Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предпазни решетки на фаровете за Дискавъри 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предпазни решетки на фаровете за Дискавъри 2

    Здравейте, колеги! Не намерих тема за тези предпазни решетки и бих искал да питам, някой знае откъде могат да се закупят или поръчат за изработка в БГ? Гледах в ebay и други сайтове, но ми се струват доста скъпи там, а и не ми се чака толкова време за доставка.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_58.JPG
Прегледи:1
Размер:20.2 КБ
ID:6142309Натиснете снимката за да я уголемите

Име:изтеглен файл.jpg
Прегледи:1
Размер:9.1 КБ
ID:6142310
    Роден да ловува, принуден да работи...

  • #2
    От: Предпазни решетки на фаровете за Дискавъри 2

    Скъпи са и не си струва парите тая пластмаса. Лично на мен ми се виждат грозни и се чудя дали да не ги махна

    http://www.island-4x4.co.uk/discover...026-p-231.html

    http://www.island-4x4.co.uk/discover...93-p-4576.html

    Коментар


    • #3
      От: Предпазни решетки на фаровете за Дискавъри 2

      На Диско 1 тези са метални, пластмасовия вариант е просто плегсигласов щит върху фара.
      Интересно ще проверя в каталога за Диско 2 какви са вариантите, аз се бях замислил да взимам такива ако са метални една идея да пазят мигачите от клони.

      Коментар


      • #4
        От: Предпазни решетки на фаровете за Дискавъри 2

        Ммм не съм виждал метални... И тези пазят мигачите... от листа Ако намерите метални пишете.

        Коментар


        • #5
          От: Предпазни решетки на фаровете за Дискавъри 2

          Това не ми се вижда чак толкова проблемно да се начертае и изработи в почти домашни условия..... Особено за тези пари.....
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • #6
            От: Предпазни решетки на фаровете за Дискавъри 2

            Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
            Скъпи са и не си струва парите тая пластмаса. Лично на мен ми се виждат грозни и се чудя дали да не ги махна

            http://www.island-4x4.co.uk/discover...026-p-231.html

            http://www.island-4x4.co.uk/discover...93-p-4576.html
            Ако ще ги махаш, дай снимки да ги видя и да се споразумеем! ��
            Роден да ловува, принуден да работи...

            Коментар


            • #7
              От: Предпазни решетки на фаровете за Дискавъри 2

              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
              Това не ми се вижда чак толкова проблемно да се начертае и изработи в почти домашни условия..... Особено за тези пари.....
              Ами аз не мога да го направя, но съм отворен за такива предложения и ако се изработи от метал, ще е чудно.
              Роден да ловува, принуден да работи...

              Коментар


              • #8
                От: Предпазни решетки на фаровете за Дискавъри 2

                Ето идея - който иска да се пробва да си направи:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170228_152630.jpg
Прегледи:1
Размер:180.9 КБ
ID:5780670
                БИО пчелен мед и пчелни продукти
                0888 66 59 73

                Коментар


                • #9
                  От: Предпазни решетки на фаровете за Дискавъри 2

                  Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
                  Ето идея - който иска да се пробва да си направи:

                  [ATTACH=CONFIG]947228[/ATTACH]
                  Ти ли си ги прави, колега ? Може ли някакви чертежи или още снимки?
                  Роден да ловува, принуден да работи...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Предпазни решетки на фаровете за Дискавъри 2

                    Я вижте колко струва един мигач и един фар и пак си задайте въпроса „Струва ли си?“ Специално на последната снимка ако има удар в тази зона решетката се чупи или пука (вижте и тя колко струва), защото металната маска ще пренесе удара върху нея, а калникът ще се скъса точно в точките на закрепване (вижте и той колко струва) и пак ще има счупен мигач и пукнат фар.
                    За мен най - удачен е вариантът стоманена броня стърчаща достатъчно напред. Другото са флинтифлюшки.
                    Не бързай ако искаш да стигнеш
                    __________________________________
                    Discovery II TD5 10P

                    Коментар


                    • #11
                      От: Предпазни решетки на фаровете за Дискавъри 2

                      Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                      Я вижте колко струва един мигач и един фар и пак си задайте въпроса „Струва ли си?“ Специално на последната снимка ако има удар в тази зона решетката се чупи или пука (вижте и тя колко струва), защото металната маска ще пренесе удара върху нея, а калникът ще се скъса точно в точките на закрепване (вижте и той колко струва) и пак ще има счупен мигач и пукнат фар.
                      За мен най - удачен е вариантът стоманена броня стърчаща достатъчно напред. Другото са флинтифлюшки.
                      Мишо помниш старата броня на носорога, там мигачите ги сменях точно поради тази причина. Дребно клонче ама като отве мигача със сила и го пука. Фаровете са стъклени и им трябва една идея по голяма сила, но в гората никога не се знае.
                      Аз така или иначе сега на 2-ката ще слагам броня която да покрие и мигача, ама пак не е сигурно. Тази решетка я смятах като компромисен вариант след бронята....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Предпазни решетки на фаровете за Дискавъри 2

                        Първоначално публикуван от Mr.Liverpool Преглед на мнение
                        Ти ли си ги прави, колега ? Може ли някакви чертежи или още снимки?
                        Решетката не съм я правил и съм съгласен принципно с Михаил - не бих ги използвал, ако не бях ги получил наготово.
                        Но субективно погледнато, силата на удара, необходима да повреди фара/мигача, е по-малка от силата, която е необходима да преодолее решетката и да направи поразиите, за които Михаил писа.
                        Така че при определени обстоятелства тази решетка би изпълнила предназначението си, ако се наложи.
                        БИО пчелен мед и пчелни продукти
                        0888 66 59 73

                        Коментар


                        • #13
                          От: Предпазни решетки на фаровете за Дискавъри 2

                          Първоначално публикуван от Mr.Liverpool Преглед на мнение
                          Ами аз не мога да го направя, но съм отворен за такива предложения и ако се изработи от метал, ще е чудно.
                          Нямам такава кола за модел, иначе щях да се пробвам с направата Инак според мен са с естетическа функция отколкото фактическа защита.
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • #14
                            От: Предпазни решетки на фаровете за Дискавъри 2

                            За мене тия аксесоари са изгъзица - нито пазят фаровете, нито са красота. Който иска сериозна защита на предницата, може да монтира решетка, като на полицейските дифендъри. Може да се хване на металната част на бронята, под чупливата.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Предпазни решетки на фаровете за Дискавъри 2

                              За мен не са грозни, напротив. И със сигурност ще предпазват от по-леки удари/клони. Като го измисля
                              как да ги направя хубави и евтини, ще кача снимки.
                              Роден да ловува, принуден да работи...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X