Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

    Колеги днес се случи нещо невиждано с вярното ми магаренце... Сузуки Суифт 2002ра 1,0. Както си тръгвах от работа нещо изтропа и светна лампата за маслото. Спрях и установих че масления филтър е изпаднал как и да е наскоро сменях маслото и си помислих че не съм го стегнал добре... Намерих филтъра навих го на мястото (за късмет е на лесно място) купих и налях масло - за по малко от 10 секунди беше изхвърлила целите 3 литра от двигатела. Слег като я запалих за по малко от 3 секунди изстреля отново филтъра като с прашка... Отидох до магазина и купих нов филтър и след като го смених и отново долях масло всичко се оправи. Та сега се чудя от какво се получи това? Колата е на 72000 мили маслото е кастрол 5W30 беше на около 1500 мили преди случката филтъра беше на една тукашна верига халфордс.... Лично бях сменил и затегнал всичко и не е текло масло преди да го изхвърли. След като сложих новия филтър се прибрах до вкъщи без проблеми колата си работи нормално.
    0-

  • #2
    От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

    Щом с новия филтър всичко е наред най-вероятно кофти филтър....

    Коментар


    • #3
      От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

      Задънил се е филтърът с нещо - и не непременно филтърната му част, може да е клапанчето. Виждал съм подобна случка и с друга кола.

      Коментар


      • #4
        От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

        Сгрешен филтър. Резбата не е съответствала. Ако заяде клапана на помпата ,ще го пукне като наелоново пликче,но няма да го изстреля. А ако заяде клапанче няма да дигне достатъчно барове да го изстреля. Преливния клапан на помпата е на 4-4,5 бара.
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #5
          От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

          Сгрешен едво ли по скоро дефектен... все пак карах около месец и нещо с него. Прибрал съм го и в събота ако не съм на работа ще има дисекция. Кофтито е че пак съм със същата марка филтър просто нямаше друг магазин наблизо.
          0-

          Коментар


          • #6
            От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

            Чудното е че след като го беше избушила първия път след това се нави нормално... може наисгина колегата да е прав за сгрешената резба.
            0-

            Коментар


            • #7
              От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

              Резбата на маслените филтри е нарязана в изпресована част от ламаринения корпус . Такъв тип резбова сглобка винаги идва малко хлабава а филтрите в повечето случаи са със стъпка на резбата 1.5 . Уцелил си късата клечка с охлабена резба .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?


                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Резбата на маслените филтри е нарязана в изпресована част от ламаринения корпус . Такъв тип резбова сглобка винаги идва малко хлабава а филтрите в повечето случаи са със стъпка на резбата 1.5 . Уцелил си късата клечка с охлабена резба .
                Единствено е лошото, че щом новия е същата марка и от същия магазин, то може да е от същата партидап...

                Бих си купил масло и ф-р от друг магзин и да стоят в колата
                Последно редактирано от Николай Шишков; 14-02-18, 05:25.

                Коментар


                • #9
                  От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

                  Вероятно е същия . Такива изделия се щанцоват с милиони и отиват по целия свят та вероятно няма да е първия изгорял . Аз като си навивам филтрите винаги проверявам на усет резбата щото на резба навита в ламарина вяра нямам . А сега сигурно едни 90 % от филтрите се произвеждат в Китай .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

                    Ако е кофти резба, как ще успее да го стегне?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

                      Резбата ще да е... Но може и тая на основата да е намачкана

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

                        Най-вероятно стария филтър има пукнатина в отвора с резбата.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #13
                          От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          Ако е кофти резба, как ще успее да го стегне?
                          За този диаметър и стъпка никакъв проблем да се стегне на ръка .Факта ,че изпада филтъра е доказателство,че там е "заровено"........
                          Другите опции колегите вече са ги споделили и тогава или се разпада от развалцованата част или изхвърля уплътнителя като преди това се променя цилиндричната му форма.
                          Последно редактирано от petkov_bb; 14-02-18, 10:22.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

                            Аз филтъра мисля да го сменя още тези дни, просто ако го изплюе на магистралата ще е гадно а няма да повярва човек ако му кажа че за под 10 секунди в двигатела не остава и капка масло...
                            0-

                            Коментар


                            • #15
                              От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

                              Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                              ... за под 10 секунди в двигатела не остава и капка масло...
                              Нищо изненадващо няма в това. Дебитът на маслената помпа е десетки литри в минута.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X