Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътни такси и начини за плащане във Франция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
    Аз във Франция съм попадал на бензиностанции с автомат без банкноти а само за карти!
    Бензиностанции да, ама аз останах с впечатлението, че става въпрос за магистрали.

    П.С. Евтино гориво има по бензиностанциите на веригите магазини, служител има до 19.30, след това само с карти.
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • #17
      От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

      И с друго което съм се сблъсквал при франзелите-влизаме да си пазарим храна в супер маркет.Сметка около 35евро и понеже нямахме дребни давам банкнота от 100.Продавачката ми се намръщи че плащам в кеш и нямам точни и не искаше да ме обслужи.
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #18
        От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

        Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
        Бензиностанции да, ама аз останах с впечатлението, че става въпрос за магистрали.

        П.С. Евтино гориво има по бензиностанциите на веригите магазини, служител има до 19.30, след това само с карти.
        А кои са тези вериги?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #19
          От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

          На всякъде извън магистралата горивото е по евтино.Колегата има придвит големите супер маркети които се намират извън-до населините места винаги има бензиностанции.В работно време има и обсужващ персонал.А когато затворят остава на автомат и тогава горивото е още по евтино.И варира между 5-10 цента на литър.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • #20
            От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            А кои са тези вериги?
            Светльо, почти всички големи хранителни вериги са така. Или поне аз на такива съм попадал.
            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
            мисля че ако успея да мина преди 6 часа сутринта ще мина метър
            Пиши го задължително преди 6.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            08седем9010З60
            MAKE RALLY NOT WAR
            Confidence in Motion

            Коментар


            • #21
              От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

              Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
              И с друго което съм се сблъсквал при франзелите-влизаме да си пазарим храна в супер маркет.Сметка около 35евро и понеже нямахме дребни давам банкнота от 100.Продавачката ми се намръщи че плащам в кеш и нямам точни и не искаше да ме обслужи.
              Не си разбрал! Не че не искат в брой, някъде не вземат банкноти по-големи от 50 евро!
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • #22
                От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                А кои са тези вериги?
                Карфур, супер у, интермарше... също и бензиностанциите на Тотал аксес (жълти са, за разлика от другите Тотал, които са червени)
                Тотал аксес затварят къде 22-22.30 след това с карти. Нямат тоалетни!

                Когато зареждаш с карта ти теглят 100 евро, зареждаш за толкова. Ако не събереш 100 ти връщат рестото в картата до няколко часа.

                Всичко това се намира по националите! На магистралите цената на горивото понякога е по- висока с около 20 цента на литър!
                Последно редактирано от Тодоров009 (Войводата); 11-02-18, 22:31.
                Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                Коментар


                • #23
                  От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                  Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                  На всякъде извън магистралата горивото е по евтино.Колегата има придвит големите супер маркети които се намират извън-до населините места винаги има бензиностанции.В работно време има и обсужващ персонал.А когато затворят остава на автомат и тогава горивото е още по евтино.И варира между 5-10 цента на литър.
                  Цената на автомат или със служител е една и съща.
                  Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                  0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                    Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                    Кажи къде отиваш, да ти кажа откъде да минеш без да плащаш магистрали. Националите във Франция са много добри, имат и доста безплатни магистрали ограничени на 110.
                    - Има и много безплатни магистрали до 130 км/ч.
                    - Във Франция НЕ съществува паркинг по магистралата без тоалетна и мивки, за разлика от Велика Германия, където хората дрискат по земята. Не, наистина, гениални са просто!
                    - 100 км по магистрала са около 10 евро
                    - на всички пеажи може и с кеш, и с карти. Просто гледай символите над самата каса. Но да се твърди, че не може да се плаща с кеш това е смехория.
                    - Май само в Лидъл не взимат банкнотите от 200 и 500 евро.
                    Последно редактирано от мишоци; 12-02-18, 05:15.
                    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                    Само DIESEL !!!

                    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                      Проблем с горивото не мога да имам , защото количеството ми стига за около 900 км . Урока за зареждане извън магистралата съм си го научил отдавна . Ще се опитам да настроя навигацията си на маршрут без платени пътища и ще видя какво ще се случи . След това ще споделя какво се е получило и ако разстоянието и времето за пътуване ме устройва може и да рискувам , ама като се знам колко рядко л..но съм , може би ще си карам по царския .
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                        Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                        - Има и много безплатни магистрали до 130 км/ч.
                        - Във Франция НЕ съществува паркинг по магистралата без тоалетна и мивки, за разлика от Велика Германия, където хората дрискат по земята. Не, наистина, гениални са просто!
                        - 100 км по магистрала са около 10 евро
                        - на всички пеажи може и с кеш, и с карти. Просто гледай символите над самата каса. Но да се твърди, че не може да се плаща с кеш това е смехория.
                        - Май само в Лидъл не взимат банкнотите от 200 и 500 евро.
                        20 стотинки за 1 км? Това за камион ли е?
                        А за кемпер?
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          20 стотинки за 1 км? Това за камион ли е?
                          А за кемпер?
                          Малко по-горе в темата съм прикачил линк към тяхната пътна агенция и има калкулатор на който може да сметнеш точно дистанцията и цената . Има и квалификация на превозните средства . И да цените по френските магистрали не са много нормални за нашите разбирания , очаквания и най-вече по джобовете ни . Караш и плачеш ! Както се изразява един мой добър познат . Иначе мненията на мнозина са че по качество на магистралите , френските водят . Ако имаш нужда може да ти помогна със сравняването на едно и също разстояние с лек автомобил и кемпер .
                          Последно редактирано от alexalex69; 12-02-18, 08:47.
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                            Който е тръгнал за Франция, суми от по 20-30 или 50евро трябва да ги е прежалил много отдавна... Ще минеш по "националките", ама загубеното време кой ще ти го плати?
                            А плащане кеш освен да се скриеш от данъчните, за какво друго може да искаш... Като плащам с карта и не виждам парите, някак си по леко ми излизат от джоба
                            Първото ми пътуване до Франция беше в далечната 1995... и тогава още почти всичко работеше с картово плащане... Например мотел без обслужващ персонал от 19ч веречепта до 7 сутринта... Има си машина - пъхаш кр. карта и ти изплюва магнитна карта за стая, в която да се настаниш...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                              Аз съм попадал на излизане от магистрала (за да заредя) с безкешова каса. Чудех се какво да направя, натиснах бутона за помощ и една мацка ми каза да пусна парите в една кутия до бариерата. Гледаше ме през камерите и всичко се оправи за 1мин.
                              [SIGPIC][/SIGPIC]

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                                Ползвам навигация на ТомТом и след като ползвах опцията с платени и неплатени пътища се разбра че разлика в километрите почти няма , времето обаче е с около 2 повече . Предполагам че в едната посока ще бъде по магистралите защото ще имаме малко време и желание за дълго пътуване , в обратна посока обаче ще можем да си позволим малко по свободно темпо и да разглеждане извън магистралите .
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X