Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не знам какво да правя...със скорости NSG370!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не знам какво да правя...със скорости NSG370!

    Съвсем скоро си купих JEEP CHEROKEE 2.4L,2005г. със леко изключваща първа скорост иначе си върви, мислейки си че ще мина само със синхронизатор но след разглобяване от специалист,не от мен, се оказа че има сериозни проблеми.По-скоро сериозна сума за ремонта-някъде около 1700 долара за части без транспорт от Щатите,мито и ДДС и разни други дребни разходи по митниците.Лошото е и че не виждам нищо втора употреба,поне където съм гледал.Молбата ми е ако някой има информация за части или цяла скоростна кутия дори 5-степенна да сподели.Благодаря предварително!

  • #2
    От: Не знам какво да правя...със скорости NSG370!

    Отговора се нарича дядо Владо!
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      От: Не знам какво да правя...със скорости NSG370!

      Че т'ва чероки нали е с ръчна кутия, какви са тези 1700$ без мито, ДДС и транспорт. че ти като ги сложиш и тях тя сумата ще отиде 4000$ , за тези пари можеш да си купиш друга джипка.

      Коментар


      • #4
        От: Не знам какво да правя...със скорости NSG370!

        Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
        Че т'ва чероки нали е с ръчна кутия, какви са тези 1700$ без мито, ДДС и транспорт. че ти като ги сложиш и тях тя сумата ще отиде 4000$ , за тези пари можеш да си купиш друга джипка.
        Ква?КИА?Или неква със същиА проблем.Мноу помагаме по въпроса!
        Същата кутия е бучната в Спринтер.Ако не можеш да ровнеш по сайтовете , ми сори , ма има.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Не знам какво да правя...със скорости NSG370!

          Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
          ... какви са тези 1700$ без мито, ........
          Един тук съфорумник губеше компресия на един цилиндър на ВеДжей. Казах му 600лв.труд за двете глави,2х200 (грубо за пълен преглед и ремонт на главите) и 400лв консумативи.....е не се нави.
          Отишъл в сервиз на "приятели" - мотор, кутия, раздатка, кардани, електроинсталацията на мотора, че дори и кората с чистачките в багажника, мотора разглобен като за продажба на части (всичко в кутия) 5000лв за труд "щот`сичко е леш"....е, сглобих му го с малко зор. Веселото е че и сервиза на "приятелите" ме познават и съм им помагал и пак "ако мине"
          Пусналия темата да звънне
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Не знам какво да правя...със скорости NSG370!

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            Един тук съфорумник губеше компресия на един цилиндър на ВеДжей. Казах му 600лв.труд за двете глави,2х200 (грубо за пълен преглед и ремонт на главите) и 400лв консумативи.....е не се нави.
            Отишъл в сервиз на "приятели" - мотор, кутия, раздатка, кардани, електроинсталацията на мотора, че дори и кората с чистачките в багажника, мотора разглобен като за продажба на части (всичко в кутия) 5000лв за труд "щот`сичко е леш"....е, сглобих му го с малко зор. Веселото е че и сервиза на "приятелите" ме познават и съм им помагал и пак "ако мине"
            Пусналия темата да звънне
            Т'ва имах предвид Дедо, че някои го гъбарка с тези 1700$ само за частите без мита и прочие.

            Коментар


            • #7
              От: Не знам какво да правя...със скорости NSG370!

              Здравейте на всички!
              Мисля че няма никакво гъбаркане,ясни са парт номерата на проблемните детайли:5137639AB,5101449AB,5189884AA,5098785AA,5099840AA,5096861AA,68089073AA.
              Сигурно има и още няколко дребни детайла.Действително не съм знаел че на Спринтер се монтира такава кутия,от къде да знам че има такъв с раздатка.Ще помоля колегата да даде малко по-подробна информация ако може.Знам че я има на ML270 само че зъбните колела са доста различни,все-пак дизел е.Благодаря на всички,притекли се на помощ с каквото могат!

              Коментар


              • #8
                От: Не знам какво да правя...със скорости NSG370!

                Здрасти , по мои изчисления 1700$ Х 1,6 лв.= 2720 лв. , горе описаните оригинални + още една необходима част 2526 лв. ..............!?!
                Еди Рангелов : 0885 088 444
                Няма незаменими има незабравими хора !!!

                Коментар


                • #9
                  От: Не знам какво да правя...със скорости NSG370!

                  Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
                  Здрасти , по мои изчисления 1700$ Х 1,6 лв.= 2720 лв. , горе описаните оригинални + още една необходима част 2526 лв. ..............!?!
                  При мен сметката (от мопарски сайт) излиза така:

                  SYNCHRONIZER-FIRST AND SECOND - MOPAR (5137639AB) – 474 $
                  GEAR-FIRST - MOPAR (5101449AB) – 255 $
                  SYNCHRONIZER - MOPAR (5189884AA) – 84 $
                  RETAINER - MOPAR (5098785AA) – 4 $
                  EXTENSION HOUSING SEAL - MOPAR (5099840AA) – 15 $
                  Plug-Expansion, Part Number: 5096861AB, Replaces: 5096861AA – 6 $
                  FORK ASSEMBLY-MANUAL TRANSMISSION - MOPAR (68089073AA) – 361 $

                  Общо 1199 долАреса, ама без транспорт и ДДС по вноса.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: Не знам какво да правя...със скорости NSG370!

                    Здравейте,
                    Добра оферта,поне относно това,което аз виждам...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Не знам какво да правя...със скорости NSG370!

                      Roto е превишил лимита си от лични съобщения и не може да приема нови докато не изтрие някои от старите.
                      Затова отговор тук:
                      Първоначално публикуван от Roto
                      Здравейте,
                      Можете ли да ми кажете къде могат да се видят тези цени?
                      Например тук https://www.factorymoparparts.net/ Аз от тях съм купувал, но гледам, че са написали, че не приемат нови поръчки. Поне за номерата на частите върши работа. Като се вземе № се сравнява с доста по-ниските цени тук: http://www.rockauto.com/ където частите рядко са на "Мопар" (има и такива) но са прилични аналози.

                      Така или иначе не е възможно да са излезли от строя до степен пълна негодност всички части от кутията. Ръчните скоростни кутии обикновено надживяват автомобила, в който са монтирани. Ако въпреки всичко е така, по-добре да се търси кутия от морга - рано или късно все ще се появи в тях някой Mercedes Sprinter, Chrysler Crossfire или такова Cherokee.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Не знам какво да правя...със скорости NSG370!

                        Roto продължава да не може да получава лични съобщения, пък изпраща такива.
                        Ето отговор на последното:
                        Тука погледна ли дали има нещо, което да ти върши работа: http://www.rockauto.com/en/catalog/j...assembly,15208
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: Не знам какво да правя...със скорости NSG370!

                          Стана ми интересно и се зачетох повърхностно тук-там.
                          Струва ми се, че няма никакъв проблем да се мине на "старата"NV3550
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Не знам какво да правя...със скорости NSG370!

                            Не може да получава поради наличието на две стари писма...махнах ги.Огледал съм Рокауто-то - няма това което ми трябва.
                            Защо си мисля че кутията на Черока 2002-2003 е NV1500.Сигурно ще стане но с кардан за нея, рязане и наставяне със задно каре от моя кардан защото при мен е фланец с четири отвора към задния диф а не половин каре както е при по-старите.Може да се наложи и предния кардан да се смени,не е сигурно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Не знам какво да правя...със скорости NSG370!

                              https://www.cars.bg/offer/c2408502.Виж тази обява.Дано да ти свършат работа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X