Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да ги подредите според предимството?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Може ли да ги подредите според предимството?

    Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
    Ясене...?
    Кво?
    Бан?
    Спам?
    Затворена тема?
    Или да викаме Ясен да ти управлява компа?
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • От: Може ли да ги подредите според предимството?

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Хм, а ти даже си "ОЗ-милиционер" май (все-пак не катаджия де).
      Подсети ме: На стари години се явявахме няколко човека на листовки за да ни пуснат заповеди за управляване на служебни автомобили. Там Чичо се представи с 0 /нула/ наказателни точки, а останалити от които един бивш КАТ-аджия проминаха с по 5 точки. Ма имал съм късмет та не е имало такова кръстовище във въпросите.
      Както и да е, приключвам с темата.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • От: Може ли да ги подредите според предимството?

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Гледат се, гледат се - знаците на "противника". Именно тези с особените форми, те и за това с такива форми!
        Досега бях съгласен, (с всичко написано от теб по темата) но това не е вярно.

        Да, особената им форма ги прави по-лесно разпознаваеми (особено Стопа) и това им е целта, но никъде няма написано в закона , че трябва да се съобразяваш с тях, когато не са поставени срещу теб и се отнасят за теб.
        Знаците които се отнасят за даден участник в движението, според това на къде се движи, по закон си имат точно определени места, как, къде, от коя страна, на какво разстояние, на каква височина и т.н. се поставят (пише си го в закона) и само те го интересуват.

        Иначе е хубаво е да си отваряме очите и за знаците на другите участници, но това е само за нас си. Понякога при опитните шофьори, това може евентуално да помогне, (за да бъде избегната дадена неприятна ситуация), но при неопитните, ефекта може да е обратен.
        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

        Коментар


        • От: Може ли да ги подредите според предимството?

          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
          Ма ти откъде ще да идваш , а и как го искаш разположен незнаещия?
          Ако си седи на стопа, щот' не знае, че е с предимство, ще ми е по-симпатичен, отколкото ако ме удари с 60 в левата предна врата(по същата причина).
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Може ли да ги подредите според предимството?

            Причината за моят ЯД е нещо което е супер елементарно и нещо което не може и не трябва да бъде тема за дискусия , а се разисква в близо 200 поста . Съответно за да се захранва постояно дискусията , излизат толкова различно мнения и толкова различни тези . Това означава че в една подобна ситуация има голяма вероятност срещу всеки един от нас на подобно кръстовище да се случи някой който не знае или си мисли че трябва да направи нещо различно от това което е правилно . Това е предпоставка за катастрофа и голяма несигурност поне за мен като водач . За мен в закона е написано достатъчно ясно и не разбирам какви са и от къде идват тези различия в мненията . Законите , както и уставите в армията са написани за да може да има правила по които хората да се ориентират и да могат да постъпват по начин предсказуем за останалите , да се знае какви са твоите права и какви са твоите задължения . Дадох примера с дъщеря ми , защото първо не е толкова обременена с опит и второ защото сравнявам това което аз съм учил и това което аз съм практикувал от 1987 г и това което тя учи и което тя ще ползва като знания скоро . Допълнителната разлика че имам БГ шафиорска книжка а тя учи и ще практикува доста на запад . Нарочно тя не се обучава в БГ , защото нивото на опит като млад шофьор ще бъде коренно различно , при двете различни школи . Всяка една от тях има своите преимущества и своите недостатъци . Ако обаче тя се научи и придобие свидетелство в БГ и се наложи да практикува на запад , има много голяма вероятност доста трудно и с доста жертви да се впише в обстановката . Отделно смятам за унизително да се сравнява мнението на един обучаван и на един правоспособен . Това е разбира се е лично право и препоръчвам на всички които отговарят с различното (камион , лек автомобил и автобус ) да отделят малко от личното си време и да си опреснят познанията и да пишат по-малко за да не се излагат чак толкова . Това че сега са се изложили не е чак толкова голям проблем , но когато попаднат в подобна ситуация и са виновни , ще бъде многоооооо късно за съжаляване .
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • От: Може ли да ги подредите според предимството?

              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
              Чак сега схванах. Нали милиционерите сме си тъпички. Тези пресечки са си равнозначни, нали са второстепенни. Ма такива знаци имали, такива сложили. Нямали еднакви.
              П.П. А Жеко е прав за свирките.
              Правилно..
              Но никой не каза,че някъде е срещнал такава комбинация от пътни знаци освен в "темата".
              Причините са ,че или седим само пред клавиатурата или просто няма такава комбинация(макар,че съм се нагледал на абсурди".
              Поставената Форумна "партенка" определено има своето място и страниците са доказателство.
              Сещам се за една друга подобна задача- Какво ще стане, ако едно Всепомитащо гюлле удари един Непоклатим стълб???
              Отговора е в "условието"......................

              Коментар


              • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                Някой може ли да посочи къде в закона или правилника пише, че единият знак дава предимство пред другия?
                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                Коментар


                • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                  Такава комбинация от знаци си е напълно в реда на нещата. Нищо притеснително няма.

                  Коментар


                  • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                    То бива, то може ама се излагаме вече! МПС та А и С се намират на Равнозначни пътища
                    Последно редактирано от gabocvet; 14-02-18, 11:04.
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • Re: От: Може ли да ги подредите според предимството?

                      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                      Правилно..
                      Но никой не каза,че някъде е срещнал такава комбинация от пътни знаци освен в "темата".
                      Причините са ,че или седим само пред клавиатурата или просто няма такава комбинация(макар,че съм се нагледал на абсурди".
                      Поставената Форумна "партенка" определено има своето място и страниците са доказателство.
                      Сещам се за една друга подобна задача- Какво ще стане, ако едно Всепомитащо гюлле удари един Непоклатим стълб???
                      Отговора е в "условието"......................
                      Е как да няма? Cecoa1 вече каза за кръстовището в Студентски - https://goo.gl/maps/ttViZJNddgy
                      А аз съм виждал и на други места.

                      Коментар


                      • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        Правилно..
                        Но никой не каза,че някъде е срещнал такава комбинация от пътни знаци освен в "темата".
                        Причините са ,че или седим само пред клавиатурата или просто няма такава комбинация(макар,че съм се нагледал на абсурди".
                        Поставената Форумна "партенка" определено има своето място и страниците са доказателство.
                        Сещам се за една друга подобна задача- Какво ще стане, ако едно Всепомитащо гюлле удари един Непоклатим стълб???
                        Отговора е в "условието"......................
                        Има я в практиката.

                        https://goo.gl/maps/KThMmnh2Jun

                        През това кръстовище съм минавал ежедневно по над 12 до 16 пъти около три години. Но по пътя с предимство, с автобус. По пътя с предимство минават три автобусни линии, като в пиковите часове, две от тях са на по 6-7 минути интервал, третата е спомагателна. Още една автобусна линия минава през кръстовището направо (излиза/влиза в пътя с предимство). Общо взето в час пик, на средно 3-4 минути, минава автобус от градския транспорт през това кръстовище. Отделно, че си е доста натоварено с автомобили. На практика там предимство на този на стопа, като десностоящ, почти никога не се спазва. Но то и другото предимство на главния път много често се неглижира - поне по един, два пъти на ден, съм спирал за да не ударя някой без предимство. Понякога съм получавал за благодарност и комбинация от три пръста, с преобладаващ среден. Това, като съм му спрял на 20см от лявата предна врата, и съм му спестил почти сигурно ходене и на лекар.

                        ПП: Ето го и същото при ФакултетО
                        бул. „Възкресение“

                        https://goo.gl/maps/nYVRcFnKjJp

                        Там пък съм минавал по 10 пъти на ден за 2,5г. Пак с автобус на линия (72).
                        Последно редактирано от cecoa1; 14-02-18, 09:34.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                          Сега ще се яви поредния дето го е мързяло да прочете темата и те ти още 100-ина мнения !

                          Коментар


                          • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                            Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                            Сега ще се яви поредния дето го е мързяло да прочете темата и те ти още 100-ина мнения !
                            Хе, хе, само на мързел ли го отдаваш. А ще можеш да си представиш че не на всеки му се четат някой писания?


                            Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                            След толкова страници (не ги изчетох всичките), ....
                            П.П.

                            И последно да си призная, не съм толкова смел или глупав да си джиткам при знак "Стоп".....
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                              Чак сега схванах. Нали милиционерите сме си тъпички.
                              Ако това ти е схващането - значи нищо не си схванал. Като човек от системата, владеенето на закона (конкретно този за движение по пътищата) ти е част от служебните занимания, а ти демонстрираш обратното. Че не си катаджия, го отбелязвам като известно извинение (защото на тях пък им е не просто част, а основното занимание).
                              А пътищата са равнозначни не по друга причина, а именно от начина, по който са регулирани, точно с тези два - различни - знака.

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Можем ли да излезем с едно становище?
                              Какви сме ние? Да не би в момента да пишем закона? Той е написан и от нас не се очаква становище, а познаване и спазване.
                              Искаш ли да се пробваме и със становище по въпроса за стойността на числото Пи...

                              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                              Но никой не каза,че някъде е срещнал такава комбинация от пътни знаци освен в "темата".
                              Цецо каза! Още снощи, непосредствено след изказаното от теб заявление в същия смисъл като настоящото. Човекът е работил в градския транспорт и явно си знае наизуст маршрутите. Кръстовището всъщност и аз го знам, нямаше да се сетя без подсещане, но след него потвърждавам, че е точно такова. Не мога да го цитирам по улици, но това е кръстовището, на което в североизточната страна е Зимния дворец, на югоизточната един блок на ВИАС, на северозападната са куп сергии. Пътя с предимство е този, по който вървят автобусите (94) идва от север и завива наизток към ВИФ покрай Зимния дворец. Пътищата без предимство са назапад (излиза на Симеоновско шосе) и наюг (там е Стопа).
                              Последно редактирано от davc; 14-02-18, 10:18.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Цецо каза! Още снощи, непосредствено след изказаното от теб заявление в същия смисъл като настоящото. Човекът е работил в градския транспорт и явно си знае наизуст маршрутите. Кръстовището всъщност и аз го знам, нямаше да се сетя без подсещане, но след него потвърждавам, че е точно такова.
                                За това допуснах в кавички, че в абсудрдистан всичко е възможно. Ако темата беше за абсурдно поставени пътни знаци или липсата ИМ,сигурно и 100 страници няма да стигнат. Като знам какви хора при нас отговарят за пътните знаци и маркировката..........

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X