Обява

Свий
Няма добавени обяви.

симбир-покупка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: симбир-покупка

    Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
    Айде да ти е чистит,и със здраве да си го караш!!!
    Мерси колега за хубавите пожелания.
    Идва ред на поредния въпрос,пиновете за вкл.на диагностика на двигатела или по точно подредбата им.
    Докато търсих информация за модела около 2 седмици,мярнах буксата и начина на връзване,ама от къде да знае човек,че ще му трябват и да бях я изтеглил.
    Та въпроса ми е:има ли някой схемата?

    Коментар


    • #47
      До: симбир-покупка

      Честито,
      Изтегли инструкцията за монтаж и експлоатация на маршрутен компютър Di15g най-отдолу на линка там има пълна схема на диагностичната букса предполагам че е този модел.
      http://www.m-electronics.ru/products/di15g/

      Прегледай и информацията от тези линкове на този сайт има всичко което ти е необходимо за инжекцията не се претесняваи че някой неща са за Патриот и Хънтър само виж с какъв компютър си инамери коректната схема и информация
      http://www.2a2.ru/patriot/d_patr.html

      http://www.2a2.ru/esud/

      Коментар


      • #48
        До: симбир-покупка

        Мерси за сайтовете,ще ми свършат работа остава да почерпя.
        Последно редактирано от krasi markov; 13-12-07, 18:10.

        Коментар


        • #49
          До: симбир-покупка

          Ще съм благодарен ако някой ми каже колко е 1KW/H понеже аз знам че е 1,35 к.с. а аз искам за питам по компетентните нарочно го пиша тука за да не отварям тема и т.н. благодаря предварително
          8)!!!Живей за деня в който ще умреш!!!8)
          bg.wikipedia.org [url]www.free.hit.bg/igrite[/url]
          [url]http://translate.google.com/translate_t?sl=en&tl=bg[/url]

          Коментар


          • #50
            До: симбир-покупка

            Първоначално публикуван от seslav Преглед на мнение
            Ще съм благодарен ако някой ми каже колко е 1KW/H понеже аз знам че е 1,35 к.с. а аз искам за питам по компетентните нарочно го пиша тука за да не отварям тема и т.н. благодаря предварително
            Колега, kW/h е мерна единица за (количество) електрическа енергия. И не може да се преобразува в конски сили, защото конска сила е мерна единица за мощност. Ти вероятно питаш за кW (без /h)

            Ето ти една доста подробна статия за киловати и конски сили
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #51
              До: симбир-покупка

              Благодаря много и съм объркал наистина извинявам се
              8)!!!Живей за деня в който ще умреш!!!8)
              bg.wikipedia.org [url]www.free.hit.bg/igrite[/url]
              [url]http://translate.google.com/translate_t?sl=en&tl=bg[/url]

              Коментар


              • #52
                От: симбир-покупка

                Ей, добро нещо е Фурумът!
                Вчера минах покрай непознат (за мен) Уаз със странния надпис Симбир и тъкмо се чудех що за животно е това.
                Като разгледах мненията, любопитството ми попремина. Признавам си, надявах се да е нещо ново и истинско, но ...
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #53
                  От: симбир-покупка

                  За Симбир не зная, но имаме (за жалост) служебен Патриот. - БЕГАЙТЕ със страшна сила от това!
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #54
                    От: симбир-покупка

                    Тук до нас на улицата, дълго време висеше един. По едно време направо му се бях навил, защото си мислех, че хората ще възприемат офертата ми като шанс да се оттърват. Но не - изтърсиха ми цена от 10 000 (десет хиляди) лева. `Щото бил струвал в магазина намсиколкоси и бил на пет години (фирмен е). Сделка разбира се нямаше, после хората насипаха в него 5-6хиляди (както казах - фирмен е, та поне им минават за разход). Ремонта беше достатъчен да обезпечи преместване на колата до съседната улица, където продължава да виси и до момента. Междувременно, поддържаме отношения със собственика. Хапе си г-за, като се сети за момента, в който е решил да се сдобие с това нещо. Абсурд е да се поддържа във състояние да се движи, а и не може да се продаде по пазарна стойност (да кажем 2-2,5 хил. лв), защото още не му е изтекъл амортизационният период и като ДМА, им се води за доста по-голяма сума. По същата причина не може и да го бракува (ще дължат ДДС-то). Параграф 22...
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #55
                      Re: симбир-покупка

                      Какво са вложили за 5-6 хиляди?

                      Коментар


                      • #56
                        От: симбир-покупка

                        Голяма част от сумата (може би, повече от половината) е за труд, защото не си я правиха "на тротоара", ми я разнасяха по сервизи. Много неща правиха, смяната на СК - примерно - е едва ли не стандартна процедура, когато оригиналната е руска. В същото време, всички части са магазински с фактура, защото обстоятелствата не позволяват да се прилага обичайната схема, с влагане на части н-та употреба от разкапладисани кошници н-на квадрат употреба.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #57
                          От: симбир-покупка

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Абсурд е да се поддържа във състояние да се движи, а и не може да се продаде по пазарна стойност (да кажем 2-2,5 хил. лв), защото още не му е изтекъл амортизационният период и като ДМА, им се води за доста по-голяма сума.
                          Защо си мисля, че може да си го продаде за каквато сума си пожелае собственика.
                          Заведения дълготраен актив и неговата стойност не задължават собственика да го прададе на тази цена.
                          Единствено трябва да внесе ДДС върху останала, неамортизирана сума - примерно ако се води 10хил. като ДМА дължи на бюджета 2000 ДДС... от там на сетне за колко ще го продава би следвало да си е негова работа.
                          Това си е фирмена загуба.

                          Не претендирам за 100% точно мнение, но предполагам, че това е казуса.

                          Коментар


                          • #58
                            От: симбир-покупка

                            Общо взето, така седи въпроса. С единственото допълнение, че когато са го купили, той е минал за разход, така че, освен ДДС-то, ще дължат и данък печалба (т. нар. корпоративен) върху остатъка, а също и върху продажната сума. То че става въпрос за загуба - загуба си е, но хората искат да не расте повече, защото вече достатъчно са се набутали - магазинската цена на това нещо е над двадесет хиляди лева.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #59
                              От: симбир-покупка

                              Върху продажната, да... няма начин, приход си е и трябва да се обложи.
                              Но върху остатъка не би трябвало, той си е фактически разход, който е направен при първоначалната покупка.
                              Дори остатъка логично би било, предвид че е загуба, да намали данъчната печалба...

                              Както и да е. Темата е за друго. Просто ми стана интересно...

                              Коментар


                              • #60
                                От: симбир-покупка

                                Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                                ...върху остатъка не би трябвало, той си е фактически разход, който е направен при първоначалната покупка...
                                Разход, ма срещу него е са заприходени ДМА. След като тези активи не са в наличност, следва, че срещу тях е реализиран отново приход. Той се облага по счетоводна стойност.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X