Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи джип мнения!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първи джип мнения!

    Здравейте тъй като съм нов в този форум и скоро навършвам 18г и за първи автомобил искам да си закупя джип. За сега съм се спрял на Сузуки Самурай и искам да ви попитам следните неща. Какви са разликите между двата вида двигатели 1.0 и 1.3 в предвид разход, надежност, най чести проблеми аз съм се спрял на карбураторните. Другото нещо което ме интересува за самурай е какъв вид са блокажите в предвид как са разположени заден ли е междинен (среден) ли е и при всички ли се включва блокажа от самия мост или има и такива от които се превключва от вътре чрез лост. Благодаря ви за вниманието и за отделеното ви време.

  • #2
    От: Първи джип мнения!

    Здравей ,
    Ще те посъветвам да използваш търсачката . Има много информация за това което те интересува.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      От: Първи джип мнения!

      Младо момче си, за какво ти е тая сапунерка? Не знам от кой регион на страната си, но ще тръгнете с двама приятели за някъде и ще ти се реве.

      Коментар


      • #4
        От: Първи джип мнения!

        Ше тренира за Рамбо. Виж му аватарата
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Първи джип мнения!

          Юри, остави батковците кво ти говорят, и почети тук, ама повечко.

          ... а и всеки трябва да си извърви пътеката, иначе остава с впечатлението, че се е прецакал, а така ше го затвърди.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Първи джип мнения!

            Взимай си Самец. Аз като бях на 19 когато си купих Самурая. Само хубави, весели моменти ми е донесъл. А погледите не спираше да събира. Типична джипка от бюджетните, която ще ти донесе радост и ще те отведе навсякъде. Обиколих България, ходих и до Сърбия и Гърция. Взимай здрав екземпляр и се радвай на легото.

            1000сс не ги гледай. 1.3 може би директно инж. ако намериш. Газовата на мястото на резервоара и един 15л. резервоар до газовата.
            Заден 100% блокаж да го кажем, че няма. Среща се само при тесните мостове, избягвай ги.
            До 3000лв. са зле общо взето. Но зависи, колко ти се преправя и "строи".

            Самураят е типичен part-time със задно. Отделно раздатка от скорости. Рамата не гние. Гние купето. Весела-друсаща джипка с много чар. Do it.

            Коментар


            • #7
              От: Първи джип мнения!

              И защо си се спрял на карбураторните? Та те са на 25+ години. Според мен събери колкото можеш повече парички и си вземи или възможно най-новия Самурай или направо Джимни. До тогава прочети темите за двата модела, както и за видове 4х4, блокажи. Много неща ще ти се изяснят

              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #8
                От: Първи джип мнения!

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                И защо си се спрял на карбураторните? Та те са на 25+ години. Според мен събери колкото можеш повече парички и си вземи или възможно най-новия Самурай или направо Джимни. До тогава прочети темите за двата модела, както и за видове 4х4, блокажи. Много неща ще ти се изяснят
                Подкрепям. Самурайският карбуратор е доста обогатен с вякакви глупости, които или трябва да махнеш или да оправиш. Търси инжекцион. Много по-приятен ще е.

                Коментар


                • #9
                  От: Първи джип мнения!

                  А най добре дизел
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Първи джип мнения!

                    Самурая е супер машина ама запазени рядко се намират. За читав екземпляр трябва да си приготвиш едни 5 000, и пак ще караш машина дето е с 10 години по дърта от теб... По добре виж какви витари или спортиджи ти се побират в бюджета, хем ще возят малко по-добре, ще са по-нови (поне да са ти набор), а пък може и за климатик да се класираш Не си мисли че малоритражен джип е икономичен!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Първи джип мнения!

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      А най добре дизел
                      +1, ама изпадат рядко, а и зависи на каква цена.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Първи джип мнения!

                        Супер машина...това за коя година се отнася? Мисля си нещо за 86-88 миналия век...
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Първи джип мнения!

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          Супер машина...това за коя година се отнася? Мисля си нещо за 86-88 миналия век...
                          На по-миналия.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Първи джип мнения!

                            Нека сме реалисти-окачването е листово, купето на машината гние брутално, климатик няма серийно дори до последните години на производство, салонът е като на УАЗ-ка вътре-почти всичко на гол метал. Това е работна машина. Да идеш до хижата, да нагледаш стадото с крави в полето, да видиш дървосекачите до къде са я докарали с нормата за деня. )))
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Първи джип мнения!

                              благодаря ви много за напътствията

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X