Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за ПОМОЩ Рекстън проблем с автомат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за ПОМОЩ Рекстън проблем с автомат

    Здравейте колеги нов съм в форума надявам се някой да ми помогне
    Историята е такъва,че имам SsangYong Rexton 2.7xdi 163к.с автоматик проблема се получи точно с автомата тоест трябваше за включа на R но неможа да ме допусне съко и N не влиза
    Сменихме малото филтър гарнитура почна да включва 3дни не сме го карали днес отново не искаши да ги включва
    П.п. Колеги интересното е следното като дам ва D и потегля минавам 20тина метра спирам и влиза N,P
    Колеги дайте идея от къде може да идва проблема

  • #2
    От: Моля за ПОМОЩ Рекстън проблем с автомат

    Колега, пълно е с теми за Рекстън, та ако пишеш (а и почетеш) там, по-бързо ще си решиш проблема.

    Като за начало ти препоръчвам да почетеш.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Моля за ПОМОЩ Рекстън проблем с автомат

      Колеги моля ви за съдействие

      Коментар


      • #4
        От: Моля за ПОМОЩ Рекстън проблем с автомат

        Лично не мога да помогна,но имаме колега от Пловдив,който има сервиз за Автоматични скоростни кутии.
        Ника му е /ssspeed/Стоян Маринов.Тел.номер:0898620306

        Добре е да споделите,вие от кой град сте.Желая успех...
        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

        Коментар


        • #5
          От: Моля за ПОМОЩ Рекстън проблем с автомат

          Колега, дай малко повече информация. От къде си ? ( би помогнало да те насочим към сервиз)Купил си колата с проблем в СК? или просто се счупи. Имало ли интервенция по кутията преди проблема ? Маслото да ли е сменяно някога преди теб? Това би помогнало за даване на акъл. Когато сменихте маслото, старото беше ли прегоряло ( черно със специфична миризма)
          Иначе лесно ще ти кажем да отидеш в сервиз и да духнеш някакви пари, което вероятно ще стане, четейки за симптомите... Дано не съм прав.

          Коментар


          • #6
            От: Моля за ПОМОЩ Рекстън проблем с автомат

            Когато купувах моя имаше подобен проблем:От Р минаваш на R, индикатора мига но не тръгва. Минаваш на N после връщаш на R, ако не стане от първия път пробваш пак.Викам на продавача "Що така бе?" той ми вика Не знам, така си я карам" .Вкарах ме я в сервиз за обстоен оглед и се оказа, че на лостовите от долу има разхлабени мисля, че бяха гайки, притегнахме ги и вече 8 месеца няма проблеми.
            LZ1ACU

            Коментар


            • #7
              От: Моля за ПОМОЩ Рекстън проблем с автомат

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Колега, пълно е с теми за Рекстън, та ако пишеш (а и почетеш) там, по-бързо ще си решиш проблема.

              Като за начало ти препоръчвам да почетеш.
              Ако няма какво да кажем по-добре да си траем.
              И за мен важи в случая
              VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

              Коментар


              • #8
                От: Моля за ПОМОЩ Рекстън проблем с автомат

                Благодаря колеги аз съм от гр Перущица
                Кагато взех джипа го карах извесво време и не ми е създал проблеми Тази аномалия с автомата се получи едва сутрин когато исках да я паркирам назад само че не ме допусна изобщо до R след 10тина дни сменихме маслото ва автомата което беше тъмно и имаше неприятен мирис филтър гарнитура всичко съм правил лично бях сложил повече масло в етерес на истината и се появиха капчици на земята тоест беше повече маслото както и да е от време на време я припалвах и правих обиколки и нещата бяха 6 отидох в сервиз за да замерим нивото на маслото и разбрахме че е повече источихме от пробката 1 литар някъде и се прибирам вс. 6 3 ди пред вкъщи не съм я карал и съм спокоен че е ок да но не сутринта на 4тия ден пак не ме допуска до R
                Интересното идва от там че като включва на D са и нужни 20тина метра и когато спра R и P са на лице тоест мога да паркирам ноооо когато я парирам и включва на P на др ден примерно давам от P на D и после пак не ме допуска когато работи на място тоест на N отново не ме допуска
                След като отскранихме 1литар масло в серви капките спряха но проблема остана

                Коментар


                • #9
                  От: Моля за ПОМОЩ Рекстън проблем с автомат

                  Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
                  Ако няма какво да кажем по-добре да си траем.
                  И за мен важи в случая
                  Прав си, но ако за всеки подобен проблем се отваря нова тема, като пусналият я специално се регистрирал заради същият, като дори не си е направил труда да потърси и почете, ще има двайсе подобни и половинчати теми, в които който знае вече няма да пише, и които никой няма да чете.
                  ... та за това.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля за ПОМОЩ Рекстън проблем с автомат

                    На теория го знаем, дай да видим някоя от другите теми за проблеми с автомат на Рекстън
                    VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля за ПОМОЩ Рекстън проблем с автомат

                      Първоначално публикуван от Йордан Енев Преглед на мнение
                      маслото ва автомата което беше тъмно и имаше неприятен мирис
                      На изгоряло масло ли миришеше ? Казваш че е било и тъмно. Тъмно кафяво или черно?
                      Изглежда че маслото или не е сменяно на време преди теб, или кутията е прегрявана.
                      Като сменихте маслото, какво масло сипахте? Отговаря ли на спецификацията за тази кутия? Как сменихте маслото? Всичкото ли го източихте или част от него? Колко масло изтече от кутията?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля за ПОМОЩ Рекстън проблем с автомат

                        Маслото което източихме беше черно източихме към 4 литра сложихме отново 4 литра направих една обиколка с цел да се разбарка понече знам че събира 7.5литра источихме пак 4 от картера и добавихме 4 от новото масло след което почна да си включва както трябва но тъи като нямам сервизна щека отидох в сервиз там источиха 1литар и казаха че нивото е ок изминах 20 к.м до вкъщи и наследващия ден историята е че не искаше да включви N P та Когато и обслужих скоростите всичко беше ок само че се появиха капчици масло но включваше МАСЛОТО Е УНИВЕРСАЛНО не помня марка но мога да проверя

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля за ПОМОЩ Рекстън проблем с автомат

                          Колега, черно масло със специфичен мирис ( предполагам на изгоряло) означава че ,маслото или не е сменяно на време или кутията е прегрявана.
                          Смяната, която сте направили не е пълна а частична. Тази скоростна кутия е необходимо да се използва за нея масло, предписано от производителя с конкретна спецификация. В случая масло
                          MB-APPROVAL 236.14
                          . Не знам какво универсално масло си налял но аз лично бих го сменил възможно най-скоро. По-добре отиди в сервиз, обясни всички симптоми и какво масло си налял и нека да ти направят диагностика и констатация на проблема. Ако караш така е възможно проблема да ескалира и ремонта да стане сериозен .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моля за ПОМОЩ Рекстън проблем с автомат

                            Колега слагаш само Fuchs Titan 4134 или оригиналното за Мерцедес.В книжката се препоръчва fuchs.Аз съм такова.Сменяш и филтъра+гарнитурата с оригинални.
                            SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моля за ПОМОЩ Рекстън проблем с автомат

                              Първоначално публикуван от svetli96 Преглед на мнение
                              Колега слагаш само Fuchs Titan 4134 или оригиналното за Мерцедес.В книжката се препоръчва fuchs.Аз съм такова.Сменяш и филтъра+гарнитурата с оригинални.
                              Всъщност в книжката на Рекстън се препоръчва Fuchs ATf3353
                              MB-APPROVAL 236.12
                              за 5 степенната автоматична кутия. Разбира се
                              Fuchs Titan 4134
                              също е съвместимо, то отговаря на следващия стандарт
                              MB-APPROVAL 236.14

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:36.7 КБ
ID:5780846

                              При колегата едва ли маслото е проблем за невъзможността да превключва. По-скоро трябва да закара колата в сервиз за автоматици и там да диагностицират проблема. Възможно е ( и дано) да е нещо дребно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X