Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

    При откачен датчик ЗА НАЛЯГАНЕ не би трябвало да очакваш да светне лампа ЗА НИВО , нали ?
    А като дадеш контакт светва ли червената лампа за налягане ? А после кога угасва ? Чувал съм, че при проблем джамбазите я свързват към някоя друга лампа : при контакт светват и после гаснат едновременно.
    И последно да питам къде е жълтата лампа ( не че има значение за решаване на проблема, а понеже на моя не съм виждал такава - може и на мен да са ми я откачили някога ) ?
    Червената ми е долу вдясно на таблото.

    Коментар


    • #17
      От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

      Първоначално публикуван от Lyunchev Преглед на мнение
      ......… Важното е, че при откачен (свален) датчик за налягане НЕ е светнала никаква лампа - ни червена, ни жълта лампа
      Кое му е важното!?
      Това са аварийни датчици, или ключ-датчици, тоест имат параметър при който затварят веригата и се включва контролна лампа на таблото. Естествено е, че при разкачане буксата на датчика веригата ще остане отворена и контролна лампа няма да светне!
      Извода е, че майсторите са ти гола-вода, вследствие на което наговори маса глупости!
      Сега ако искаш да се върши работа, зарежи какво ти разправят "майсторите" и почвай да обясняваш простичко нещата!

      Коментар


      • #18
        От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

        С това табло щом е няма лампа за ниво /жълта/оранжева/ - има само за налягането /червена вдясно/. За ниво евентуално /можеби, не знам/ ще светне CHECK ENGINE /отляво/
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #19
          От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Извода е, че майсторите са ти гола-вода, вследствие на което наговори маса глупости!
          Сега ако искаш да се върши работа, зарежи какво ти разправят "майсторите" и почвай да обясняваш простичко нещата!
          Напълно подкрепям горните мисли.

          "Логиката ми" ,не хваща, как редукционно- предпазния клапан на помпата ще се чука и още повече когато помпата не може да засмучи масло.
          Чукането ще е е от друго място ,което сега в съчетание на 5W30,а може и малко нафта да е предпоставка за "появата"на лампата, вероятно "на празен ход и загрял двигател".
          -Дано колегата послуша съветите ВИ.

          Коментар


          • #20
            От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

            - Да, червената лампа светва при контакт, и угасва след стартиране на ДВГ. Колата е купувана нова – джамбази не са участвали. Жълтата лампа за ниво се намира най-вляво, почти най-долу на таблото.

            - За майсторите сте напълно прав. Благодаря за информацията, за датчиците. „Масата глупости“ и императивните изречения, няма да ги коментирам!

            - При мен жълта лампа за ниво има (нали свети и я виждам) – в книжката пише, че е опция.

            - Всичко написано в първия ми пост са абсолютни и безспорни факти. Станалото прословуто „чукане“ беше от клапана и това е 100% сигурно, колкото и невероятно да ви звучи. Локализирането и решението също съм описал. В момента „чукане“ няма, а свети/премигва лампа. Такива са фактите!

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oil pump.jpg
Прегледи:1
Размер:220.4 КБ
ID:5781009

            Разбира се, че ще послушам всеки адекватен съвет.

            Коментар


            • #21
              От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

              - Да, червената лампа светва при контакт, и угасва след стартиране на ДВГ. Колата е купувана нова – джамбази не са участвали. Жълтата лампа за ниво се намира най-вляво, почти най-долу на таблото.


              - За майсторите сте напълно прав. Благодаря за информацията, за датчиците. „Масата глупости“ и императивните изречения, няма да ги коментирам!


              - При мен жълта лампа за ниво има (нали свети и я виждам) – в книжката пише, че е опция.


              - Всичко написано в първия ми пост са абсолютни и безспорни факти. Станалото прословуто „чукане“ беше от клапана и това е 100% сигурно, колкото и невероятно да ви звучи. Локализирането и решението също съм описал. В момента „чукане“ няма, а свети/премигва лампа. Такива са фактите!
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oil pump_resample.jpg
Прегледи:1
Размер:157.3 КБ
ID:5781012

              Разбира се, че ще послушам всеки адекватен съвет.

              Коментар


              • #22
                От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                Кабела от този датчик, ако е протъркан някъде и опира на маса ще ти пали лампата на таблото - провери си инсталацията.
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #23
                  От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                  При Санта Фе 3-та генерация, лампата за ниво, когато светне индикирайки ниско ниво и наливайки масло до необходимото ниво не гасне автоматично. Гасне след изминаване на 50 км. Има и процедура с ключа, но не си спомням със сигурност - мисля 3 бързи включания и изключвания на контакт.
                  Последно редактирано от Аndro 160; 15-02-18, 16:08.

                  Коментар


                  • #24
                    От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                    Малко спам,за камион Волво 500кс, Евро 6,при ниско ниво на маслото,въобще не пали.
                    Само свети и пищи зумера.
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • #25
                      От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                      Дано не се сърди колегата че използвам темата му, но въпросът ми е свързан с мазителната уредба :
                      Смених масло и филтър преди около 5000 км. Отскоро при палене лампата за налягане на маслото почна да гасне все по-късно , като това зависи от времето на престой. В момента минават над 10 секунди при първо палене сутрин. Ще кажете - ясно, клапан на филтъра. Аз обаче сменям само ...как се казва , филтърен елемент :

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:filter.png
Прегледи:1
Размер:54.4 КБ
ID:5781192 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:filter2.jpg
Прегледи:1
Размер:104.8 КБ
ID:5781195Натиснете снимката за да я уголемите

Име:004hu-822-5-x-2.jpg
Прегледи:1
Размер:26.7 КБ
ID:5781194
                      номер 3 , левия вариант.
                      Въпросът ми е къде му е клапанът , вътре в елемента или някъде надолу, в основата ( oil filter housing) ? Там виждам relief valve, но според мен то е разтоварващ клапан. Ако е във филтърния елемент кое е - има едно гумено маншонче , което се нахлузва на единия край - дали то играе ролята на клапан, или е вътре в самия елемент ? Че като го слагах не помня да съм спазвал посока. Но пък ако е така щеше да гасне бавно още отначало , не чак след 5000 км.

                      Коментар


                      • #26
                        От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                        Здравейте, да споделя свършеното до тук:

                        - Мерих налягане на масло – всичко е наред.
                        - Проверих (визуално) инсталацията на датчика за ниво – проблем не открих, освен малко прах в буксата.
                        - Прочетохме колата – нямаше записани грешки, никакви. Живи данни не можем да гледаме…
                        - От вкъщи до сервиза лампата за ниво не светна. Докато се занимавахме с налягането също не светна. Вчера карах около 80км. и отново не светна. Какво става не знам…
                        - Въпреки, че датчика за ниво е уж изряден, реших да купя нов. Оказа се, че струва 450лв…Много са ми за експерименти. Няма алтернативи и го няма наличен в България.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Santa Fe OIL LEVEL SENSOR.jpg
Прегледи:1
Размер:135.0 КБ
ID:5781476

                        Забелязах нов проблем. Когато ДВГ достигне работна температура се появява специфичен, тракащ звук от него. Преди да е загрял напълно го няма. Не мога да го локализирам, чува се от целия ДВГ. Тракането не мога да опиша с думи, може да го чуете тук. След 40 сек. се чува най-добре https://instaud.io/1NEu

                        Тая кола не си харесва маслото ли?... Или пък е това…
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Santa Fe OIL FILTER.jpg
Прегледи:1
Размер:324.5 КБ
ID:5781477

                        Коментар


                        • #27
                          От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                          [QUOTE=ивайло;3283696]Отскоро при палене лампата за налягане на маслото почна да гасне все по-късно , ... в момента минават над 10 секунди при първо палене сутрин./QUOTE]
                          Това хич не звучи добре - 10 секунди на сухо е прекалено! Клапан във този елемент не вярвам да има, направо я карай в някой сервиз да я проверят преди да се скапе!
                          Honda XL600LM, 1987
                          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                          Коментар


                          • #28
                            От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                            Какво да гледат - маслена помпа ли ? Не ми изглежда на такова ...Ако е помпа не би ли трябвало да има други симптоми - например ниско налягане ( и съответно червена лампа ) при ниски обороти ?

                            Коментар


                            • #29
                              От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                              Винаги ли го прави това забавяне? Ако датчика е наред, значи двигателя работи 10 секунди без мазане в началото, а това си е сериозно износване! Просто не бих оставил такъв проблем без нужното внимание! На Фронтерата елемента е абсолютно симетричен и няма значение как ще го монтираш, но от тази снимка на твоят елемент не се разбира - може ли да се обърка при монтажа?
                              Honda XL600LM, 1987
                              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                              Коментар


                              • #30
                                От: SF 2007 2.2 CRDI проблем с маслената помпа ?

                                № 5 на схемата е клапана. Аз минах на метален филтър.
                                Последно редактирано от CarTest™; 22-02-18, 10:59.
                                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X