Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пререгистрация на коли с газови и метанови уредби?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пререгистрация на коли с газови и метанови уредби?

    Днес, съвсем случайно, при разговор с колега, се оказа, че тоя въпрос е актуален.

    Попрочетох тук-там, и се оказва, че ме грози глоба в размер 50-150 лв, ако не съм регистрирал агу-то, което съм поставил след регистрация на мпс-то.

    Идеята е да се сменят талоните, в които да пише, че мпс-то има газ и бензин.

    линкове по въпроса
    http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=166538.0

    https://dariknews.bg/novini/bylgarii...oliciq-1179780

    http://peugeotclub.info/forum/viewtopic.php?t=118664

    и прочее, само като се гуглира "газова уредба регистрация в кат"

    Баси, пак ли се почва, отново талони, отново номера, отново пререгистрации?

    Или аз не съм дочел нещо, или съм пропуснал дискусията във форума за поредната простотия, или отново да се готвим за поредното доене?

    PS Ако някъде е коментиран тоя проблем, моля да се премести възмущението ми в съответната тема.

  • #2
    От: Пререгистрация на коли с газови и метанови уредби?

    Да дойдеш да пием кафе вместо да си дигаш кръвното ли?
    Фиат Купе
    Опел Фронтера В
    Мицубиши Паджеро Пинин

    Коментар


    • #3
      От: Пререгистрация на коли с газови и метанови уредби?

      Още утре, с голямо удоволствие.

      Коментар


      • #4
        От: Пререгистрация на коли с газови и метанови уредби?

        Дрънчихме го този въпрос по едно време и май се стигна до консенсус за заварено положение и нови монтажи.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Пререгистрация на коли с газови и метанови уредби?

          Покрай моите си тревоги , ми се наложи да регистрирам кола , между 1 и 9 януари , тази година. Колата си беше с АГУ с паспорт, но не отразено в талона. В КАТ Русе, след като ми смъкнаха номерата и видяха ,че имам газова , виакт върви я регистрирай . Аз питам , как без номера ? Ще ме глобите. Регистрирайте я тук, нали съм ви дошъл на крака. Нямали право. Само два сервиза имало в Русе. Питам значи , затова че вие не сте сертифицирани , аз трябва да си регистрирам колата 2 пъти ?!?!?!?! Онея казаха , ето ти нов талон , нови номера и заминавай да си я регистрираш .. .после си карай така , няма да идваш пак за нов талон.
          Това дали е законно, не знам, ама аз не мисля да си сменям талона .
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #6
            От: Пререгистрация на коли с газови и метанови уредби?

            Аз също регистрирах в КАТ София през Януари. Моята е с газова от завода и я пише в талона. Тия на канала провериха на мен и всички около мен само номерата на шаси и двигател. Разните там прегледи, еко, меко са само като има телевизии. И аз съм в неведение тази газова трябва ли ми някакъв друг документ за нея, питах двама/трима и никой не знае. Разни регламенти и друго са оставени там на течението и май всеки се оправя сам.

            Коментар


            • #7
              От: Пререгистрация на коли с газови и метанови уредби?

              Поне до миналата година беше достатъчно да е вписана газовата в талона от ГТП.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #8
                От: Пререгистрация на коли с газови и метанови уредби?

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                Поне до миналата година беше достатъчно да е вписана газовата в талона от ГТП.
                Какво значи " да е вписана" ?! В двата талона ( голям и малък) за ГТП пише на коя дата е извършен прегледа и до коя дата требе да се Явиш пак . Нищо повече !

                А това че газовата уредба си има собствен паспорт , в който се вписват нейните периодичните прегледи е друга бира и хич не е задължително ( прегледа) да съвпада с ГТП на автомобила .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  От: Пререгистрация на коли с газови и метанови уредби?

                  Гледам, че е обсъждано във форума в ето тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=200391
                  Иначе май има нещо като заварено положение ако съдим по това: http://www.avtogaz.bg/%D0%B7%D0%B0-%...2%D0%B0%D0%BB/
                  Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000
                  Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пререгистрация на коли с газови и метанови уредби?

                    Добавянето на допълнителна горивна система е сериозна промяна на конструкцията.
                    Начин за печелене на пари.

                    Друг е подхода , метан/газ намалява вредните емисии и има влияни за екологията.
                    И вместо да искат пари да дават поощрения- паркиране в синя зона примерно

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пререгистрация на коли с газови и метанови уредби?

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Какво значи " да е вписана" ?! В двата талона ( голям и малък) за ГТП пише на коя дата е извършен прегледа и до коя дата требе да се Явиш пак . Нищо повече !
                      Значи, че след монтажа се изисква да се извърши първоначален преглед на АГУ, на база на който данните се вписват в системата на ДАИ и при преминаване на технически преглед на автомобила са длъжни да направят преглед и на газовата. И освена на коя дата си минал преглед в талона пише марка и модел на бутилката и дата на производство, за да може след 10 години да ти кажат, че трябва да смениш бутилката с нова иначе няма да минеш преглед....
                      Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000
                      Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пререгистрация на коли с газови и метанови уредби?

                        Преди 2 години в КТ Сф ми вписаха газовата в талона на пикапа.......... не знам защо, нищо не са ми искали - може би щото го пишеше в холандския талон
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пререгистрация на коли с газови и метанови уредби?

                          Най вероятно за пари ще да е работата,разгледах сега талоните на Дискавърито,в английския е отразено ,че е газизифициран и в българския е записано ,гориво бензин,природен газ ,регистриран в КАТ Видин 2010 година,но забелязах друга рзлика 6+1 в анг.и 4+1 в родния,а сега де кой прав ,кой крив? В багажното има 2 седалки с колани ,фабрично поставени .В Англия е минавал през 5 години в сервиза ,в който е газифициран,доста подробно е описано марка на сондите,номера на бутилките и изпарителя даже тръбата и лещите пише ,че са медни.Откакто е в БГ няма нищо освем данак , преглед и гражданска.Собственика е един и същ така ,че няма съмнение в педантичноста му,

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пререгистрация на коли с газови и метанови уредби?

                            Не се филмирайте. Имам 3 коли на газ и само на една е записано в талона, че е на газ. Но всички си минават ГТП без никакви проблеми. Утре е наред едната, на която не и пише в талона, че е на газ. Ако има някакъв дерт, ще ви пиша.
                            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пререгистрация на коли с газови и метанови уредби?

                              А в талона, който ти дават че си преминал ГТП пише ли, че има АГУ?
                              Иначе как се минава преглед на 90% от местата е ясно на всички...
                              Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000
                              Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X