Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вериги за сняг в калта?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вериги за сняг в калта?!

    Здравейте, взех си вериги за сняг понеже ще попътуваме малко и има възможност да ни хване по пътя, та се зачудих дали могат да свършат работа, ако се затъне в калта или по-точно, за да не се затъне в калта, в случай, че гумите не са достатъчно добри за това.

    Някой парвил ли е такъв експеримент, има ли наблюдения?

  • #2
    От: Вериги за сняг в калта?!

    Първоначално публикуван от svremeto Преглед на мнение
    Здравейте, взех си вериги за сняг понеже ще попътуваме малко и има възможност да ни хване по пътя, та се зачудих дали могат да свършат работа, ако се затъне в калта или по-точно, за да не се затъне в калта, в случай, че гумите не са достатъчно добри за това.

    Някой парвил ли е такъв експеримент, има ли наблюдения?
    Аз съм пробвал с Нива с блокажи на двата моста, скъсах три от четири общо. Не случайно са вериги за сняг! Около веригата се натрупва много кал и при второто превъртане се къса. Макар че моите вериги са тип не професионални, за другите не знам. Но на сняг до сега не съм късал!

    Коментар


    • #3
      От: Вериги за сняг в калта?!

      Е, то ако става въпрос могат да се направят и доста по здрави от по дебели вериги по същите размери. Ако има наличие на електрожен.

      Коментар


      • #4
        От: Вериги за сняг в калта?!

        Ако са здрави, вършат работа.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Вериги за сняг в калта?!

          Използват се в кал, ако се скъсат значи не са правилните вериги за машината. Но със сигурност не е най удобния начин и затова рядко се прави. Ако няма за бекъп цистерна от чистотата на разходката
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #6
            От: Вериги за сняг в калта?!

            Първоначално публикуван от svremeto Преглед на мнение
            Здравейте, взех си вериги за сняг понеже ще попътуваме малко и има възможност да ни хване по пътя, та се зачудих дали могат да свършат работа, ако се затъне в калта или по-точно, за да не се затъне в калта, в случай, че гумите не са достатъчно добри за това.

            Някой парвил ли е такъв експеримент, има ли наблюдения?
            Правилният отговор е;Ако нямаш гуми и приятел който да те извади,не влизаш в калта!
            Веригите помагат,но не разчитай на тях.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #7
              От: Вериги за сняг в калта?!

              Хехе, да то е ясно. Но мисълта ми е, че понякога калта се оказва по голяма отколкото можеш да се справиш и поне да излезеш и да си се върнеш по старият път може да помогнат.

              Коментар


              • #8
                От: Вериги за сняг в калта?!

                Веригите имат смисъл понякога даже и на сухо. Примерно на сух стръмен земен път без 4х4.

                Основният момент е да предвидиш кога ще закъсаш и да ги поставиш докато си на твърдо. Поставянето на вериги когато вече си закъсал става на два етапа:
                1. Излизане на твърдо място по някакъв друг начин
                2. Поставяне на вериги

                А после да измислиш как да ги свалиш когато по гумата има 2-3см кал.

                Коментар


                • #9
                  От: Вериги за сняг в калта?!

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ....

                  Основният момент е да предвидиш кога ще закъсаш и да ги поставиш докато си на твърдо. Поставянето на вериги когато вече си закъсал става на два етапа:
                  1. Излизане на твърдо място по някакъв друг начин
                  2. Поставяне на вериги

                  .....
                  Ако не си толкова умен, колкото препоръчваш обикновено веригите се слагат с помощта на джека. Тъкмо докато без друго си вдигнал за да сложиш веригите вадиш и няколко лопати изпод моста, та да не вдигаш втори път А и нали лопатата без друго е вън, щото иначе и джека няма вадене от калта
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вериги за сняг в калта?!

                    Ако имаш джек и лопата все едно си излязъл.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вериги за сняг в калта?!

                      Благодаря на всички за съветите! Надявам се да не ми се наложи!
                      Аз нямам джак и лопата в колата. Досега ми се е случвало само в една нива да закъсам, но пак успях да изляза с бавните, въпреки, че беше страааашно трудно. Добре се справя Витаата ДБ дори и без да е вдигната и т.н. С едни гуми АТ Кумхо е, които са с ~6мм грайфер и добре си се движи, има се сцепление. Въобще не мога да се оплача, но в онази нива примерно,ако беше малко по-наквасено не знам дали щях да успея да изляза, а няма да ми се иска да си оставя колата по средата на нивата и да се занимавам 5-6 часа да търся трактори (за щастие на няколко километра имаше) и т.н и ще е много по-добре, ако все пак успея сложа веригите (макар и да ровя с клони и там каквото има подръчно и да се омажа с кал и т.н.). Това ми е идеята.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вериги за сняг в калта?!

                        Първоначално публикуван от svremeto Преглед на мнение
                        ... но в онази нива примерно,ако беше малко по-наквасено не знам дали щях да успея да изляза, ...
                        Ама ти хич не си мисли, че веригите са някакво универсално средство. В разорана кална нива с тях ще можеш чудничко да се окопаеш. На такива места идеално се заравят до ушите и трактори ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вериги за сняг в калта?!

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Ама ти хич не си мисли, че веригите са някакво универсално средство. В разорана кална нива с тях ще можеш чудничко да се окопаеш. На такива места идеално се заравят до ушите и трактори ...
                          Ще се трупа опит.
                          ДА,
                          След достатъчно "опит" ще "духа тиквата"- обхожда и преценява преди да се накваси до шия.
                          -Без лоши мисли,просто Опит от миналото,

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вериги за сняг в калта?!

                            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                            Ще се трупа опит.
                            ДА,
                            След достатъчно "опит" ще "духа тиквата"- обхожда и преценява преди да се накваси до шия.
                            -Без лоши мисли,просто Опит от миналото,
                            А, не не се обиждам. Аз мислех, че е сухо. То и си беше в горната част. Ами тогава какво се прави, когато стане така?

                            Аз всъщност силно се надявам повече никога да не ми се случват такива неща, защото целта ми беше просто да не обикалям 20 километра, понеже пропуснах една отбивка.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вериги за сняг в калта?!

                              А, като по-опитни от мен, може ли да ми кажете. На Рав 4 -2004г. веригите на кой мост се слагат, заден или преден?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X