Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да ги подредите според предимството?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Може ли да ги подредите според предимството?

    А ако камионът прави обратен завой, пак ли така ще пуснете колата пред него?
    Как водачът на леката кола да разбере обратен или ляв завой ще изпълнява камиона.
    Човек се учи докато е прост!

    Коментар


    • #77
      От: Може ли да ги подредите според предимството?

      Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
      Очевидно от толкова много шофиране си загубил инстинкта да прочетеш и осмислиш написаното !
      Ако бях написал " +1" щеше ли да ти стане по-ясно ?
      Може и да съм си изкл. тази част от мозЪка тази сутрин ..........
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #78
        От: Може ли да ги подредите според предимството?

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        И това, че трябва да спре, означава че нещо трябва да чака ли?!
        Не съм написал, че могат да не спират, а че могат да не чакат след това, ако няма на какво да осигуряват предимство в посоката в която продължават.
        Длъжен е да спре и да осигури предимство на движещите се по пътя с предимство ! Ясно е разписано и твоите разсъждения касаят само теб !

        Коментар


        • #79
          От: Може ли да ги подредите според предимството?

          Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
          Длъжен е да спре и да осигури предимство на движещите се по пътя с предимство ! Ясно е разписано и твоите разсъждения касаят само теб !
          Моите разсъждения ги коментираш ти, обяснявайки, че "спиране" и "чакане" е едно и също.
          Това, че си спрял на стопа, виждаш ситуацията(конкретната, която коментираме), преценяваш, че няма да отнемеш ничие предимство като завиеш надясно и го правиш, с какво точно нарушава правилата?! Или има минимално време за чакане на знак "стоп"?!

          Та ако в твоите разсъждения "спиране" И "чакане" са едно и също нещо(щото ясно съм написал "без да чака"), то определено твоите разсъждения и забележки, не касаят написаното от мен.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #80
            От: Може ли да ги подредите според предимството?

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            В този момент, в тази ситуация, на това кръстовище, за тази маневра - камионът е с предимство! Като иде на друго място - предимствата на нова сметка.
            Цитирал съм ти член от закона и съм подчертал защо мисля така. Би ли отговорил по подобен начин или твърдението го намираш за достатъчно убедителен аргумент?

            Коментар


            • #81
              От: Може ли да ги подредите според предимството?

              Я пак да прочетем какво повелява знак Б2: „Спри! Пропусни движещите се попътя с предимство“ и сега ми кажете, защо трябва да пропусне лявостоящото и отгоре на това и със знак Б1 МПС?!?
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #82
                От: Може ли да ги подредите според предимството?

                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                Цитирал съм ти член от закона и съм подчертал защо мисля така. Би ли отговорил по подобен начин или твърдението го намираш за достатъчно убедителен аргумент?
                Какъв подобен начин, има ли смисъл да ти копирам същият текст, който и ти си цитирал - там пише точно това, което ти казвам, само го прочети.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #83
                  От: Може ли да ги подредите според предимството?

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Какъв подобен начин, има ли смисъл да ти копирам същият текст, който и ти си цитирал - там пише точно това, което ти казвам, само го прочети.
                  Ясно, това
                  ...които се движат по пътя с предимство.
                  ти го четеш различно от мен.

                  Аз чета че докато се движат по пътя с предимство, останалите ги пропускат. Ти твърдиш че и да напуснат пътя с предимство, пак трябва да ги пропускат. Не приемам това тълкуване, но ще чета още.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Може ли да ги подредите според предимството?

                    В предното си мнение даже беше подчертал думата "движат". Тя е глагол, в случая - сегашно време! Не "са се движели", нито "ще се движат" - нали? Чета единствено по правилата на българския език. Да, именно докато са на пътя с предимство и както и погоре казах - след това предимствата, на нова сметка.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Може ли да ги подредите според предимството?

                      Бе още ли не са подредени?!

                      О Боже, модератори няма ли?!
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #86
                        От: Може ли да ги подредите според предимството?

                        Божич, не бързай, изчакай осма страница, че Стоян обеща.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #87
                          От: Може ли да ги подредите според предимството?

                          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                          Ясно, това ти го четеш различно от мен.

                          Аз чета че докато се движат по пътя с предимство, останалите ги пропускат. Ти твърдиш че и да напуснат пътя с предимство, пак трябва да ги пропускат. Не приемам това тълкуване, но ще чета още.
                          Май трябва да прочетеш преминаване през кръстовище. https://www.shofior.com/wordpress/пр...товище/
                          Тия, които са на пътя с предимство, преминават през кръстовището преди тия, които са на път без предимство. Независимо на къде искат да продължат, включително и при излизането си от пътя с предимство.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #88
                            От: Може ли да ги подредите според предимството?

                            ! Бе вие само у гората ли карате?
                            У гората даже е по - сложно, недай си боже да срещнеш сиганнннни с куруца
                            0877 877 297

                            Коментар


                            • #89
                              От: Може ли да ги подредите според предимството?

                              На мен ми изникват минимум три въпроса:
                              1. Ако идвам по път с предимство, но го напускам, къде ми свършва предимството ? Някъде по средата на кръстовището или още с даване на мигача?
                              2. Ако идвам по път без предимство, но се включвам по път с предимство, къде ми започва предимството?
                              3. Ако земем, че го махнем тоя камион (B) това ще повлияе ли на задачката?
                              Сетих се и още:
                              4. Ако махнем камиона (B) и Сийда на Анатоли (C) завива наляво, това променя ли нещата?
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Може ли да ги подредите според предимството?

                                1. Като идеш на пътя без предимство и се наредиш на следващото кръстовище, ама там каква е ситуацията - боб.
                                2. Същото.
                                3. Колата си остава с предимство пред автобуса.
                                4. Не.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X