Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ползване на Sony PS one за музика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ползване на Sony PS one за музика

    Здравейте, влязла е една муха в главата ми да се сдобия със въпросната конзола за четене на СД . Някой ползва ли този вариант за слушане на на музика. Признавам си , че не съм вещ в тази област и разгледах темите в нета и там отзивите са положителни, че вградените компоненти са много добри за тази цел. Днес си купих едно плеярче на Sony CDP M11 и ми харесва звученето на не особено добрите елакси. Ще се опитам да сравня звученето, като дойде конзолата със плеяра. Ще се радвам на вашето мнение.

  • #2
    От: Ползване на Sony PS one за музика

    Ако ти се занимава да четеш, намираш си чип за въпросната и ще може да прави чудеса.
    В оригинален вариант освен игри друго трудно ще подкараш.

    Коментар


    • #3
      От: Ползване на Sony PS one за музика

      Здравейте, намерих мнения на хора вчужди форуми, които твърдят, че дори без намеса има достатъчно добър звук от сони сдп 777ес. Иначе гледах такива ,които са ги моднали и изкарават много добри параметри.

      Коментар


      • #4
        От: Ползване на Sony PS one за музика

        Купих си точно такъв PS за да слушкам музика на него. Въртях го на един NAD с говорители Tannoy Mercury M1 a преди това на Харман-Кардон ресивър. Много добре звучеше пущината. Сравнявам го с ЦД плеър на Филипс - дърто истинско желязо без модове. Поразчети се още малко и намери точно кой ПлейСтейшън 1 ти трябва. Имат разлика. В една от сериите на модела компонените са други и там звученето казват, че е наистина с класи над другите серии. Не знам дали ставаше въпрос за бройки произведени в определени години или за определен пазар. Така или иначе, имаше сравнително лесен начин да се разбере дали това което купуваш е точно "онова".
        42

        Коментар


        • #5
          От: Ползване на Sony PS one за музика

          Здравейте, ще пробвам да сравня Сони то и Пс1 и ще пиша какъв е ефекта.

          Коментар


          • #6
            От: Ползване на Sony PS one за музика

            Здравейте, взех си плейстейшъна и го пуснах да го чуя отначало не искаше да прочете диска и едва на на третия опит стана. Наложи се да вдигна интензитета на лазера и сега чете всички дискове от стандартните чинове. В мрежата има доста интересни разработки на тази основа и ми се ще да пробвам някой от тях и ще му сложа едно дистанционно за първо време. Забравих да спомена , че си смених и колоните с jbl тлх 10 и сега нещата са доста по видими , като чуваемост.

            Коментар


            • #7
              От: Ползване на Sony PS one за музика

              Здравейте, направих малко промени по тази кутийка за добро надявам се��. Сложих му крачета, дистанционно и "филтър" .На платката вътре взех сигнала директно от чипа през два кондензатора и две съпротивления подадени на чиновете . Това го направих разбира се под въздействието на подходящия сайт. Хареса ми звученето сега доста повече от преди . Следваща намеса за в бъдеще ми се ще да мине изходния сигнал и през лампов предусилвател. Мода е който направих е на Пс1 1002 при варианта Пс1 5502 се взема сигнал чрез букса и там май не се получава, но сигнала е доста добър и така. Ще тествам двата варианта и ще споделя.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180314_172936.jpg
Прегледи:1
Размер:185.0 КБ
ID:5783771Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180314_172926.jpg
Прегледи:1
Размер:308.1 КБ
ID:5783772
              Последно редактирано от a_andreew; 14-03-18, 17:05. Причина: Оправяне на думи заради текстовия редактор

              Коментар


              • #8
                От: Ползване на Sony PS one за музика

                Здравейте, днеска си реших да послушам няколко песни на СД плеъра и на плейстейшъна и да ги сравня. Така поне за мен звука от Сони СД плъра е стерилен и някак недовършен , с от Пс1 е някак по гладък и по приятен за слушане. Да си призная не вярвах, че може да ми хареса толкова, ще се опитам да го подобря още малко пък да видим какво ще се получи.

                Коментар


                • #9
                  От: Ползване на Sony PS one за музика

                  Направи си експеримент и с портативния плеър - забий му line-out изхода в сонито (усилвателя) и виж как ще се чува.
                  42

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ползване на Sony PS one за музика

                    Хи, направих го на работата ми, там имам няколко озвучителни уредби и имам кабели за целта. Ще си взема кабели и ще си го ползвам, то и това ми беше идеята , защото няма нужда да записвам дискове за да слушам музиката. Коментарах звученето с човека от, който купих Сони плеъра и той сподели , че звученето ще е спрямо вложения цап/дак може да е тотално различни, което мен ме очуди.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ползване на Sony PS one за музика

                      Здравейте, днеска си направих подарък един Филипс 351, така започнах да слушам познати парчета и ми направи впечатление на една песен на Ани Ленакс при Филипса всичко е приятно меко и лажерно. Но при плейстейшъна има един много приятен ефект при баса, който забелязах и придава много странен ефект. Ефекта ако мога да опиша е при Пс1 е някак по голям сякаш е в две части и звучи електронно точно в духа на песента, а при Филипса е мек и го няма това усещане за електрона електронна музика. Пуснах си на Хулио Иглесиас няколко познати песни, които звучат уникално, но странното е , че някак бавно върви песента лажерно уникалния му глас се откроява при Филипса повече, но някак бавно върви,а при Пс1 е с приятна мелодичност и не знам как да го опиша все едно една песен различни изпълнители с различна детайлност . Ама как го описвам. За мен си заслужава Пс1 , като плеър за слушане на музика.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X