Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да ги подредите според предимството?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Може ли да ги подредите според предимството?

    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
    Цецо, това би проработило ако се ударят в тебе. Ако ти удариш - изгаряш
    То понякога е дума срещу дума, кой кого е ударил, особено за такива дребни сакътлъци. При мен обаче свидетели винаги има. Та общо взето взимам си предимството до където мога, и ако видя, че не минавам, спирам(доста близко). И ми се прави място, с поуката, че ако другия път спрат както трябва за да имам място, няма да си усложняваме взаимно живота. А го правят понякога от некадърност, друг път от тарикатлък, за да ги пусна като видя, че ми е тясно. Е, ако няма зор за никъде, случва се и да ги пусна, особено некадърните, но пък тарикатите се случва да маневрират и връщат назад мръщейки се, дори и да не съм съвсем на зор с времето.

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Крайно време е да вкарат член в ЗДП: "Чл. Единствен! Маршрутът на градския транспорт е с предимство. Точка". Следват алинеи, които да тълкуват частните случаи, когато на едно кръстовище се събират два и повече маршрута на еднотипни и/или различни видове градски транспорт. Мисля, че подобен Закон би улеснил доста нещата.
    Това е малко с ирония, но поне на места би било уместно.
    А тук в Германия са по-зле в това отношение - има такива улици, които са с предимство(в едната посока, като десностоящи) пред улици с обществен транспорт, че направо изглежда смахнато. Примерно улички за излизане от някой двор или къща, буквално само по няколко метра дълги.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #32
      От: Може ли да ги подредите според предимството?

      ужОс, пак ли това?
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #33
        От: Може ли да ги подредите според предимството?

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Това е малко с ирония, но поне на места би било уместно.
        А тук в Германия са по-зле в това отношение - има такива улици, които са с предимство(в едната посока, като десностоящи) пред улици с обществен транспорт, че направо изглежда смахнато. Примерно улички за излизане от някой двор или къща, буквално само по няколко метра дълги.
        Има и малко ирония, но би било доста смислено решение в организацията на движение. Най- малкото, защото пътниците, бързащи за някъде са повече от единственият шофьор в леката кола. За целта си трябва сериозно проследяване на пътните артерии от достатъчно компетентни хора.... ае, на Ринга, да не спамим тук.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #34
          От: Може ли да ги подредите според предимството?

          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
          На зеления му остава да се съобразява със знак СТОП и да пропусне автобуса.
          Кво не ви е ясно!?
          Епааа...не е ясно защо са слагАли допълнителната табела под стопа, ако значението му беше да чака всичко живо. А баш според тая табела, се оказва, че е десностоящ спрямо другия път без предимство, което е регламентирано в закона, че му дава предимство пред него, следователно не трябва да го чака.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #35
            От: Може ли да ги подредите според предимството?

            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            Казваш - знак стоп е за да пропусне всички, даже тези на път без предимство? И камионът на къде по пътя с предимство отива - на ляво? Хайде прочети значението на стопа, на триъгълника, на допълнителната табела и после пак да си говорим. Може и да цитираш какво си прочел.
            Мислех си , че влизаш в тона на Тропчо , шот е събота вечер.
            Ма специално за подобни на теб ще сложим там и светофар.Па и пътния лист на камиона ще прочетем , ако се наложи.
            Ако не спамиш , а сериозно се изказваш по темата - ти ще трябва да почетеш.Па и листовки онлайн има.На всички езици
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #36
              От: Може ли да ги подредите според предимството?

              Зимам пуканки и ще пиша към 8-ма страница!

              Нема нема и се изпляска поредната тъпотия от сорта.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #37
                От: Може ли да ги подредите според предимството?

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Има и малко ирония, но би било доста смислено решение в организацията на движение. Най- малкото, защото пътниците, бързащи за някъде са повече от единственият шофьор в леката кола. За целта си трябва сериозно проследяване на пътните артерии от достатъчно компетентни хора.... ае, на Ринга, да не спамим тук.
                В нашия град има две места, на които чакаш влака. Често са два вагона с малко по-малко пътници. Хайде няма нужда и автобусите с по един шофьор и контрольорка да си джиткат с предимство навсякъде. Отделно дето всеки може да си купи автобус и да си бърза за работа с него сам-самичък.

                Коментар


                • #38
                  От: Може ли да ги подредите според предимството?

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  ...... А преимущество на обърнатия триъгълник спрямо стопа, никъде не съм срещал по нормативните документи.....
                  Не си срещал, защото няма.


                  Трите ППС са еновременно на кръстовището.Пръв преминава камионът , защото се движи по пътя с предимство.На зеления му остава да се съобразява със знак СТОП и да пропусне автобуса.
                  Кво не ви е ясно!?
                  jeko47- има много промени в правилника, та е хубаво от време на време да се опресняват знанията - това е във връзка с удебеленото , от цитата.
                  / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                  Коментар


                  • #39
                    От: Може ли да ги подредите според предимството?

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Епааа...не е ясно защо са слагАли допълнителната табела под стопа, ако значението му беше да чака всичко живо. А баш според тая табела, се оказва, че е десностоящ спрямо другия път без предимство, което е регламентирано в закона, че му дава предимство пред него, следователно не трябва да го чака.
                    Кво викаш , всяка указателна табела променя основното значение на знака.То и законите в БГ се прилагат по подобен начин.
                    Дотук от мен по темата.
                    Тропчо , сори брат , немам сили...
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Може ли да ги подредите според предимството?

                      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                      Кво викаш , всяка указателна табела променя основното значение на знака.То и законите в БГ се прилагат по подобен начин.
                      Дотук от мен по темата.
                      Тропчо , сори брат , немам сили...
                      Основното значение и на двата знака, е да осигуриш предимство. Обаче при единия, задължително трябва и да спреш. Табелата казва просто кои пътища са с предимство спрямо останалите. И според закона, десния път е с предимство спрямо левия, когато и двата са без предимство.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Може ли да ги подредите според предимството?

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        Кво викаш , всяка указателна табела променя основното значение на знака.То и законите в БГ се прилагат по подобен начин.
                        Дотук от мен по темата.
                        Тропчо , сори брат , немам сили...
                        Седи, бре! Пък и темата е на Тони, не е моя. Ся става интересно.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Може ли да ги подредите според предимството?

                          Има ли такава ситуация в листовките за изпит?
                          Много ми е любопитно,какъв е отговора?
                          Аз съм за БСА.
                          Реално може и СБА,но зависи кой как мисли?
                          Последно редактирано от georgipetkov64; 10-02-18, 21:14.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #43
                            От: Може ли да ги подредите според предимството?

                            Ако е в турция - който успее да влезне пръв в кръстовището.
                            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                            Коментар


                            • #44
                              От: Може ли да ги подредите според предимството?

                              Толкова ли е сложно да се запомни, че:
                              1. Триъгълникът и Стопът са еднакви по повод предимството.
                              2. и правилото за дясностоящия важи НЕ само в нерегулирани кръстовища.

                              B-C-А, разбира се.
                              Човек се учи докато е прост!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Може ли да ги подредите според предимството?

                                Тропчо , събрах малко сили. Дойде ми прозрение , защо нема регулировчици по кръстовищата.Ми ша ги отнесът , бе.
                                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X