Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да различа Bosch или Zexel на Terrano по снимки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да различа Bosch или Zexel на Terrano по снимки?

    Колеги, дано да не ви се струва тъп въпроса, но все пак ще попитам
    Мога ли да различа Терано 2.7 дали е със Bosch или Zexel горивна система само по снимки на двигателите? Знам, че Bosch са с маркучи за обратната нафта между дюзите, а Zexel с метални тръбички, но на снимките, направени на двигателите по обявите не може да се види, тъй като интеркулера пречи. Питам, защото не всеки търговец е запознат или пък има желание да отговори коректно.

  • #2
    От: Как да различа Bosch или Zexel на Terrano по снимки?

    Дебитомера е различен на Zexel е Hitachi и буксата влиза хоризонтално а на Bosch вертикално.
    R R CLASSIC 35`,Ashcroft transmision,FOX racing shocks
    AUDI A6 avant QUATRO
    TLC HDJ 73 4.2td factory diff locks и климатиче

    Коментар


    • #3
      От: Как да различа Bosch или Zexel на Terrano по снимки?

      На Zexel системата дебитомера е плосък/квадратен и би могло да се види на снимките.
      Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

      Коментар


      • #4
        От: Как да различа Bosch или Zexel на Terrano по снимки?

        А най просто е по тръбичките за излишното гориво ,на Бош е с маркучета а на Зексел с тръбички.
        Ама това и сам си го знаеш.

        Коментар


        • #5
          От: Как да различа Bosch или Zexel на Terrano по снимки?

          Благодаря за отговорите!
          За сега не съм имал пряк контакт с такава машина, затова можете ли да ми кажете, като се отиде на оглед тези маркучи или съответно тръбички виждат ли се лесно или трябва да се откачи кулера, за да не пречи?

          Коментар


          • #6
            От: Как да различа Bosch или Zexel на Terrano по снимки?

            Здравей,
            Маркучите/тръбичките за обратната нафта се виждат без да се сваля интеркулера.
            Но по добре го огледай хубаво за ръжди.
            Поздрави.
            Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
            Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
            Opel Campo 3,1 TD '99
            Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

            Коментар


            • #7
              От: Как да различа Bosch или Zexel на Terrano по снимки?

              Най лесно е да се познае по дебитомера

              Коментар


              • #8
                От: Как да различа Bosch или Zexel на Terrano по снимки?

                Някой може ли да качи 2 примерни снимки на двигател с Бошовски дебитомер и на двигател с Хитачи

                Коментар


                • #9
                  От: Как да различа Bosch или Zexel на Terrano по снимки?

                  А още по-лесно по електрическите конектори, дето са на куп отпред в ляво над всукателния колектор. При BOSCH-а има голям кръгъл конектор там. При Zexel е правоъгълен и по-малък.

                  Zexel:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:maxresdefault.jpg
Прегледи:1
Размер:210.5 КБ
ID:5781091

                  Bosch:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:maxresdefault.jpg
Прегледи:1
Размер:100.8 КБ
ID:5781092


                  ПП: Ама според мен това (дали е Bosch или Zexel) е последното, дето трябва да се гледа по тоя автомобил. Вървят еднакво, проблемите с помпата им са еднакви, когато ги има. Е, Bosch-а е малко по-достъпен откъм части, но само малко.
                  Последно редактирано от sparkybg; 01-03-18, 10:18.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да различа Bosch или Zexel на Terrano по снимки?

                    Много благодаря на всички за бързите и изчерпателни отговори! Бъдете здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да различа Bosch или Zexel на Terrano по снимки?

                      Извинявам се че ползвам темата на колегата,но при мен няма кръгъл конектор,конекторите са едно към едно като на zexel помпата ми е zexel,дюзите са бош,като няма умна дюза всичките са обикновенни ,дебитомера ми е хитачи.Ако сложа умна бошова дюза ще стане ли или трябва да сменя всичките със zexel?
                      Последно редактирано от Agresor41; 17-02-18, 19:25.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да различа Bosch или Zexel на Terrano по снимки?

                        Първоначално публикуван от Agresor41 Преглед на мнение
                        Извинявам се че ползвам темата на колегата,но при мен няма кръгъл конектор,конекторите са едно към едно като на zexel помпата ми е zexel,дюзите са бош,като няма умна дюза всичките са обикновенни ,дебитомера ми е хитачи.Ако сложа умна бошова дюза ще стане ли или трябва да сменя всичките със zexel?
                        Проблемът скоро ще бъде решен.Джамбазите са сложили глава с бошови дюзи на горивна система зексел.Купих си глава със зексел дюзи и към средата на март ще бъде монтирана на тераното.След което ще пиша за резултата.В тази връзка имам излишна оборудвана глава за горивна система Bosch.Ако на някой му трябва да свирка.0886едно7890седем

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да различа Bosch или Zexel на Terrano по снимки?

                          Първоначално публикуван от Agresor41 Преглед на мнение
                          Проблемът скоро ще бъде решен.Джамбазите са сложили глава с бошови дюзи на горивна система зексел.Купих си глава със зексел дюзи и към средата на март ще бъде монтирана на тераното.След което ще пиша за резултата.В тази връзка имам излишна оборудвана глава за горивна система Bosch.Ако на някой му трябва да свирка.0886едно7890седем
                          Защо се наложи смяната,ако е работила добре колата.
                          0 8 76 36 8 542

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да различа Bosch или Zexel на Terrano по снимки?

                            Защото двете системи работят на различно налягане.Доколкото знам дюзите на бош работят на по високо налягане от зексел,а вмоят случай нямам умна дюза защото буксите са различни.По този начин джипката пали само с подаване на газ,не върви както трябва и пуши.А аз обичам всичко да си е както трябва.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да различа Bosch или Zexel на Terrano по снимки?

                              Не работят на различно налягане. Липсата на умна дюза ти е проблема. Системата за момента на впръскване не може да работи без умна дюза, а не можеш да слоожиш BOSCH-овска такава, защото едната е с индуктивен, а другата с пиезо датчик и не са съвместими.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X