Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътни такси и начини за плащане във Франция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

    Аз имам доста стаж за каране из Франсето -живеех на 20 км от границата близо до Карсруе а и една от фирмите дето работех имаше офис около Париж т ами се е налагало и там да карам .
    1-платено или не патено - ползваи си магистралите и от това по бързо няма- парите са за това да купуват удобство и сумата не е нищо особено.
    2-За да не береш ядове -все пак провери какви точно карти приема автомата -с кредитни и дебитни карти издадени от моита банка в немско проблеми съм нямал, обаче даже и от тука в Америка ме пращаха до Франсето за разни тестове.
    На едно място неиде из южна Франция автомата на магистралата не зацепи да отвоти бариерата с нито една от 3 те ми кредитни карти ,положението се спаси от колегата които и тои почна да ръга неговите и той изреди 3-4 та на 5 тата зацепи.
    Беше неделя неиде 2 след обяд и бая псуване падна.
    Може и да е щото картите ни бяха от американска банки- не знам ,по идея не би трябва ло да е проблем щото независимо от къде е картата, все е към някоя световна верига дето би трябвло да се обслужва....

    За избягването на карамболажа в Париж- аз точно тъй правих -на маршрута на ТОМТОМ има начин да му кажеш е в тоя участък ме прекраи по еди кое си шосе -поне замен работи без проблем и проблем не съм имал в Париж.

    И нещо друго -може да го знаеш,може и да не го знаеш- забрави да говориш немски и с Франсето- ще те гледат много на криво на много места , не се маитапя хич за това.

    Коментар


    • #32
      От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

      Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
      Аз имам доста стаж за каране из Франсето -живеех на 20 км от границата близо до Карсруе а и една от фирмите дето работех имаше офис около Париж т ами се е налагало и там да карам .
      1-платено или не патено - ползваи си магистралите и от това по бързо няма- парите са за това да купуват удобство и сумата не е нищо особено.
      2-За да не береш ядове -все пак провери какви точно карти приема автомата -с кредитни и дебитни карти издадени от моита банка в немско проблеми съм нямал, обаче даже и от тука в Америка ме пращаха до Франсето за разни тестове.
      На едно място неиде из южна Франция автомата на магистралата не зацепи да отвоти бариерата с нито една от 3 те ми кредитни карти ,положението се спаси от колегата които и тои почна да ръга неговите и той изреди 3-4 та на 5 тата зацепи.
      Беше неделя неиде 2 след обяд и бая псуване падна.
      Може и да е щото картите ни бяха от американска банки- не знам ,по идея не би трябва ло да е проблем щото независимо от къде е картата, все е към някоя световна верига дето би трябвло да се обслужва....

      За избягването на карамболажа в Париж- аз точно тъй правих -на маршрута на ТОМТОМ има начин да му кажеш е в тоя участък ме прекраи по еди кое си шосе -поне замен работи без проблем и проблем не съм имал в Париж.

      И нещо друго -може да го знаеш,може и да не го знаеш- забрави да говориш немски и с Франсето- ще те гледат много на криво на много места , не се маитапя хич за това.
      Благодаря ! С хазайката се разбираме за момента ние на немски , тя на английски . Иначе разчитаме на английския на децата .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #33
        От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

        Още един глас за магистралите, плащаш и знаеш за какво, разхода и времето по безплатните ще ти излезе по-скъпо.

        Париж околовръстните са кошмарни, избери си спокойно време преди 06:00 или след 19:30; аз в Париж карам по всяко време но аз съм мазохист веднъж го минах от край до край през центъра слетобед в Сряда аз и в Лондон така карам през центъра и с рогите напред

        Карфур е името на това което търсиш, карфур за храна и гориво, ако няма карфур а си на зор, всяко село има бензиностанция БЕЗ персонал, цената е доста по-надолу, за 5 мин обикаляне пестиш няколко кила гориво от цената, да заредиш на магистрала значи да си не цениш парите или да си със служебна карта за гориво

        Селските кръчмета ако искаш да ядеш истинска храна, и при все това цените не са като за донер с картофки но всичко е яко и колоритно.

        Хубаво изкарване и умната със знаците, скорост и знаци бъди като германец, че франсетата са сериозни в глобите.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #34
          От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Селските кръчмета ако искаш да ядеш истинска храна, и при все това цените не са като за донер с картофки но всичко е яко и колоритно.
          Верно, но все пак е доста по-евтино от големите градове. Ако кажеш и две-три думи на френски ще ти се усмихнат. А иначе във френската провинция с друг език освен френския е проблем.
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #35
            От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

            За начините за плащане са обяснили.
            На някои от пунктовете плащаш директно с картата (демек - на ''входа'' на платения път). На повечето, обаче на ''входа'' ти издава билет (ticket), а когато напускаш платения участък първо мушиш билета в машината, а после и картата, за да си вземе парите (или парите кеш направо).
            /ако машината не ти издаде сама билет се огледай за бутон "ticket" - натискаш и тя ти го изпечатва/

            На пункта за плащане не се нареждай на бариерите, над които има светещ знак за ограничена скорост (примерно - "30") ! През тях минават тия с "машинките" (устройствата за автоматично плащане на таксите) и бариерата няма да ти се отвори.
            Мисля че имат и терминал за карти, но за по-сигурно - не оттам.
            При проблем (не ти иска картата, не ти взима тикета и прочие) - има бутон за помощ от персонал. Натискаш го, вдигат ти и почваш да си обясняваш проблема.

            Както са казали - 95% от паркингите имат тоалетни (ако не беше малоумната автоматика в някой, щях да ги наредя наравно с Швеция по шикарност даже, ама не би ). Има и удобни чешми за наливане на вода (водата си е питейна, поне за мене де).
            Не съм ползвал (и проверявал), но на AVIA бензиностанцийте имало и безплатни душове.

            Не вярвам да се заседявате толкова по паркингите - но тикета дава право на престой на платения път до 48 часа. Ся, ако се пресрочи това време не вярвам да е кой знае каква драма, но най-вероятно ще трябва да се прибягва до бутона "help" като дойде време за плащане на бариерата.

            Супермаркетите - за мен фаворит са "Super U" (на паркингите на някои от тях има и платени перални ) - големи и с нормални цени.
            /ако сте си типични българи и обичате да наблягате на хлЕба - вземете си от Германия. Във Франция аз на нормален хляб (стандартен - като за тостер) не съм попадал ... - всичко е сладко като козунак .. /

            Париж - сутрин преди 6 и вечер след 11 ... (и пак не е гаранция ), ама няма що да му се плашите щом сте с кола! Вратите заключени, хубаво оглеждане на пътя и следене за маневрите на другите (особенно на "безсмъртните мотористи - скутерджии"!!) и всичко е шест .
            /Това не е Бантустан и София, дето като дадеш мигач и дават газ, за да запушат пролуката.. /.

            За мен - с кола /кемпер/ трябва да се пътува само по националите. Поне ще видиш истинската Франция!
            /най-хубавата държава по западния край на Европа /

            Коментар


            • #36
              От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              20 стотинки за 1 км? Това за камион ли е?
              А за кемпер?
              Цената е за лека кола без ремарке, или каравана.
              Най-яко се яде в селските ресторанти, или в ТИР-аджийските - Les Routiers. Тук работи системата ''buffet a volonte'' - за около 11 евро се разцепваш, можеш да ядеш до пръсване без ограничение, колкото можеш да поемеш - предястия, ордьоври, основно меню, сиренА, десерти, кафе и много, много, много, много вино.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:resto9.jpg
Прегледи:1
Размер:159.1 КБ
ID:5780931

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:resto7.jpg
Прегледи:1
Размер:168.0 КБ
ID:5780932

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:resto.JPG
Прегледи:1
Размер:163.1 КБ
ID:5780933

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:resto4.jpg
Прегледи:1
Размер:140.5 КБ
ID:5780934
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • #37
                От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                ...........................................................
                За мен - с кола /кемпер/ трябва да се пътува само по националите. Поне ще видиш истинската Франция!
                /най-хубавата държава по западния край на Европа /
                Една от причините да се чудя на кое да заложа е тази . Когато пътувах с камиона нищо не видях по-различно от това което може да се види по немските магистрали . Много път, паркинги с тоалетни и много камиони (с малки разлики в качеството разбира се ) . В едната посока ( на отиване ) ще имаме ограничение във времето ,че свършваме работа в петък и в събота около 16 часа най-късно трябва да сме се настанили . Предполагам че ще гледаме да стигнем навреме и ще изберем магистрала . Ще бъдем за две седмици в дълбоката френска провинция и ще се опитаме да се запознаем със селската действителност . Нарочно избрахме такава почивка , далеко от лазурният бряг или друга особено населена туристическа област . Благодаря на всички за препоръките и съветите и се надявам че темата ще бъде полезна и за други като мен .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #38
                  От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                  На село у Френско си е супер-поне за мен де .Аз баш на почивка не съм ходил ама имам поне 10 командировки -в западна Франция -имахме там тестов център когато работих за FCA.
                  Ако ти е близо Ла Рошел и Рошфорт -там е било някога главната квартира на фенския военен флот-когато корабите са били дървени .
                  Ако някои си спомня едно време по ТВ имаше едно предаване -състезават се 2 или 3 тима -Форт Боаяр. Е те това е също там -има екскурзия с лодка до там

                  Аз съм учил франсе 1 година целенасочено -ама стигнах до ниво да попрочета това онова и да питам елемтарни неща, да им кажа да отговорят с 2-3 думи . Обаче на село във Франсето тва не помага-попадаме на бирария дето си правят бирата и съответно готвят - обясних му на келнера че да донесе меню на англе, немски ,руски ,..... да да ама не ... ония си плещи на франсе -донесе една мини черна дъска и взе ръкописно да пише менюто .... цирк от всякъде.

                  В града дето беше тест центъра имаше само 1 хотел -поразтърсих се и намерих -на франсе е шато,ферма по бг предполагам -дето са я преобразили на хотел ама не бяха в ниакакв по голям указател за хотели -после собственичката ми вика имаш една седмица без пари щото кои откъде отфирмата ,не само от американскя офис -все там ходеше. А там беше приказка просто.
                  Та такива работи из френско.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                    Една от основните причина да изберем този регион между Ла Рошел и Рошфорд е че с камиона имах няколко курса там и много ми хареса . Сега искам да заведа и жените си и аз да мога по-подробно да разгледам , че от кабината само картинки гледаш . Най-голям кеф ми беше да карам по техните национали и да минаваме през малките села . С камиона обаче е тегава работа , защото малко километри , много време и съответно по-малко пари . Сега вече като отивам на почивка очаквам едно по-различно усещане . Наехме си една малка къща с осем места за спане и басейн в една малка махала или както там му го казват французите . Брат ми ще дойде със семейството се и се надяваме че няма да скучаем . Иначе къщата си има и колелета и барбекю . Голям двор и гора наблизо за разходка . На снимките изглежда прекрасно и има доста доволни отзиви от обстановката и хазайката . Ще имаме достатъчно време да разгледаме местните забележителности и да пообиколим .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                      @alex Сори, но по кое време на годината ще почивате там и океана за къпане студен ли е, каква е ориентировъчната темп. на водата?
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                        На горе споменатия град Ла Рошел бяхме средата на юли.Водата беше студена до толкова че повече от 10 минути и изтръпваш.
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • #42
                          От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          @alex Сори, но по кое време на годината ще почивате там и океана за къпане студен ли е, каква е ориентировъчната темп. на водата?
                          Ще ходим от 4 до 20 август . Искахме да избягаме от хладното и дъждовно време в нашият район . Иначе аз съм ходил там октомври , ноември и декември по къси гащи около Ла Рошел . За къпане океана предполагам че не е ставал . Гледам обаче че след Ла Рошел в южна посока има доста къмпинги и повечето имат открити басейни . Допълнителен недостатък е че отлива в Бискайският залив е доста голям и водата е доста мътна .
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                            Остави ти, че в залива е мътна водата, зависи къде и кога си бил.

                            Минете през Бордо, па слезте до Сан Себастиан, за мен това е едно от най-яките местенца но е много скъпо за нощуване, страхотни плажове, има за печене на слънце има за гмуркане, уникална храна, кафенета.

                            Ние минахме уж за бързо но после останахме почти седмица, толкова ни хареса.

                            Уникалното на региона е, че през деня е супер за плаж, после като стане жежко на половин час каране си високо в планината където е хлад и става за велосипеди/разходки и после слетобед пак на плаж и те така, ние спахме в град Памплона 4 звезди на 50% от цената на мизерийка в Сан Себастиан, пътя точно един час магистрала 99% от разстоянието.
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Остави ти, че в залива е мътна водата, зависи къде и кога си бил.

                              Минете през Бордо, па слезте до Сан Себастиан, за мен това е едно от най-яките местенца но е много скъпо за нощуване, страхотни плажове, има за печене на слънце има за гмуркане, уникална храна, кафенета.

                              Ние минахме уж за бързо но после останахме почти седмица, толкова ни хареса.

                              Уникалното на региона е, че през деня е супер за плаж, после като стане жежко на половин час каране си високо в планината където е хлад и става за велосипеди/разходки и после слетобед пак на плаж и те така, ние спахме в град Памплона 4 звезди на 50% от цената на мизерийка в Сан Себастиан, пътя точно един час магистрала 99% от разстоянието.
                              Гледах , търсих , Памплона намерих ама къде е Сан Себастиан ? Ние търсихме нещо което да ни хареса източно от Байон и да можем и да пообиколим и в северна Испания ама или вече е заето или много ни къси панталонките и джобчетата ни малки . Живот и здраве ако ни хареса догодина пак ще ходим натам .
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                                Гледах , търсих , Памплона намерих ама къде е Сан Себастиан ? Ние търсихме нещо което да ни хареса източно от Байон и да можем и да пообиколим и в северна Испания ама или вече е заето или много ни къси панталонките и джобчетата ни малки . Живот и здраве ако ни хареса догодина пак ще ходим натам .
                                В Сан Себастиан има много магазини, дълъг плаж, дълга алея за разходки, супер готино място, магистралата беше 5-6 кинта от Памплона до СС но е бърза и удобна, има много красиви планини и там е едно от малките места в Европа където има за каране офроуд стотици КМ, повече от 3 в 1

                                Още няколко важни неща има там:

                                Платени и охраняеми плажове
                                Паркинг по улиците нещо като синя зона, има и платени затворени разбира се но не много
                                Хигиена на плажа, вода, дущове, тоалетни и т.н.
                                Много готини кафета, закусвални, сладкарници, рестрантчета
                                Сигурност много добра и на плажа и из града - на мен в Билбао двама мръсни долни мароканеца ми разбиха джипа и се вкарах във филми за 1-2 дена с полиции и тъпотии, имам тема някъде по темата. Билбао е тъп индустриален град, на пръв поглед и около СС е бедно и изостанало старо местенце но самия град СС е много готин за плаж и ако може да си позволи човек и за почивка.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SanSebastianESP.jpg
Прегледи:1
Размер:184.8 КБ
ID:5781082
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X