Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да закупя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какво да закупя?

    Винаги ми е било много смешно когато някой не знае какво иска и пита форума какво да си купи . Следващата стъпка е да попита какво да направи довечера със жена си...
    Аз приемам питането в смисъл - Имам едни ххх кинти излишни , вижте ме.
    Фиат Купе
    Опел Фронтера В
    Мицубиши Паджеро Пинин

    Коментар


    • #62
      От: Какво да закупя?

      Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
      Не знам колко е добро за сняг ...
      За МЛ W164 нямам клип как буксува в няма и 1 педя сняг, ама за Х5 имам:

      Мл е още по зле!Никога не си купувай.Ще се набуташ много.
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #63
        От: Какво да закупя?

        Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
        Мл е още по зле!Никога не си купувай.Ще се набуташ много.
        Не го казах за заяждане. W163 съм виждал и беше трагедия. Лично на мен W164 визуално си ми харесва.

        Коментар


        • #64
          От: Какво да закупя?

          Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
          Не го казах за заяждане. W163 съм виждал и беше трагедия. Лично на мен W164 визуално си ми харесва.
          А аз карах а не виждал w163 три години а сега от година и половина w164.И мислеш че с клипчета ще ме убедиш че не стават!
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • #65
            От: Какво да закупя?

            Интересно ще ми е на твоята олимпяда с летните гуми на същия сняг дали ще тръгнеш?Понеже е ясно че случая с Хикса е точно такъв...
            И да не съм офф:до автора щом ти е нова маздата,виж дилъра на колко щe ти я оцени и с приготвените пари си вземи една нова CX7 би трябвало да ти стигнат,пак ще си с мазда,пак ще е нова,и проблема с клиренса за зимата ще ти е решен.
            Pathfinder 4.0L

            Коментар


            • #66
              От: Какво да закупя?

              Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
              За МЛ W164 нямам клип как буксува в няма и 1 педя сняг, ама за Х5 имам:

              Хайде сега една темичка да прочетете за това колко са проходими Х6-ците

              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=57979&page=4

              За жалост всички видео материали за изгубени през годините до сега.

              Но извода е че Х6-цата с подходящи гуми засрамва доста батковци


              Моля някой модератор ако има възможност да въстанови поне някои от линковете и филмчетата.
              Последно редактирано от rosen_offroad; 14-02-18, 04:08.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #67
                От: Какво да закупя?

                С БМВта имам доста богат опит и ако са с хубави зимни гуми и най-важното кадърен шофьор в снега се справят доста добре. Когато преди години излезе модела Х1 бях мнооого скептичен, но ме изненада много сериозно. Държеше се много добре в снега и по най-стръмните не изчистени улици в града( снега тъкмно беше навалял късно вечерта). Имам наблюдения и към други БМВта от по-новата генерация и също са много добре зимата дори тези със задно. Аз лично карах БМВ със задно и съм минавал през участъци на които тойота рав4 беше безпомощна(незнам с какви гуми). Сега карам друг паркетник с блокаж на средния диф и някакви други електронни магии и в 30см сняг си върви като на парад.

                Клипа по-горе с Х5цата 100% е с летни гуми. Все пак никога не съм се качвал на рази генерация Е53 май беше, така че не давам мнение.


                Коментар


                • #68
                  От: Какво да закупя?

                  https://youtu.be/Mql38OL3YQo

                  В този клип въпреки, че мога да се намерят хиляди условности все пак показва, че паркетниците не са толко зле на сняг.


                  Коментар


                  • #69
                    От: Какво да закупя?

                    Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                    ...Аз лично карах БМВ със задно и съм минавал през участъци на които...
                    Аз също имах BMW 5 години, само със задно и нямам забележки спрямо кола с предно предаване. Хубавите зимни гуми са задължителни независимо от задвижването на автомобила - предно/задно/4х4. Разликата зимни-летни на сняг може да се види на клиповете в тубата. Така че нека да не си вадим изводи от клипчета!

                    Опита на шофьора, както и кадърността са от същото значение при каране на сняг, а и не само!

                    Бутал съм, дърпал съм и съм се нагледал на кьопави шофьори, но съм никой, за да ги съдя!

                    Относно темата:
                    1. Evoque е симпатичен мъник, но според мен това не е само кола. Днешно време купиш ли Land Rover, значи търсиш престиж и показване. Готов си да преглътнеш определени недостатъци, като скъпата поддръжка например, но в замяна на това си личи, че си нещо "ПО" от останалите (няма лошо).
                    2. Като имах JEEP, често посещавах американски форуми по неволя и ми направи впечатление кои са марките с добро реноме там - говоря за SUV. Без да изпадам в конкретика Японски и Корейски, но там им липсват доста Европейските коли, които по моя преценка не са лоши.
                    3. За тези пари избора хич не е беден, но автора така и не каза повече детайли около това, което търси. Иначе всичко което се води 4х4 ще му върши работа.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какво да закупя?

                      Тези клипове са с летни или всесезонни гуми. До сега съм карал само автомобили с предно предаване и за 20г стаж вериги не съм слагал, карам винаги с хубави зимни гуми от челната тройка на ADAC. Запален скиор съм и доста често ми се случва да правя за смях разни 4х4 ......... с летни гуми. Та комбинацията селско парвеню без 2 лева в джоба с кола от престижна марка....стара и летни гуми секънд хенд водят до горните клипове. Отделно нета е пълен с клипове на паркетници с обикновенни гуми и офроуд машини с кални гуми, където обясняват как паркетниците за нищо не стават. Интересно ако разменят гумите какъв ще е резултатът?

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какво да закупя?

                        Първоначално публикуван от Alamo Преглед на мнение
                        ... Отделно нета е пълен с клипове на паркетници с обикновенни гуми и офроуд машини с кални гуми, където обясняват как паркетниците за нищо не стават. Интересно ако разменят гумите какъв ще е резултатът?
                        Счупени паркетници ...

                        Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                        ... В този клип въпреки, че мога да се намерят хиляди условности все пак показва, че паркетниците не са толко зле на сняг.
                        Няма никаква причина паркетниците да са зле на клипа. Гладък терен със затъпкан или плитък сняг. Т.е. никакъв проблем за кое да е возило 4х4 с подходящи за терена (в случая - зимни) гуми.
                        За разлика от тях, гумите на УАЗ-а изобщо не са за сняг.
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 14-02-18, 11:35.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какво да закупя?

                          Естествено, че паркетниците на път са по-добре във всяко едно отношение... Гледал съм как уазка стои на място и не може да тръгне на асфалт с лек наклон при 1мм "черен" лед... За спирачки, завои и т.н. пък въобще дума да не отваряме... Не знам защо всяка тема за рационален избор на МПС избива в мерене на проходимост, спорове "Левски с/у ЦСКА" и т.н.
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какво да закупя?

                            За информация избрах си и закупих Infiniti FX 30dS.2011 година.

                            Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какво да закупя?

                              Честито!Със здраве да си го караш.
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какво да закупя?

                                Чудесен избор!сега маздата може спокойно да я продаваш
                                Pathfinder 4.0L

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X