Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзнали спирачки или...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Замръзнали спирачки или...?

    1)Не видях описани подобни терзания, а започна да ми се случва по-често в студения сезон: при минусови нощни температури, на сутринта като тръгна на задна има моментно забавяне, после се чува нещо като удар метал-в-метал, и чак тогава колата тръгва. Тропването звучи като да идва от задната част. Понякога се случва и вечер след като колата е стояла цял ден на паркинг, при температура около нулата - пак на задна се излиза от паркомястото, чува се тропване и чак тогава потегля. Понеже равката навърши десетилетие, се чудя дали няма нещо за смяна. Ако оставя колата да поработи известно време на място преди да тръгна, това "залепване/тропване" е минимално до никакво, затова мисля че е само въпрос на замръзване. Но ако някой надушва нещо повече, или ако е имал подобни случки след което се налага да се сменят части, моля да споделя. Някъде за подобно нещо се споменават залепнали/разместени накладки, замръзнала ръчна, разхлабени оси Проблемът то няма в меко време но, май има нещо подобно насред лято, както ще спомена по-долу.

    2)В горния случай, сутринта след пет минути каране ако трябва да натисна спирачка се усеща приплъзгане все едно не действат както трябва. Не знам дали двете неща са свързани. Странно ми е че във форума не съм срещал тема за замръзнали спирачки. Веднъж спирачките забележимо не зацепиха напълно след 20мин каране, беше голям студ. Обикновено на същото място при хлъзгаво забележимо се усеща как се задействат спирачните системи, но тогава май не зацепиха. Може ли и АВС-то да замръзне?

    3)Лятото май се чу същия звук на удар метал-метал при потегляне на задна сутрин, особено ако колата е престояла няколко дни насред летните жеги и прахоляк, но не му обърнах особено внимание с мисълта че е е от липса на смазка някъде, или изфирясал гумен тампон. Понеже тогава минах през севиз реших че ако е имало нещо "голямо" ще са го забелязали. Но все пак ако на някой му звучи като проблем, да споделя, щото в сервиза може и да са го проспали

  • #2
    От: Замръзнали спирачки или...?

    Отлепено феродо в задните спирачки? Особено ако е на барабани отзад...
    Дърпаш ли ръчната спирачка след паркиране?

    Коментар


    • #3
      От: Замръзнали спирачки или...?

      Дърпам. Ако е нещо отлепено, няма и да го има този проблем постоянно?

      Коментар


      • #4
        От: Замръзнали спирачки или...?

        Те пак като не са замръзнали зацепени.

        Аз не дърпам зимата,може да не са накладки,а жило.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Замръзнали спирачки или...?

          На задна не се тръгва, никога. Нищо не замръзва при такива температури, а има проблем с клеясало жило на ръчната. След това геометрия, размери и може би цилиндърчета.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #6
            От: Замръзнали спирачки или...?

            Обвивката на бронята на жилото се е скъсала някъде, влиза вода, замръзва и... търсел съм топъл гараж след като жената кара и забрави, че не трябва да дърпа. После си смених жилата, но навика остана.

            Коментар


            • #7
              От: Замръзнали спирачки или...?

              Размразявал съм много коли със замръзнали спирачки зимата, както и рейсове със замръзнала вода в пневматиката. Колите идваха на колесар, размразявахме ги и влизаха за смяна на течност в сервиза. Отделно замръзнали амортисьори и всякакви подобни. Замръзването там, в смисъл на залепване и пълен блокаж, те оставя на място. Закарай тая кола някъде да я прегледат. Всичко, което работи със спирачна течност, може да замръзне. Но тя ще замръзне в тръбичката, разширява се, спирачките блокират и оставаш където си. Другият вариант е някакъв проблем с жилата.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Замръзнали спирачки или...?

                Ок, ако е жило, от къде идва този звук "клоп!" при тръгване?

                Коментар


                • #9
                  От: Замръзнали спирачки или...?

                  Абе точно за РАВ-4 не знам, но по принцип на кола с предно предаване замръзнали задни накладки най-лесно и сигурно се разблокират като качиш, или слезеш от нисък бордюр, и това се прави с удар, а не лекичко. Задницата, де, предницата я пазиш. Лично пробвано и безотказно.
                  А иначе може там разни горелки, вряла вода /ако има/ .......... Ама е голяма врътня, заеби.
                  Аз поне горелка съм ползвал само за разхлабване на клеясали и ръждясали болтове при смяна на гума на камион. Абе за накладките бордюра си е най-сигурно. И да се избягва ръчната зимата, ако колата е на открито за през нощта, или за по-дълго време.
                  Последно редактирано от мишоци; 10-02-18, 01:15.
                  Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                  Само DIESEL !!!

                  Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Замръзнали спирачки или...?

                    Преди 27години един немец/возейки ме около Дуисбург/ ми направи впечатление, че на всеки сфетофар дърпаше ръчната спирачка. Когато го попитах защо прави това, той ми отговори: "Ползите в случая са две - ако някой "бързак" те отнесе от зад, по-добре е колата да е на ръчна-за теб и за предния автомобил...втората полза е ежедневното движение на жилата предотвратява тяхното клеясване / човека беше инжинер от техният ТЮФ/......Другото, което ние в Бъггария не го правиме/поне аз си признавам/, а ТРЯБВА да се прави поне веднъж в годината да се смазват и радвижват, жила, панти, ключалки, механика на чистачки, механика на съкла/шибидах/,стартер, алтернатор, паразитни ролки и др. подобни. Ноо забързани от ежедневието го пропускаме и машинките ни наказват....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Замръзнали спирачки или...?

                      Престараване му викат на това
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Замръзнали спирачки или...?

                        Първоначално публикуван от Fipa Преглед на мнение
                        Преди 27години един немец/возейки ме около Дуисбург/ ми направи впечатление, че на всеки сфетофар дърпаше ръчната спирачка. Когато го попитах защо прави това, той ми отговори: "Ползите в случая са две - ако някой "бързак" те отнесе от зад, по-добре е колата да е на ръчна-за теб и за предния автомобил...втората полза е ежедневното движение на жилата предотвратява тяхното клеясване / човека беше инжинер от техният ТЮФ/......Другото, което ние в Бъггария не го правиме/поне аз си признавам/, а ТРЯБВА да се прави поне веднъж в годината да се смазват и радвижват, жила, панти, ключалки, механика на чистачки, механика на съкла/шибидах/,стартер, алтернатор, паразитни ролки и др. подобни. Ноо забързани от ежедневието го пропускаме и машинките ни наказват....
                        Погледни в кой тюф препоръчват смазване на жила.На велосипедите се сменят незабавно,ти на колата ще смазваш.Няма автомобил на който се смазва жило и това да го препоръчва производителя.Жилата са консуматив и се сменят както маслата и накладките.
                        За паразитните ролки ме разсмя,стартер и алтернатор как го измисли?

                        Това са лагери и си имат живот със и без твойта намеса,не се заяждам но със смазване на жила ще вкараш в беля някой.За лагерите вероятно няма да навреди,но да помогне със сигурност НЕ.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Замръзнали спирачки или...?

                          Този германец е влязъл в някаква маниакална форма.. )))) Всичко което трябва да се смазва, сменя и обслужва е написано прилежно в книжката на автомобила. Е, след 30 годишна служба е нормално да се наложи смазка на панти и механизми, но не и всяка година.
                          Real Recognize Real

                          Коментар


                          • #14
                            От: Замръзнали спирачки или...?

                            Жилата по-скоро се сменят при нужда, т.е., според мен, е по-правилно е да си причислят към биалетките, например, не към маслата.
                            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                            Коментар


                            • #15
                              От: Замръзнали спирачки или...?

                              Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                              Жилата по-скоро се сменят при нужда, т.е., според мен, е по-правилно е да си причислят към биалетките, например, не към маслата.
                              Писах като,а не със.Практиката показва че смазано и раздвижено жило обикновено се къса почти до месец.
                              Ръждата и камъните които са вътре не излизат при никакви обстоятелства,примесени със грес,масло или какъвто и да било лубрикант се превръща във перфектния абразив.Бих смазал жило ,само за да се добера до първия магазин.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X