Обява

Свий
Няма добавени обяви.

паджеро2 пълни се е вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • паджеро2 пълни се е вода

    здравейте колеги. преди няколко месеца взех паджеро 2 дълга база. бях командировка за 4 дни и като се прибрах в краката на пасажера беше пълно с вода /не е антифриз/. тъй като колата е с шибидах помислих, че е от него опипах тавана но беше сух. разглобих мокета ,който в момента подсушавам, и отдолу имаше тапа която махнах за да я отводня. няма ръжди и кърпежи в краката но и колата е била в покой по времето когато е валяло тъй като само аз я шофирам. проверих отводнителите на шибидаха и поне видимо нямат запушване. моля някой ако е имал подобен проблем или знае къде минават тези отводнители или има някакви други предположения да сподели преди да ме е лепнал следващият дъжд. благодаря предварително

  • #2
    От: паджеро2 пълни се е вода

    Дано намериш проблемът.Пред очите ми има Паджеро 4,което е със същата болка. В "Балкан стар" му сменяваха най-задният десен прозорец, от там течало заради "сплескано" уплатнение( НЕ се продава отделно уплатнение,купуваш със се джама!).След това разглабяха таблото и го пълниха със "специално лепило" м/у парното и щита на мотора. И така след 700++ лв. колата продължава да се пълни понякога след дъжд. Сподели какво е било при теб, може 20г. по-късно проблемът на тея японски ръждилници да е все същият.

    Коментар


    • #3
      От: паджеро2 пълни се е вода

      нямам представа от къде може да е . собственик съм на колата от ноември месец. дъжд от тогава до сега ме валя доста но такова чудо не е имало. колата е в покой не се е карала и се е напълнила, следователно единственото което си мисля да е от шибидаха да е запушен отводнитела но в част която не се вижда и се е разкачила и да се пълни от там или някъде зад таблото от към парното нещо да се е смахнало и от площа на тавана да се стича по стъклото и от там по парното да се пълни нямам друга идея просто засега

      Коментар


      • #4
        От: паджеро2 пълни се е вода

        Убеден съм, че това не са изолирани случаи. Ще почакаме някой да сподели как се е справил с "наводненията".

        Коментар


        • #5
          От: паджеро2 пълни се е вода

          Предлагам да се възползвате от трудния път по който съм откривал течове.
          При хубаво време с извадени седалки и фенер в ръка се "стои" в колата ,а помощник с маркуч полива.
          (има случаи на протичане от "странни" места,но често и от вратата.)

          Коментар


          • #6
            От: паджеро2 пълни се е вода

            Значи още доста ще се надводнявам докато се оправи времето и голямо разглобяване ще падне. Днес приятел ме посъветва да проверя с тънко стоманено жило да проверя отводнителите на люка понеже някой може да се е разместил и ако е така голям майтап ще падне понеже всичко е в гредите и тавана

            Коментар


            • #7
              От: паджеро2 пълни се е вода

              Колега а провери ли дали не са се запушили дренажите които са при моторчето на чистачките.Ако са попаднали листа,и водата не може да се отече започва да тече в купето.

              Коментар


              • #8
                От: паджеро2 пълни се е вода

                Пълна проверка на пътя на водата от люка до земята .На едно пежо водата се стичаше на много не удобно скосено място зад механизма на чистачките и падна голямо търсене , силикони и т.н. до като го намерихме .Бяха се запушили с кал отводнителните отвори ( прах бетониран ) и водата си преливаше по неведоми пътища до вътре .

                Коментар


                • #9
                  От: паджеро2 пълни се е вода

                  Ако дренажите не са запушени и няма ръжди под челното стъкло значи е тапата която уплътнява снопа с кабели към компа, намира се под десния калник на около 20-25см от горният край.Но без демонтаж на калника няма да стане.
                  R R CLASSIC 35`,Ashcroft transmision,FOX racing shocks
                  AUDI A6 avant QUATRO
                  TLC HDJ 73 4.2td factory diff locks и климатиче

                  Коментар


                  • #10
                    От: паджеро2 пълни се е вода

                    Благодаря за съветите на всички ще бъдат проверени . забелязах, че нивото на течността на компаса е спаднало доста останало е един пръст а беше на средата. Знам, че от това надали ще се наводни но някой съвет да дадете по този въпрос

                    Коментар


                    • #11
                      От: паджеро2 пълни се е вода

                      Заповядай!
                      http://us.www.offroad-bulgaria.com/s...d.php?t=179398
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: паджеро2 пълни се е вода

                        При мен се пълни от ръждясала рамка на челното стъкло, в горната му част. Ако водата иде оттам, би трябвало да е подгизнало около сенниците.

                        Коментар


                        • #13
                          От: паджеро2 пълни се е вода

                          Tавана ми е целият сух проблема е от стъклото надолу

                          Коментар


                          • #14
                            От: паджеро2 пълни се е вода

                            Свали подкалника,калобрана и веждата-всичките пласмаси. Изчисти хубаво и ще видиш неприятни неща...при мен се наложи да свалям калника.
                            Ако е здрава,теча е от уплътнението на кабелите.
                            Обърни му внимание, иначе скоро ще си правиш компа.

                            Коментар


                            • #15
                              От: паджеро2 пълни се е вода

                              Може някаде да е отлепил силикона на стъклото и от там да пълни,трябва да се свалят лайсните на съклото и да се провери със маркуча с вода ,но свалянето трябва да е много внимателно да не отидат щипките и лайсните.
                              Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X