Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki Jimny - дали ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuki Jimny - дали ?

    Е накратко - от известно време ми се въртят едни неща в галвата. А именно, джип къса база, 4-то МПС .
    Тъй като Черока вече навърши юбилейните 30 лазарника, годините казват своето. Въпреки перфектни ламарини, всичко останало е на прекалено много километри и години. Та целта ми е да го заменя до някъде.
    Дълъг голям джип си имам - Тераното си върши работата идеално. Обаче, нито ми се вкарва истински в гората, нито ми харесва във стоковият си вид, особено дългата база какви постижения вади. СЪвсем случайно покарах едно Jimny на клиент за 5мин и като чели се зарибих.
    Би ми вършело идеална работа за да си го разхождам през уикенда с кучето, а и жената - ако е послушна .

    Насочих се към това именно, защото:
    - е истински парт тайм;
    - цели мостове;
    - сравнително ниска покупна цена за джип до 10г.
    - малкия данък ;

    Прочетох всичките теми във форума, но към днешна дата всичките са доста отлежели, а и не намирам някой въпроси. Та:

    1) Аз съм висок 198 и тежа 100тина литра - възможно е да съм се поунесъл откъм обем с тестовия автомобил и да съм решил че е достатъчно широко. Въпроса е ако някой с мойте размери има такова и го ползва по предназначение да каже дали слиза със насинени колене след разходка.

    2) Малко или много с дизелов двигател 1,5dci (Renault - K9K) НЯМА И НИКОГА НЕБИХ си взел...... Таа ще е с 1,3 мотора . Не че искам да постигам върхове, но поне да може да носи 31" -ци;

    3) От горния въпрос произлиза и този - какви гуми с колко лифт за нормално планиснко ползване по разходки - нищо прекомерно и заядливо.

    4) Разход и има ли смисъл от газ , най-вече с цел да се постигне малко повече динамика с оглед читава настройка;

    5) Приемам и други аналози като идей, които може да са ми убегнали.

    6) Намират ли се готови китове за повдигане и какво е най-удачно, като сметнем че отпред и лебедка може да му се клопне.

    Джипа ще се ползва за разходки из планината по България. Ще се возят до 2ма души, накс 3ма за малко.
    Покривен багажник, светлини и гуми за начало мисля че ще му е стартовия пакет. Харесва ми идеята за целите мостове и възможността да се получи нещо леко, с добър просвет и много добри ъгли на атака.

    В последствие ще му мисля евентуално и лебетка, това а ко се стигне до покупка де

    Поздрави и благодаря на отзовалите се

  • #2
    От: Suzuki Jimny - дали ?

    Не знам как е при теб, но аз съм с почти същите габарити ( само дето килограмите са +20 ) и ми е крайно некомфортно вътре. Няколко пъти се убеждавам и навивам,че "този път ще е по-добре" , но просто този джип не е за големи и едри хора.
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

    Коментар


    • #3
      От: Suzuki Jimny - дали ?

      Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
      Не знам как е при теб, но аз съм с почти същите габарити ( само дето килограмите са +20 ) и ми е крайно некомфортно вътре. Няколко пъти се убеждавам и навивам,че "този път ще е по-добре" , но просто този джип не е за големи и едри хора.
      Хм.. Това ме притеснява най-много.
      Наоколо нямам такова да се кача и пробвам дейб@...

      Коментар


      • #4
        От: Suzuki Jimny - дали ?

        Всичко е въпрос на компромис.Пробваш и разбираш.Аз така навремето пробвах и черок и гранд.Разбрах,че черока ме кефи много ама ми е тесен и оп гранд.
        Не че всеки ден не се возя и на пунто,но това не е защото ми харесва,а защото ми е по-добре на джоба.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #5
          От: Suzuki Jimny - дали ?

          1)ще си насиниш коленета от блъскане в таблото. С малко усилие - и отвинтване от пода - може да преместиш седалката няколко сантиметра назад.
          4) към 11/100
          още:
          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=122023

          Коментар


          • #6
            От: Suzuki Jimny - дали ?

            Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
            1)ще си насиниш коленета от блъскане в таблото. С малко усилие - и отвинтване от пода - може да преместиш седалката няколко сантиметра назад.
            4) към 11/100
            още:
            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=122023
            Тенкю, баш тази съм я пропуснал.

            Е уредих си кръгче за утре. Ще споделя обемността спрямо моята снага и ще дам инфо дали има смисъл от нататъшно развитие на темата.

            Май нещата отиват на късо терано с верния 2.7.... Но да видим утре

            Коментар


            • #7
              От: Suzuki Jimny - дали ?

              Тукашните сотаджии караха такова. Едрички момчета, правило ми е впечатление, че избягват да прекарват по много време в колата. Все навън ги виждах като мина край тях. Другия СОТ са с Дъстери...при тях обратно-рядко да ги видя навън.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Suzuki Jimny - дали ?

                Отлага се...
                Не става, както и да сс суча. Няма удобна позиция за повече от 15мин. Все бещо ме ръби от някъде .

                Жалко, готино джипче ми се струваше.
                Но както са казали мъдрите хора - расал, расъл та се забравил


                Благодаря на всички отзовали се

                Коментар


                • #9
                  От: Suzuki Jimny - дали ?

                  Абе качи ли се човек на широчка кола или джип ,тлудно ще се компресира в нещо по тесно, та ако ще и да е 90 литра ,като мене.Вчера се качих на дъщерята на Полото и слизайки имах чуството че се изкачвам нагоре,а то се е залепило за мене.С 45 номер зимни обуща,често настъпвам при маневри и спирачката и газта едновременно без да искам.Амбриажа отделя долу и също с големи оцувкш е кофти ,требва да натискам с пръсти само и много у лево крака да не натисна спирачката.Абе теснотията си е гадна,нема свикване.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Suzuki Jimny - дали ?

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    Отлага се...
                    Не става, както и да сс суча. Няма удобна позиция за повече от 15мин. Все бещо ме ръби от някъде .

                    Жалко, готино джипче ми се струваше.
                    Но както са казали мъдрите хора - расал, расъл та се забравил
                    Опитай Паджеро Пинин. Аз имам къса база, ГДИ, супер селект. По-тежък съм от тебе и се събирам без проблеми. Освен това ще останеш очарован от проходимостта му.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Suzuki Jimny - дали ?

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Опитай Паджеро Пинин. Аз имам къса база, ГДИ, супер селект. По-тежък съм от тебе и се събирам без проблеми. Освен това ще останеш очарован от проходимостта му.
                      Сори че ще го кажа, ама джип с макферсони нема да си купя.

                      Ще го мисля, май терано късо ще диря...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X