Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам нужда от съвет за куче!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Имам нужда от съвет за куче!!!

    Преди 3 месеца за един ден ми умря 12 годишен каракачанец като до него ден беше здрав като бик, и никога не беше боледувал от нещо.

    Сутринта го нахраних , хапна с апетит и цял ден си беше весел.
    Вечерта отивам да го пусна за разходка ,а той лежи и едвам повдига глава.Влизам при него и като го приближих забелязах че се е подул сериозно , направо като балон.
    Веднага се обадих на Доктора и след 5 минути той дойде на място,още докато го види каза че, при големите породи в напреднала възраст са чести случаите на превъртане на стомаха , като това в почти 98 % от случаите е фатално за животното.
    Оперативната намеса имала 5 % шанс за спасение понеже в напредналото състояние на отравяне на кръвта сърцето отслабвало и не издържало на упойката.
    Просто не се събуждали от упойка.
    Въпреки всичко поех риска и го убедих да оперира ,но за съжаление докато успеем да закараме нашия Мечо до операционната той си отиде.

    Поинтересувах се как може да се предотврати такова превъртане на стомаха, Оказа се че , не може да се предотврати. Просто като се случи няма спасение освен ако не се забележи в ранен стадий не по късно от 1 - 2 часа докато животното не е отпаднало и да се оперира мигновено.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #17
      От: Имам нужда от съвет за куче!!!

      Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
      ... Поинтересувах се как може да се предотврати такова превъртане на стомаха, Оказа се че , не може да се предотврати. ...
      Не е точно така. Разбира се, няма 100% гаранция, но превантивно има какво да се направи за намаляване на вероятността. Примерно, разделяне на дневната дажба на 2 пъти, хранене и пиене на вода не преди, а след разходка и игра, за да не се премята с пълен стомах.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Имам нужда от съвет за куче!!!

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Не е точно така. Разбира се, няма 100% гаранция, но превантивно има какво да се направи за намаляване на вероятността. Примерно, разделяне на дневната дажба на 2 пъти, хранене и пиене на вода не преди, а след разходка и игра, за да не се премята с пълен стомах.
        Дано си прав.
        Сегашния ни лакомник така го храним, минава десетина километра на ден и гледам да не го разигравам след храна, но определено ми дебелее зимата въпреки всичко. Сигурно е станал 40 кила вече, а е голдън ретривър (по външни белези, не по регистрирано родословие) с характерната тромавост за породата.

        Коментар


        • #19
          От: Имам нужда от съвет за куче!!!

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Не е точно така. Разбира се, няма 100% гаранция, но превантивно има какво да се направи за намаляване на вероятността. Примерно, разделяне на дневната дажба на 2 пъти, хранене и пиене на вода не преди, а след разходка и игра, за да не се премята с пълен стомах.
          Точно така, има превенция а аз се чудя на акъла на ОП, рязко влошаване на състоянието и чакаме да видим какво става... ако беше отрова до 1-2 дни и кучето е пътник а има антидоти, и не, не са кисело мляко, корен от живовляк или нокът от тибетска жаба...
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #20
            От: Имам нужда от съвет за куче!!!

            Карал съм на доктор такова куче по нощите, с превъртян стомах. Подуто, не може да мръдне, стомахът надут като балон и твърд. Белгийска овчарка, беше на леля ми. Оцеля на магия. Докторът каза, че на животинката и е оставал максимум половин до един час живот. Живя си 10 години още след тая случка, но това при кучетата е много рисково състояние, защото нещата приключват за 4-5 часа. За съжаление у нас има и поговорка даже: "Ще му мине като на куче". Което няма нищо общо с истината-показват симптоми едва когато са вече много зле, а тогава трябва да се реагира незабавно.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #21
              От: Имам нужда от съвет за куче!!!

              “На запад” “В белите държави”, и т.н извършват превантивна хирургична интервенция, като пришиват предварително нещо стомашната стена, за да не се превърти. Рисковите фактори са много, а стомах може да се превърти и от вода, не само от много храна.

              Коментар


              • #22
                От: Имам нужда от съвет за куче!!!

                Тази нощ нашето куче получи епилептичен припадък, а аз и жена ми - яко сърцебиене плюс по още кичур бели коси.
                Трая около минута или поне толкова видяхме, след като се събудихме от тропане в съседната стая. Нямаше начин да го водя на ветеринар в 2.30 посред нощ. Днес доктора каза че няма какво да се направи, сиреч полезен ход няма и лечение също. Да го наблюдаваме само ако се повтори и да следим колко ще трае. Нямало пряка връзка с храна, емоции или физическа активност. Половин час след като се случи си изглеждаше същия като преди, само една идея по-послушен и уплашен.
                Добре ли е да търся мнение на друг лекар или да продължа да се доверявам на този, който до сега не ме е подвеждал?

                Коментар


                • #23
                  От: Имам нужда от съвет за куче!!!

                  Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                  Тази нощ нашето куче получи епилептичен припадък, а аз и жена ми - яко сърцебиене плюс по още кичур бели коси.
                  Трая около минута или поне толкова видяхме, след като се събудихме от тропане в съседната стая. Нямаше начин да го водя на ветеринар в 2.30 посред нощ. Днес доктора каза че няма какво да се направи, сиреч полезен ход няма и лечение също. Да го наблюдаваме само ако се повтори и да следим колко ще трае. Нямало пряка връзка с храна, емоции или физическа активност. Половин час след като се случи си изглеждаше същия като преди, само една идея по-послушен и уплашен.
                  Добре ли е да търся мнение на друг лекар или да продължа да се доверявам на този, който до сега не ме е подвеждал?
                  Как се взема решие в такива случаи - ако има две разръзки позитивна(това е единичен случай и няма да се повтори, кучето е здраво) и песимистична развръзка(кучето загине защото не е лекувано и диагностицирано на време), ако се случи песимистичната развръзка ти би ли се глождил и обвинявал, че си спестил някой лев/време/усилия и не си отишъл за второ мнение някъде, където са добри/внимателни/с репутация?

                  Мисля сега ще ти е по-лесно да си отговориш на въпроса как да процедираш, за мен е лесно - ако риска е нищожен го поемам и не ми дреме ни сега ни в бъдеще ако обаче риска е значителен и цената по намаляването на риска не е по-голяма от негативния ефект на самия риск, то тогава се опитвам да намаля риска.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Имам нужда от съвет за куче!!!

                    Имали сме случаи ловни кучета да припадат, предимно сетери, на първия за сезона лов. Ветеринарите, които са присъствали на това, не предписваха лечение и не сме ги лекували. Умряха от старост.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Имам нужда от съвет за куче!!!

                      Последното ни куче беше така няколко години, като припадъците ту зачестяваха ту се разреждаха, по едно време ветеринаря и изписа някакви хапчета които трудно се намираха и закрепиха положението почти без припадъци за дълги периоди, а животинката си умря на 12 години като поне 4 беше с това заболяване. Тоест ако припадъците зачестят потърсете пак варианти за контролирането им, а лечение нито един ветеринар не спомена да е възможно.
                      Subaru Legacy 2.5
                      Suzuki GS500 E

                      Коментар


                      • #26
                        От: Имам нужда от съвет за куче!!!

                        Имал съм котка навремето, която получаваше епилептични припадъци. Започна да ги получава след падане от седмия етаж и това беше 3-4 години, по 2-3 пъти в годината. След това спря да ги получава. Живя 14 години. И на мен докторът ми каза, че няма лечение и така ще си кара животинката.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Имам нужда от съвет за куче!!!

                          Въпроса е да се изясни припадъка (гърч) от епилептично заболяване ли е, или има друг произход. Епилепсията не се лекува, то и другите вероятно не се, но поне да знаете от какво, ако....


                          Коментар


                          • #28
                            От: Имам нужда от съвет за куче!!!

                            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                            Въпроса е да се изясни припадъка (гърч) от епилептично заболяване ли е, или има друг произход. Епилепсията не се лекува, то и другите вероятно не се, но поне да знаете от какво, ако....
                            Така е.
                            За в понеделник по обяд си взех час за кръвни и други изследвания в клиника. Макар да съм склонен да вярвам на доктора си че няма полезен ход, ако пък има и малка вероятност да е причинено от нещо лечимо, няма да си простя да не съм опитал.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Имам нужда от съвет за куче!!!

                              Не знам в кой град си, но ако е София можеш да пробваш в Централна Ветеринарна клиника. Имат достатъчно апаратура за точна диагноза. Няма да е евтино, цените са като за неосигурен двукрак...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Имам нужда от съвет за куче!!!

                                Здравейте,
                                Да споделя все пак какво се случи при мен, в интерес на истината проблема изчезна така както се появи. Песът лежа два дни в къщичката си завит със одеало ,защото при опитите ми да го измъкна навън квичеше при всеки опит да бъде мръднат и посягаше да хапе. Храних го в устата със топла тлъста попара от патешки фенери-ядеше лакомо, но отказваше да пие вода. На третият ден просто стана и всичко свърши. Нямам обяснение какво и защо стана. Сякаш имаше тотално схващане на мускулите като при настинка.
                                Поздрави!
                                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X