Страница 14 от 14 ПървиПърви ... 41011121314
Резултати 261 до 274 от 274

Тема: Може ли да ги подредите според предимството?

Място
    Sofia
    Публикации
    632
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране От: Може ли да ги подредите според предимството?

Цитат Мнение на davc Преглед на публикациите
    Последно теб мога да имам предвид.....
    Предполагах, но благодаря за уточнението.

Сетих се и за тази "нормативна документация" : - Залагам/предполагам, че това може да е дело, или да е измислено/написано някъде, от "ентусиастите" (поне така се наричат), от https://www.shofior.com/about-us , които лично аз, ги хващам няколко пъти в грешка - ама това е тема на друг разговор.
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

Място
    София
    Публикации
    1,092
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на сто Преглед на публикациите
    Не че нещо, ма мазалото по пътя става не от незнание, а от арогантно поведение ...
    Това го споменах по-назад в темата !
    Хюндай Галопер Ексийд 3000 V 6 ДБ

Място
    Варна
    Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Re: От: Може ли да ги подредите според предимството?

Не съм избягал. Безсмислено е продължаване на преливането от пусто в празно, при това - в "недобър" тон.

Това също беше изтъквано вече като аргумент (не в тази тема). Знакът, "Край на пътя с предимство", не се слага на кръстовище! - а преди него, на 80 метра, на кръстовището вече имаме обърнат триъгълник (или осмоъгълник).

ПП
    Между другото, снощи един участник ми изпрати на ЛС нормативна документация по въпроса (не закона, не и правилника), където това, което казвам е уредено (точно така). Няма да го копирам тук - четете! Четете всичко.
    Би ли споделил и за останалите? Смятам, че всички трябва да спазваме едни и същи правила.

Аз намирам само следните неща:

НАРЕДБА № 18 oт 23.07.2001 г. за сигнализация напътищата с пътни знаци
    (Загл. изм. - ДВ, бр. 35 от 2015 г., в сила от 18.05.2015 г.)Чл. 9. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 35 от 2015 г., в сила от 18.05.2015 г.) (1) (Доп. - ДВ,бр. 35 от 2015 г., в сила от 18.05.2015 г.) Пътните знаци и другите средства за сигнализиране се поставят отдясно на платното за движение, с лицевата си страна срещу посоката на движение, така че да не се закриват от други пътни знаци,препятствия, съоръжения или принадлежности в обхвата на пътя на място, което осигурява:1. своевременното им разпознаване и възприемане от участниците в движението през деня и през нощта;2. безпрепятствено движение на пътните превозни средства и на пешеходците.
    ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА
    Чл. 40. (1) Пътните знаци се поставят от дясната страна на пътя срещу посоката на движението така, че да бъдат лесно разпознавани и своевременно възприемани от участниците в движението. Всеки знак, поставен отдясно, може да бъде повторен над или на другата страна на пътя, когато местните условия са такива, че съществува опасност той да не бъде забелязан своевременно.(2) При необходимост пътните знаци се поставят на островите върху платното за движение и в разделителната ивица на път с отделни платна за движение.
    (3) Пътните знаци се поставят така, че да не пречат на движението на превозните средства и на пешеходците. Те не трябва да се закриват един друг или от други препятствия, съоръжения или принадлежности в обхвата на пътя.
    (4) Пътните знаци се поставят на такова разстояние един от друг, че водачите да могат да извършат действията, изисквани от тях, своевременно и безопасно.
    И не виждам никъде изискване знаците да се разпознават (или дори да са видими) от обратната им страна.

Публикации
    3,954
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на emicha1 Преглед на публикациите
    Предполагах, но благодаря за уточнението.

Сетих се и за тази "нормативна документация" : - Залагам/предполагам, че това може да е дело, или да е измислено/написано някъде, от "ентусиастите" (поне така се наричат), от https://www.shofior.com/about-us , които лично аз, ги хващам няколко пъти в грешка - ама това е тема на друг разговор.
    Аз мисля, че сигурно е някъде по документация за проектиране организация на движението, пътно строителство и градоустройство и подобни.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    София
    Публикации
    1,973
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на cecoa1 Преглед на публикациите
    Аз мисля, че сигурно е някъде по документация за проектиране организация на движението, пътно строителство и градоустройство и подобни.
    Никъде няма текст, който указва, че трябва да се съобразяваш със знак, поставен на друг път/улица.

Място
    BG
    Публикации
    7,476
    Точки (при гласуване)
    22

... един участник ми изпрати на ЛС нормативна документация по въпроса (не закона, не и правилника), където това, което казвам е уредено (точно така). Няма да го копирам тук - четете! Четете всичко.
    Ъъъъ, простите шофери кое се очаква, че трябва да четат

Аз залагам на съдебно тълкувание уредило някога си някое партайгеносе. Угадал?

Публикации
    3,954
    Точки (при гласуване)
    20

Може да са тия приложения и наредби, които описват конкретните правила за сигналицацията по пътищата. Там размери на знаците, отстояния и пр.
    Но пак едва ли е нещо обвързващо с такива задължения шофьорите. По-скоро, препоръки да им се даде възможност...
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    гр. Сопот
    Публикации
    429
    Точки (при гласуване)
    9

Бре, голяма тайна, голямо чудо.

Място
    София
    Публикации
    6,097
    Блог Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    24

Не очаквах Давц да се хване.
    Сериозността превръща човека в камък.
    Grand Cherokee VM 2.5 TD
    0888/231599

Публикации
    1,055
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на jeko47 Преглед на публикациите
    ...

Ти не схвана ли , че е уловка.Прегледай пак и ми кажи , освен моите провокации , дали четеш някого , който ще кара на блъскане.

Към теб никакви забележки нямам, не мога и да имам А инак, всяка тема в която имам удоволствието да се включа - следя я внимателно. Отделно, че умея да чета и между редовете. И като се случи една плеяда форумни авторитети да започнат да разсъждават по неща ясни и конкретни и да демонстрират ниво на компетентности по реални въпроси, тук и сега..., мани-мани. Такъв един факт, например, ме прави тъжен.

Място
    Копривщица
    Публикации
    13,666
    Точки (при гласуване)
    40

Цитат Мнение на bojitch Преглед на публикациите
    Не очаквах Давц да се хване.
    А сега де - какво съм хванал?
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

Място
    София
    Публикации
    1,092
    Точки (при гласуване)
    7

Е вече се хвана !
    Хюндай Галопер Ексийд 3000 V 6 ДБ

Място
    Копривщица
    Публикации
    13,666
    Точки (при гласуване)
    40

Добре де, ама какво все пак?
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

Публикации
    3,954
    Точки (при гласуване)
    20

Добре де, ама какво все пак?
    Да цитираш документО, та да се дърляме още десетина страници.

Страница 14 от 14 ПървиПърви ... 41011121314

Сходни теми

1. Отговори: 13
    Последно мнение: 29-05-12, 16:39
  2. Предимството на голямата гума
    От elbgt във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 40
    Последно мнение: 20-10-11, 20:02
  3. Предимството да си с 4х4 ...
    От BatGeorgeone във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 1
    Последно мнение: 04-06-07, 16:24