Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзнали спирачки или...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Замръзнали спирачки или...?

    Тоя германец се е качвал Али Осман май,по прякор Олиото
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      От: Замръзнали спирачки или...?

      Ето едно жило за смазване.

      Форд транзит,задни дискови спирачки,жилото на пръв поглед е почти в отлично състояние.Като го разклатиш и нагънеш и лъсва веднага.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        От: Замръзнали спирачки или...?

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        На задна не се тръгва, никога. Нищо не замръзва при такива температури, а има проблем с клеясало жило на ръчната. След това геометрия, размери и може би цилиндърчета.
        А някой маже ли да обясни, защо "На задна не се тръгва никога?"

        До сега единственото обяснение е - от суеверие

        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #19
          От: Замръзнали спирачки или...?

          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение

          До сега единственото обяснение е - от суеверие
          Е ,така де ....

          Коментар


          • #20
            От: Замръзнали спирачки или...?

            Да извървиш по- бързо като те погнат.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #21
              От: Замръзнали спирачки или...?

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Да извървиш по- бързо като те погнат.
              И аз го имам този лош навик.Винаги паркирам с фаровете в посока на тръгване
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #22
                От: Замръзнали спирачки или...?

                Колкото пъти ми е блокирала ръчната е било след дъжд лятото.Зимата не помня.Преди седмица се беше спукала тръба на ВиК .Имаше голям и дълбок гьол.Температурата беше -5 . Сутринта,
                Паля,тръгвам и след 10 метра цапвам през дълбокия гьол,след 50 метра на кръстовището спрях на средата.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: Замръзнали спирачки или...?

                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  ...Винаги паркирам с фаровете в посока на тръгване ...
                  Според мен правилно е да се паркира така, че акумулатора или клемите изведени за подаване на ток за палене да са така, че ако се наложи да спре кола до твоята кабелите да стигнат. На повечето автомобили акумулаторите са отпред, а на тзи на които са под седалката или в багажника има изведени клеми при двигателя. Логично е предницата да е откъм улицата (по-достъпена).
                  И аз така паркирам освен в случаите, когато ми е неудобнен достъпа до щофьорската врата или багажника.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Замръзнали спирачки или...?

                    Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
                    Според мен правилно е да се паркира така, че акумулатора или клемите изведени за подаване на ток за палене да са така, че ако се наложи да спре кола до твоята кабелите да стигнат. На повечето автомобили акумулаторите са отпред, а на тзи на които са под седалката или в багажника има изведени клеми при двигателя. Логично е предницата да е откъм улицата (по-достъпена).
                    И аз така паркирам освен в случаите, когато ми е неудобнен достъпа до щофьорската врата или багажника.
                    Зимата се спира на първо място така, че да може да излезеш максинално лесно от там където си паркирал. Миналата зима бях с две коли от глупост ги спрях една срещу друга да мога при нужда да подавам ток от едната на другата. Голяма грешка, комшията и снвгорина ги заринаха отзад и двете и само с една имаше лесно излизане. Хубаво ама за да е с предницата към другата съм я спрял на леко изкачване. Окопа се, че е лека и успявах да я спирам върху снега, след доста буксуване излеза и при стъпването на по-чисто строши каре. От тогава тая глупост да спирам така, че да ми се подаде ток не я правя.

                    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Замръзнали спирачки или...?

                      И какво значение има как си паркирал ако снегорина ги зарие или буксуваш и се окопаеш ?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Замръзнали спирачки или...?

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        И аз го имам този лош навик.Винаги паркирам с фаровете в посока на тръгване
                        "Лош навик".......................
                        Това правило ми остана от бащата.
                        Второто е да не излизам на заден ход към главната улица при маневри за смяна на посоката.
                        Зимата да не оставям колата на ръчна-гумите към бордюра и на скорост и т.н.
                        Днес реалността е друга............................

                        Коментар


                        • #27
                          От: Замръзнали спирачки или...?

                          Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                          Ок, ако е жило, от къде идва този звук "клоп!" при тръгване?
                          Всичко запецнало, изведнъж се отпуска и "клопа"
                          А жилата не се смазват, имат тефлонова вложка, за да нямат нужда от смазване. Номерът е да не влизат вода и мръсотия.
                          Проблемът, както казах, е в броните.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Замръзнали спирачки или...?

                            Ръчна не ползвам, използва се при аварийно спиране при отказ на спирачките.Не винаги помага но и с помощта на двигателя се спира.
                            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                            Коментар


                            • #29
                              От: Замръзнали спирачки или...?

                              Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                              Ръчна не ползвам, използва се при аварийно спиране при отказ на спирачките.Не винаги помага но и с помощта на двигателя се спира.
                              Не съм сигурен, според здп мисля при паркиране е задължителна ръчната.Аз я ползвам постоянно,особенно на товарната.Създал съм си навик и винаги е на ръчна.Имал съм случаи да забравя да я оставя на скорост,и ръчната си е свършила своята работа.Бях в командировка в ТЕЦ 2,един колега беше забравил чисто нова Шкода румстер ,намерихме я на около 200 метра по нанадолнище спряла във хоризонтални тръби за пара на 1.5 от земята,така че челното стъкло,цялото беше влезнало в купето.И това малко преди да скочи от 4-5 метра вертикално във бетонен канал който се влива във язовира.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Замръзнали спирачки или...?

                                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                                "Лош навик".......................
                                Това правило ми остана от бащата.
                                Второто е да не излизам на заден ход към главната улица при маневри за смяна на посоката.
                                Зимата да не оставям колата на ръчна-гумите към бордюра и на скорост и т.н.
                                Днес реалността е друга............................
                                Умен баща
                                Ползвам същите правила.
                                Към колегата с въпроса: До сега десет пъти да съм вдигнал на крик и да съм видял какво се е отлепило, заяло, ръждясало или окачило. Дано не ти блокира някъде на кофти място.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X