Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

    На №5 означението ми е '' oil filter fitting '' , и затова не му обърнах внимание . Сигурен ли си , че е клапан ?
    И какво имаш предвид '' метален филтър '' ? Цял сменяем филтър, като в дясната част на схемата ли ? Ако е това - как се заменя, прави ли се някаква преработка или само махаш №4 и завиваш филтъра ?

    @Edo - Прави го след престой, примерно след 30 минути, точно колкото да се оттече маслото, затова подозирам клапан.
    А внимание съм му отделил, даже и вие му отделяте .

    Коментар


    • #32
      От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

      Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
      На №5 означението ми е '' oil filter fitting '' , и затова не му обърнах внимание . Сигурен ли си , че е клапан ?
      И какво имаш предвид '' метален филтър '' ? Цял сменяем филтър, като в дясната част на схемата ли ? Ако е това - как се заменя, прави ли се някаква преработка или само махаш №4 и завиваш филтъра ?

      @Edo - Прави го след престой, примерно след 30 минути, точно колкото да се оттече маслото, затова подозирам клапан.
      А внимание съм му отделил, даже и вие му отделяте .
      Преди да напиша искам да проверя нещо за да не ви подведа.

      TT
      Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

      Коментар


      • #33
        Колега, тръгни от най-евтиното - смени отново филтъра. Може да е монтиран "накриво", да е "менте" и мн. др. При лоша пропусквателна способност на филтъра се оказва влияние на налягането на маслото.

        На мен ми звучи като повдигачи. Може би недостатъчно смазване. Защо не пробваш с по-гъсто масло щом налягането е добро.
        Последно редактирано от CarTest™; 22-02-18, 11:00.

        Коментар


        • #34
          От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

          Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
          Преди да напиша искам да проверя нещо за да не ви подведа.

          TT
          Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
          На №5 означението ми е '' oil filter fitting '' , и затова не му обърнах внимание . Сигурен ли си , че е клапан ?
          И какво имаш предвид '' метален филтър '' ? Цял сменяем филтър, като в дясната част на схемата ли ? Ако е това - как се заменя, прави ли се някаква преработка или само махаш №4 и завиваш филтъра ?

          @Edo - Прави го след престой, примерно след 30 минути, точно колкото да се оттече маслото, затова подозирам клапан.
          А внимание съм му отделил, даже и вие му отделяте .
          Да се поправя малко - № 5 е клапана за високо налягане/байпас на филтъра - а самият възвратен клапан който не позволява на маслото да стече е една гума - при мен е такава
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:833841.jpg
Прегледи:1
Размер:53.6 КБ
ID:5781538
          като при Туксона има още един вариант където гумата е плоска и лежи на дъното на "чашата" върху дупките и върху нея има ламаринка.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:33312.thumb.jpg
Прегледи:1
Размер:18.0 КБ
ID:5781539

          Ако се сменя с метален филтър се развива гайката № 5 /в нея е и байпас клапана/, вади се чашата и се навива директно металният филтър. Гайката е за ключ 27.

          Това си е точно за Санта Фе ма не знам твоето дали е същото.
          http://forum.santafe-autoclub.ru/ind...dpost&p=372458


          ПП. Аз не съм открил топлата вода. Тя отдавна е открита от руските форуми ;-) Аз само се опитвам да я изпозвам пълноценно.
          ПП2. Това си е вече моята "чаша"
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180220_131811.jpg
Прегледи:1
Размер:284.4 КБ
ID:5781540Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180220_131915.jpg
Прегледи:1
Размер:272.5 КБ
ID:5781541
          Последно редактирано от bilbo27; 20-02-18, 13:36.
          Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

          Коментар


          • #35
            От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

            Точно тази гумичка подозирам и аз.

            Коментар


            • #36
              От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

              Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение

              Ако се сменя с метален филтър се развива гайката № 5 /в нея е и байпас клапана/, вади се чашата и се навива директно металният филтър. Гайката е за ключ 27.
              Разбрах , и благодаря . Само не съм сигурен дали №5 е един детайл или гайка и клапан. Понеже ако се махне №5 изцяло няма да има къде да завия металния филтър. А не си спомням как беше ( и там го развивах при първата смяна на маслото погрешка, че после беше голям зор да намеря достатъчно дълбока вложка 27 в неделя следобед извън града ).
              А метален филтър как избра - по модел на колата излизат ли и двата варианта при нашенските търговци ?

              Коментар


              • #37
                От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                Разбрах , и благодаря . Само не съм сигурен дали №5 е един детайл или гайка и клапан. Понеже ако се махне №5 изцяло няма да има къде да завия металния филтър. А не си спомням как беше ( и там го развивах при първата смяна на маслото погрешка, че после беше голям зор да намеря достатъчно дълбока вложка 27 в неделя следобед извън града ).
                А метален филтър как избра - по модел на колата излизат ли и двата варианта при нашенските търговци ?
                № 5 е като тръбичка в която се намира байпасния клапан и има вътрешна резба от другата страна. Развиваш и отдолу си остава резба на която се навива директно филтъра.
                Аз съм с метален с кат.№ 26310-27200. Даже на снимката се вижда и кутията на Blue Print . Провери в някой каталог какво ти излиза като каталожни номера по VIN и търсиш по тях. Например MANN директно си ми дават в техния каталог и двата вида филтри.
                Каталог примерно. Дал съм линк и към руския форум където подозирам че вероятно има даден и каталожен номер на метален филтър.
                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                Коментар


                • #38
                  От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                  В руския форум излизат два номера - 26310-27420 и 26310-27200, като вторият е по-къс (118 мм срещу 148 ). Аз поръчах от по - високия и утре ще го пробвам.

                  Коментар


                  • #39
                    От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                    Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                    В руския форум излизат два номера - 26310-27420 и 26310-27200, като вторият е по-къс (118 мм срещу 148 ). Аз поръчах от по - високия и утре ще го пробвам.
                    Аз съм с 200 ама на следваща смяна на маслото мисля за спорта да купя и 420 и да видя как ще пасне той понеже при сравнение по каталога на MANN има лека разлика в диаметрите между двата.
                    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                    Коментар


                    • #40
                      От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                      Да , видях 1-2 мм разлика. Като пробвам ще пиша.

                      Коментар


                      • #41
                        От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                        Мнение на okorok:
                        „На мен ми звучи като повдигачи. Може би недостатъчно смазване. Защо не пробваш с по-гъсто масло щом налягането е добро.“

                        Не мога да доловя дали звукът идва от главата. И аз мислих да сменя с 5W40, но това не е решение…Сегашното ми масло е на 14 месеца (4-5000км.), Mobil казват че трябва да се сменя на 12 месеца, ама чак пък толкова. За всичките 150 000км. маслото е сменяно на 10 000км. с 5W30. Не знам какво става…

                        Коментар


                        • #42
                          От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                          Първоначално публикуван от Lyunchev Преглед на мнение
                          ............


                          Не знам какво става…
                          Разбира се, че няма да знаеш, не е възможно със слушалки да се локализира със сигурност тропане, дрънчане и т.н. от ДВГ. По обясними причини ...........
                          Може лесно да се илиминира периферията на ДВГ. Ако там всичко е ОК, остава самия ДВГ, където сравнително без трудоемки работи може да се ревизира привода на ГРМ и отчасти самия ГРМ. Останалото е трудоемко и скъпо - сваляне на ДВГ, пълна ревизия и евентуално ремонт.
                          Като се сваля капака на картера, (щото нали "проблеми с маслената помпа ..........") би следвало да се ревизират и лагерите на КВ. Как е там?

                          Коментар


                          • #43
                            От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                            Периферията е наред - не е от там.
                            Лагерите на коляновия вал също са наред, с 1 на ум обаче, по повод майсторите...
                            Реших да сменя масло с оригинален маслен филтър + гумичката, като най лесна първа стъпка. Ако дрънченето продължи ще се насоча към ГРМ.

                            Благодаря! Като сменя маслото ще пиша какъв е резултата.

                            Коментар


                            • #44
                              От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                              Аз да споделя - смених филтъра, сложих метален на BLUEPRINT, но лампата продължава да свети около 10 сек. след старт. Утре мисля да сваля картера ( дано да не е като за гинеколог ) и да погледна цедката и евентуално датчика . Не знам той ако е замърсен може ли да дава такива симптоми ?

                              Коментар


                              • #45
                                От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                                Здравейте,

                                Смених масло с маслен филтър, но няма промяна – тракането си го има, когато загрее ДВГ.
                                Ходих в сервиз, в Пловдив и О, чудо – не тракаше… 1 час преглеждаха колата и не откриха проблем (освен съмнение за тръгнал лагер на шайбата, на климатичния компресор).
                                Когато се прибрах в Смолян тракането отново се появи…
                                Чудя се, дали е възможно да има връзка с надморската височина (атмосферното налягане) и не добро предварение?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X