Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приставка за пробиване на отвори в тръба (tube notching)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Приставка за пробиване на отвори в тръба (tube notching)

    От заглавието може и да не става много ясно, но към края на клипа се вижда за какво иде реч. https://youtu.be/ydGL88yZHZQ
    Въпроса е какво лагерно тяло ползват (с какви лагери)
    Оста ще се стругова и шлайфа, за да е гладка, но лагерното тяло ме мъчи...
    Ще се радвам на всякакви идеи и съвети.
    Приставката е за приятел, който няма фреза, струг или настолна бормашина (за тези машини се сещам как лесно може да се прореже отвора.
    Благодаря.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

  • #2
    От: Приставка за пробиване на отвори в тръба (tube notching)

    Интересно приспособление.Ако ми трябваше, най лесно е да ползвам стебло от амортисьор примерно 20,22мм. и съответно подходящ иглен лагер.

    Коментар


    • #3
      От: Приставка за пробиване на отвори в тръба (tube notching)

      Продават се оси със закалена и шлайфана повърхност с мека сърцевина и точен диаметър ( ф16, ф18,ф 20 ,... ) Има и лагери съчмено плъзгащи, които позволяват едновременно и ротация и аксиално преместване.Трябва само да се оформи оста на струг и да се купира към нея режещата камбана.
      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
      Ат.Буров.

      Коментар


      • #4
        От: Приставка за пробиване на отвори в тръба (tube notching)

        Ползва се хромирано стебло и два иглени лагера във външното тяло,общо-взето е елементаризъм.По-сложната част е стойката със менгемето.Градуси на стойката не трябват,със раздвижен градуиран ъгъл(по-добре електронен) сверяваш и режеш.Ако ъгъла е малък,се налага рязане със флекса понеже инструмента е плитък и спира.В петък ако не забравя ще снимам нашенска машина с руска дрелка.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: Приставка за пробиване на отвори в тръба (tube notching)

          Кажи каква камбана ползваш?
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            От: Приставка за пробиване на отвори в тръба (tube notching)

            Според Ф-то на тръбите,на хромираната част се дяла резба 18g,има разни размери в практикер.Ей това е напасвано по този начин правени са 4 бройки.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170413_135632.jpg
Прегледи:1
Размер:338.0 КБ
ID:5780667
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170722_121722.jpg
Прегледи:2
Размер:382.3 КБ
ID:5780668
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #7
              От: Приставка за пробиване на отвори в тръба (tube notching)

              Радиалното движение на лагери, аксиалното на шлиц. Така си го представям като най-лесно. За професионални цели и точност системата е друга:
              Прикачени файлове
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Приставка за пробиване на отвори в тръба (tube notching)

                Мисля си ,че за малка серия и по малки по размери детайли може да се направи обратно движение-детайла към фрезата.
                Втори вариант е да се ползва стойката за дрелката за постъпателно то движение.

                Коментар


                • #9
                  От: Приставка за пробиване на отвори в тръба (tube notching)

                  То може, ама тогава как ще печелиш от продажбата на консумативи, която е водеща при тия "изобретения"? Друго си е режещата корона да се затъпява след рязане на две тръби и да се чупи на третата...
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Приставка за пробиване на отвори в тръба (tube notching)

                    А вариянт да се ползва лентов шлаиф ( гридер) с подходяща по диаметър ролка?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Приставка за пробиване на отвори в тръба (tube notching)

                      Първоначално публикуван от plamkata Преглед на мнение
                      А вариянт да се ползва лентов шлаиф ( гридер) с подходяща по диаметър ролка?
                      Бавно, и шкурката не изкарва дълго. Имам доста голям стационарен лентов шлайф и съм пробвал едно-друго. Не точно това, но имам доволно добра представа какво може и какво не.

                      Отделно е мотането с постоянната смяна на поне едната ролка, когато ти трябва друг диаметър.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Приставка за пробиване на отвори в тръба (tube notching)

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        То може, ама тогава как ще печелиш от продажбата на консумативи, която е водеща при тия "изобретения"? Друго си е режещата корона да се затъпява след рязане на две тръби и да се чупи на третата...
                        А каква е разликата дали ще купя корона която да монтирам на въпросното “изобретение” или ще я монтирам на настолната бормашина?
                        И още в началото уточних, че има сериозна липса на настолна (колонна) бормашина [emoji1]
                        А да се закупи бормашина за 500-600лв и да се ползва само за това (при положение, че изобретението ще стъпи на 100-150лв) ми се вижда излишно.
                        I'm not Lost, I'm Discovering !

                        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                        Коментар


                        • #13
                          От: Приставка за пробиване на отвори в тръба (tube notching)

                          Ако бюджета е водещ :



                          Във второто е нужен само ъглошлайф.



                          За някоя и друга сглобка става и така. Ако ще се правят тръбни конструкции може и да ти се прииска да си теглиш въжето по някое време, но за без пари толкова. Иначе такива приспособления в щатите има за без пари, но по българските магазинин е съм мяркал.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Приставка за пробиване на отвори в тръба (tube notching)

                            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                            А каква е разликата дали ще купя корона която да монтирам на въпросното “изобретение” или ще я монтирам на настолната бормашина?
                            И още в началото уточних, че има сериозна липса на настолна (колонна) бормашина [emoji1]
                            А да се закупи бормашина за 500-600лв и да се ползва само за това (при положение, че изобретението ще стъпи на 100-150лв) ми се вижда излишно.
                            Колега въпроса беше за лагерното тяло,но никой от нас не знае подробности около идеята за експлоатацията.
                            Различните идеи са за "хоби" решение на проблема. Що се отнася до "бормашината" ,предложих ВИ вариант със стойка за дрелка (-50-60лв.) , която вероятно имате. От последното изречение си мисля,че ще имате само няколко "бройки" за обработка и се търси компромисен вариант.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Приставка за пробиване на отвори в тръба (tube notching)

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              То може, ама тогава как ще печелиш от продажбата на консумативи, която е водеща при тия "изобретения"? Друго си е режещата корона да се затъпява след рязане на две тръби и да се чупи на третата...
                              При диаметър примерно цол и нагоре, ще потрошиш всичко друго, ама не и фрезата. Това си е съвсем стандаретн инструмент и дори китайските не са чак толкова зле (всъщност има си съвсем читави), колкото описваш.

                              Сега, педерастията, дето могат да сътворят, е да ползват опашка с нестандартен размер например. Не че и на това не му се намира колая, ама не бих се учудил и това да сътвори някой.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X