Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със скоростите на НИВА 2009г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със скоростите на НИВА 2009г.

    Привет колеги, моля за помощ и съвет. От скоро си взех лада нива 2009г. на 50хил. км. и докато разучавам скоростите е възможно да съм направил някоя грешка. Научих за лоста бързи и бавни. Другият лост малко заяждаше( горният) Още първият ден го пробвах и не разбрах за какво е. След това ми казаха че трябва винаги да е в положение нагоре. Само при трудни затъвания да го ползвам. Възможно е да съм карал известно време с лоста дръпнат надолу. От няколко дни ми се появи някаква странна вибрация в скоростите. Тресе ми яко цялата скоростна кутия с трите лоста докато карам. Не е през цялото време. Само по някой път. Преди да я паркирам за последно се засили тази вибрация и аз опитах да включа горният лос надолу за да пробвам дали ще спре тази вибрация. Сега лоста не може да го върна обратно нагоре. Когато запаля двигателя и преместя лоста на бързите и бавните в нулева (по средата) цялата скоростна кутия заедно с трите лоста ми се движат бавно в кръгово движение. Сега не смея да я карам преди да ми дадете съвет какво да направя. Мисля да я изтегля с въже до някой сервиз на близо. От София съм в близост до Исул. Моля Ви да ме насочите към майстор или сервиз да отстраня този проблем. Също така да ме насочите в кой магазин или от къде могат да се взимат истински части. Скоро брах ядове с единият преден спирачен апарат че беше заял и гумата имаше съпротивление. Купих нов за 52лв. и като го монтирах и се тества забелязаха микроскопична шупла от която си пръска спирачна течност и се наложи да го върна и да си доплатя още 30лв. за някакъв още по хубав. Разбира се си платих и двойно в сервиза за нов демонтаж и монтаж. Благодаря предварително за всички съвети.

  • #2
    От: Проблем със скоростите на НИВА 2009г.

    Другият лост, който са ти казали да е нагоре, е лоста за блокаж на междуосевият деф. /раздатката/. С този лост разпределяш въртящия момент на двигателя по равно на предния и задния мост. Използва се само на сняг или дълбока кал, ако си карал на асвалт дълго. Натоварването на гуменото каре става толкова голямо, че се къса. Симптомите са големи вибрации. В никакъв случай не я карай в това състояние. Ако е карето сложи от Нива шевролет и смажи металното каре! Добре е да сложиш трети тампон на раздатката, включването и изключването ще става по лесно и вибрациите по малко. При сваляне и качване раздатката се центрова- не го забравяй!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със скоростите на НИВА 2009г.

      Между ск и раздатка има мека връзка,осъществена с гумено каре,което има навика да се деформира или разпада.Намира се на опашката на ск,при вибрации се развива и гайката на тройника на който е закрепено.Качествено каре от Шеви нива,малко е по скъпо но забравяш за този проблем.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със скоростите на НИВА 2009г.

        На бавните (по-дългото лостче ) се включва като се избута напред към таблото, а малкото е включено като е изтеглено назад към теб, за да е изключен трябва да е натиснат посока двигателя - напред. Който ти е казал , че трябва да е нагоре те е излъгал. Двете лостчета като се срещнат почти са включени.

        https://www.youtube.com/watch?v=qk_TqfJ-Ono

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със скоростите на НИВА 2009г.

          Относно спирачния цилиндър, желателно е да смениш и другия. Доколкото знам след 2010 са с ABS, така че през зимата на заледен път двете предни колела ще са с различно спирачно усилие! За майстори в София, колегите които са от там ще ти дадат информация! Моят опит с майсторите е горчив, така че внимавай много с тях! Аз се отказах изцяло от тях, изчетох няколко руски ръководства и в момента нивата ми е в по добро състояние, но за тази дейност си трябват и условия! За частите ползвай по възможност не руски, когато сменяш нещо питай конкретно!

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със скоростите на НИВА 2009г.

            Много БЛАГОДАРЯ за всички отговори. малкият лост междуосевият деф. /раздатката/ е бил включен само напред към двигателя. Може би съм ви заблудил като съм написал нагоре Карам я вече около 1000км така. А долният си е на бавни към мен (назад-надолу) Значи правилно съм я карал. Този клип добре обясняват но не го разбирам на турски. От както смених спирачният апарат при рязко спиране се суче колата. Не знам 2009г с ABS ли са. Никой в магазина не ме попита и в сервиза също. Мислех че е от необезваздушена система. Защото при обезваздушаване само от ремонтиращият апарат се направи. Мислех че на всички се прави. Легнах под колата да погледна за видими щети и НЕ видях. Оставих да поработи малко на нулева предавка на на бързи-бавни скорости по този начин https://www.youtube.com/watch?v=jCpkI7fOvW4 точно такова движение прави и след малко това кръгово движение което правеше се оправи. Успях да върна и малкият лост напред както съм я карал. Преди да я паркирам на заден я включих за малко заради силните вибрации и не успях да върна лоста. Остана си назад. Сега съм готов да отида до някой за предпочитане ниваджия от София да ме посъветва от къде да купя нужните каре от ШЕВИ и допълнителни неща описани от вас. Няма проблем да си платя за труда. Има и един лек шум на лагера на съединителя който при натискане на съединителя го няма. Да разбирам че не е нещо притеснително. Така си я карам вече месец без проблем. Само тази вибрация от последните 2 карания доста ме притесни. Още един път БЛАГОДАРЯ за помощта. С тези части не съм запознат от къде да ги взема освен от магазин за лада,москвич и др. Иначе за други западни части мога да ги взимам с отстъпка от ТЕХ-КО. Според вас трябва ли да се взимам нов спирачен апарат и за отсрещната страна след като има такова осукано спиране или първо да обезвъздуша всичките 4 места.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със скоростите на НИВА 2009г.

              Ако не съм ти далече във Владая заповядай, да я дигнеме на крика и да направиме диагностика.
              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със скоростите на НИВА 2009г.

                Първоначално публикуван от NIVA2009g Преглед на мнение
                Много БЛАГОДАРЯ за всички отговори. малкият лост междуосевият деф. /раздатката/ е бил включен само напред към двигателя. Може би съм ви заблудил като съм написал нагоре Карам я вече около 1000км така. А долният си е на бавни към мен (назад-надолу) Значи правилно съм я карал. Този клип добре обясняват но не го разбирам на турски. От както смених спирачният апарат при рязко спиране се суче колата. Не знам 2009г с ABS ли са. Никой в магазина не ме попита и в сервиза също. Мислех че е от необезваздушена система. Защото при обезваздушаване само от ремонтиращият апарат се направи. Мислех че на всички се прави. Легнах под колата да погледна за видими щети и НЕ видях. Оставих да поработи малко на нулева предавка на на бързи-бавни скорости по този начин https://www.youtube.com/watch?v=jCpkI7fOvW4 точно такова движение прави и след малко това кръгово движение което правеше се оправи. Успях да върна и малкият лост напред както съм я карал. Преди да я паркирам на заден я включих за малко заради силните вибрации и не успях да върна лоста. Остана си назад. Сега съм готов да отида до някой за предпочитане ниваджия от София да ме посъветва от къде да купя нужните каре от ШЕВИ и допълнителни неща описани от вас. Няма проблем да си платя за труда. Има и един лек шум на лагера на съединителя който при натискане на съединителя го няма. Да разбирам че не е нещо притеснително. Така си я карам вече месец без проблем. Само тази вибрация от последните 2 карания доста ме притесни. Още един път БЛАГОДАРЯ за помощта. С тези части не съм запознат от къде да ги взема освен от магазин за лада,москвич и др. Иначе за други западни части мога да ги взимам с отстъпка от ТЕХ-КО. Според вас трябва ли да се взимам нов спирачен апарат и за отсрещната страна след като има такова осукано спиране или първо да обезвъздуша всичките 4 места.
                2009г. нивите са без ABS, проблема не е от обезвъздушаването. Колата е 2009 а е на 50000км, стояла е много време без да се кара, проблема на тези цилиндри, е че корозират. Като си сменил единия, сменяш и другия и проблема с усукването ще изчезне. Цилиндър взимаш руски, има и западни но не си заслужава. За проблема с вибрацийте, закарай я на някой който разбира. Ина че може да си говорим до утре. Колегата krasivl ти е наблизко. Ако се наложи да сменяш гуменото каре, вариантите са само руски, но за нива шевролет. Като сваляш раздатката сложи си трети тампон, има го в bhv-bg.com. За шума на свободна не се притеснявай, като сменяш съединителя пиши!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X