именно клапана за регулиране на налягането на една пароструйка. Проблема се изразява в неравномерно налягане на струята от пистолета.
    Разни майстори са мислили да го поправят, но сега е по-зле от преди. Налягането ту се усилва, ту намалява и никаква работа не се върши.
    Идеята на това ми питане е да го занеса някъде, където се ремонтират хидравлики и евентуално да го тарират по заводските данни - 200 бара макс и 174 бара номинал, но не знам точното място за това. Някой има ли идея дали е възможно това упражнение и къде.
    Другия вариант, който ми се струва възможен е да си намеря клапан от нещо друго и при стругар да измисли чалъм да го монтирам на мястото на оригиналния. Но пак съм до тук, защото не се сещам от какво да заимствам клапана.
    Прилагам и единствената снимка на клапан, въпреки, че няма да се добие пълна представа.

    П. П. Нов клапан е 99.999 % невъзможно да се купи, защото машината е стара като производство, но с характеристики на съвременна по производителност - 174 бара налягане и 1000 л./ч дебит.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Тариране на клапан за високо налягане

    Отварян ли е отвътре този клапан?Kakъв модел е пароструйката?

    Коментар


    • #3
      От: Тариране на клапан за високо налягане

      Точно това е проблема, че са го отваряли. На снимката не личи, но на него е имало пломба, когато е бил настроен заводски. Пароструйката е kew 38a2v, a понастоящем производителя се казва nilfisk. Добри машини, но слабо разпространени по нашите ширини.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X