Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на двигател на Киа Спортидж II 2.0 бензин, 140 к.с 2005-6 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на двигател на Киа Спортидж II 2.0 бензин, 140 к.с 2005-6 г.

    Здравейте колеги! От 3-4 месеца съм собственик наКиаСпортидж 2006 г., 2.0 140 к.с бензин. И преди 10-тина дни ми гръмна двигателя на магистралата и в следствие на това има дупка в блока. Сега търся двигател. Тъй като звънях на всички обяви за части за Спортидж и Туксон и се оказа, че всички двигатели са продадени, се чудя какво да правя. С този код на двигателя - G4GC се слагат в още 4-5 модела на Кия и толкова наХюндай. Обаче на различните модели двигателите варират от 136 до 143 к.с. Та въпросът ми е някой знае ли дали ще стане да се сложи двигател от другите модели Киа или Хюндай на Спортиджа, за да търся поне от другите? Някой правил ли е подобен ремонт? Или някой акопродава от тук такъв двигател, бих бил радостен.

  • #2
    От: Смяна на двигател на Киа Спортидж II 2.0 бензин, 140 к.с 2005-6 г.

    От кои други модели?

    Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на двигател на Киа Спортидж II 2.0 бензин, 140 к.с 2005-6 г.

      Ами от Киа:
      Каренса - 2005-6 г. 139 к.с
      Ceed - 2007-2011 г. 143 к.с
      Cerato - 2004-2007 г. тука има 2 двигателя 136 к.с и 143 к.с
      Pro-ceed - 2008-2011 г. 143 к.с

      Хюндай:
      Coupe - 2002-2007 и тук са 2 двигателя 126 к.с. и 143 к.с.
      Elantra - 2001 - 2005 - 139 к.с.
      i30 - 2001-2005 - 139 к.с. и от 2008-2011 - 143 к.с.
      Trajet - 2004-2008 138 к.с.
      и Tucson - 2004-2010 141 к.с

      Това са моделите, извадени от програма по код на двигателя.

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на двигател на Киа Спортидж II 2.0 бензин, 140 к.с 2005-6 г.

        Не би трябвало да има проблем на практика, ако прехвърлиш само механичната част на двигателя - оборудван блок с глава. Принципно щом кода отговаря, реално мотора би трябвало да си влезе вътре, като ползваш допълнителните агрегати на твоя двигател.

        Напиши наистина кои са другите модели, някой може да даде по-подробна информация тогава.
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на двигател на Киа Спортидж II 2.0 бензин, 140 к.с 2005-6 г.

          Как така гръмна?

          Може ли малко по-подробно, как се стигна до такова развитие?

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на двигател на Киа Спортидж II 2.0 бензин, 140 к.с 2005-6 г.

            Ами на първото извъндрадско пътуване, след 100-тина километра на магистралата на байр просто все едно заби, изгуби мощност, започна да трака леко, след това по-силно, чу се някакво изгърмяване и разпадащи се метални елементи под колата, угасна и изхвърли и масло и антифриз - това цялото нещо се случи за около 20 секунди, в следствие на което има дупка в блока. Според мен просто са замазали проблема при купуването и на първото по-яко натоварване се стигна до тук.

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на двигател на Киа Спортидж II 2.0 бензин, 140 к.с 2005-6 г.

              Колега от къде я купи,че изгоря така лошо?
              Ако действително са я закрепили само за продажба,са за убиване!
              Другият вариант е лош късмет.Кой от двата варианта е,не знам?
              Предполагам,си скъсал биела?Ако е така,чукането се чува доста време преди това.
              А това със смяната на двигател,е пак въпрос на късмет.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на двигател на Киа Спортидж II 2.0 бензин, 140 к.с 2005-6 г.

                Здравей колега, колата я купих от Горубляне, внос от Италия. Преди да я купя я прегледахме в сервиз, имаше други забележки, но не и от към двигателя. След това моя майстор като я видя и направихме първоначално обслужване, също каза че работи много добре. За мен нямаше индикация, че двигателя ще е прецакан, както и за 2 сервиза. Дали е била закрепена за някакво време или лош късмет и аз не знам. Взех я защото ме спечели на пръв поглед макар и от Горубляне, а и на първо четене нямаше големи ремонти. Колата ми харесва и за това предпочитам да я направя, но и това се оказва проблем явно. Ще трябва да помисля или от друг модел или от чужбина някой да вкара двигател и както казваш ти, пак е въпрос на късмет.

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на двигател на Киа Спортидж II 2.0 бензин, 140 к.с 2005-6 г.

                  Ако аз ще слагам друг двигател и не ми дават гаранция ,първо бих го видял какво има вътре.
                  Виж темата на Спарки,за неговото Терано.
                  Шанса да намериш читав двигател,е само от някоя катастрофирала.
                  Ако ще правиш основен ремонт на двигател,влизаш в един сериал.
                  Ако ме послушаш и не се обиждаш,махай това нещо!
                  Не се набутвай повече.
                  Успех!
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X