Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

    Здравейте!
    Светна ми лампата за ниво на маслотоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:H52.png
Прегледи:1
Размер:19.6 КБ
ID:6142361 ,но нивото е наред.


    Преди време чух слаб, "чукащ" метален звук от към маслената помпа. Нямаше светнала лампа. След много четене из чуждестранни форуми и след като открих официален бюлетин от Хюндай Корея, разбрах, че този ДВГ понякога дава проблем с маслената помпа и някой от елементите й. Свалихме картера (всичко беше идеално чисто, без никакви боклуци) и се оказа "изпуснал" О пръстен, който свързва тръбичката на цедката с маслената помпа, в резултат на което помпата засмуква въздух, не успява да "качва" достатъчно масло/налягане и клапана на помпата "чука". Проблема изчезна. От тогава съм минал 1500-2000км. до днес, когато светна лампата (два пъти за по няколко секунди). Лампата светва за пръв пат.


    Санта Фе-то е купувано нова 2007г., след гаранционно е карано е с MOBIL 5W30 ESP FORMULA и в момента е точно на 150 000км. Маслото е на около 4 000 - 5 000км. и на 1 година.


    Искам да премеря налягането на маслото, но не мога да намеря какви стойности трябва да бъде.

    Моля за съвет и ако знаете добър сервиз за Хюндай в Пловдив (без официалните представители), препоръчайте ми.

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

    Направо съм възхитен, да чуеш слабо чукане от ДВГ и с точност да го локализираш от маслената помпа, че даже и от клапана е направо невроятно! Евала!
    Съмнявам се обаче че при такава компетентност от ваша страна някой ще посмее да ви даде съвет!

    Коментар


    • #3
      От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

      Аз бих заподозрял датчика за нивото на масло.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #4
        От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        Направо съм възхитен, да чуеш слабо чукане от ДВГ и с точност да го локализираш от маслената помпа, че даже и от клапана е направо невроятно! Евала!
        Съмнявам се обаче че при такава компетентност от ваша страна някой ще посмее да ви даде съвет!
        Не разбирам защо ми написахте това...
        Не разбирам излишния и не на място сарказъм, из българските автомобилни форуми. Не го очаквах в може би най-сериозния и голям БГ авто форум.

        Описал съм предходен и настоящ проблем. Накратко съм описал и начина на локализация, на предходния. Не сметнах за важно да описвам подробности и детайли, като това, че използвах и стетоскоп. Технически стетоскоп. Не го написах понеже не е важно и не е по темата...

        Регистрирах се тук и учтиво помолих за адекватен съвет и насока, ако някой има опит с подобен казус.

        Коментар


        • #5
          От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

          Колега , не се впрягай на основание , как си разбрал нечие мнение.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

            Първоначално публикуван от Lyunchev Преглед на мнение
            Не разбирам защо ми написахте това...
            От учтивост ...............
            И защо ни занимавате с "проблеми с маслената помпа", като проблема ви е индикация за ниско ниво на масло в ДВГ, нали!?
            Каза ви се по горе, за ниво отговаря датчик за ниво, какви маслени помпи, какви 0-пръстени, какви клапани!?
            И като няма информация за някой параметър в справочниците се използва налична информация за подобен тип ДВГ!

            Коментар


            • #7
              От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              От учтивост ...............
              И защо ни занимавате с "проблеми с маслената помпа", като проблема ви е индикация за ниско ниво на масло в ДВГ, нали!?
              Каза ви се по горе, за ниво отговаря датчик за ниво, какви маслени помпи, какви 0-пръстени, какви клапани!?
              Ясно.
              Извинете ме, че Ви докачих.

              О пръстените и клапаните касаят предходния проблем, а не с настоящия. Просто подозирам, че двата проблема са свързани. Затова си позволих да ви занимая с тях.

              Благодаря на колегата jeko47
              И аз се надявах да е датчика за ниво, но той е изряден – проверено днес.

              Проблема не е решен.

              Всичко добро! Здраве и безаварийно!

              Коментар


              • #8
                От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                Това чудо има друга лампа за налягането на маслото - така ли?
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #9
                  От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                  Първоначално публикуван от Lyunchev Преглед на мнение
                  ................

                  Проблема не е решен..............
                  Аз не си спомням поставен проблем във Форума и да е останал не-решен. Единственно когато питащия така пита, че отказва знаещите да му отговарят!
                  Така започнахте и вие - хем питате, хем казвате къде бил проблема - един вид много ги разбирате нещата, ама питате! Така не става!
                  Сега, ако искате да започнем отначало?
                  Какво и къде пипахте по помпата?

                  Коментар


                  • #10
                    От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                    Здравейте,

                    Не успяхме да се разберем до тук, така че ще се радвам да започнем от начало, да.

                    • Не знам дали има друга лампа за налягането на маслото. Мисля, че тази е отговорна и за ниво и за налягане, но не съм сигурен…


                    • Много собственици на такъв ДВГ (из чуждестранни форуми), съобщават, че премигването/светенето на тази лампа (с нормално ниво на маслото) e сигнал за проблем с мазането/налягането/маслената помпа. При повечето от тях се оказва запушена цедка (при мен не е), също така въпросния О пръстен (при мен сменен).


                    • В един от technical service bulletins, Хюндай казват, че при ниско/никакво налягане на маслото (при мен не е мерено още) с чиста цедка и изрядна гарнитура на тръбата (О пръстена), е вероятно проблема да е в маслената помпа. Перифразирам по спомен.


                    Та питането ми по маслената помпата е: според вас и вашия опит, да се насоча ли към търсене на проблем в нея (евентуално смяната й) или да търся другаде?

                    Знам, че първо трябва да се премери налягане. Все още търся стойности.
                    Знам, че трябва и читава диагностика, тези дни се надявам и това да стане.

                    И последно, понеже живея в малък град и няма достатъчно читав сервиз, съм принуден да се спасявам сам. Затова пак ще помоля, ако някой знае добър сервиз в Пловдив, моля препоръчайте ми.

                    P.S.
                    Последното нещо за което претендирам, е че много ги разбирам нещата, повярвайте ми.

                    Благодаря и всичко добро!

                    Коментар


                    • #11
                      От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                      За налягане на маслото лампата със сигурност е червена...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                        Ако лампата е за налягането /на мен поне на това ми прилича/, има вариант /най-бюджетен/ за прецакан датчик - намери го на блока и виж дали не е омаслен.
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • #13
                          От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                          Да де, но колегата писа по-горе, че датчика е проверен и е ок!!!
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • #14
                            От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                            Първоначално публикуван от Lyunchev Преглед на мнение
                            ..........

                            Не знам дали има друга лампа за налягането на маслото. Мисля, че тази е отговорна и за ниво и за налягане, но не съм сигурен...............
                            Как така не знаете дали има лампа за налягане на маслото!?
                            Това ли е таблото?

                            Коментар


                            • #15
                              От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                              Да, това е таблото.
                              Не се изказах правилно - съмнявам се, че освен червената и жълтата лампа е свързана с налягането на маслото. Червена не е светвала.

                              Днес, човека от сервиза, който се занимаваше с предходния проблем ми припомни нещо което съм пропуснал, а може да е важна насока.
                              Тогава е мерено (някакво) налягане на маслото - без да се знаят стойности… Важното е, че при откачен (свален) датчик за налягане НЕ е светнала никаква лампа - ни червена, ни жълта лампа

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X