Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kia Sportage или....?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kia Sportage или....?

    Здравейте колеги!
    Имам си аз един чуден Терракан и си го карам щастливо.Обаче все по-рядко му ползвам пълните възможности и не излизам много извън пътя. Това ме навежда на мисълта да го сменя с нещо по-функционално, което да може да се кара на газ. Насочил съм се към Kia Sportage. 2.0 140 коня.
    Интересува ме как е като поддръжка, здравина и разход. Държи ли на газ? Говоря за модела около 2006-та година. Има ли някакви електронни системи и блокаж на централния диф тая гад?

  • #2
    От: Kia Sportage или....?

    Имам такава Кия от 4 месеца. Моята е 2008г, с цитирания двигател е и BRC sequent plug&drive монтирано в Италия.
    Разход на газ- 11л. извънградско, с още малко градско или по-висока скорост отива на 12. С уговорката, че ГИ не е чисто нов, т.е. на незнайно колко километра. В града не съм имал възможност да я засека на 100км. Газовата у-ба е сложена година след закупуването на автомобила като нов. По километраж е на 160хил., така че си правя извод че понася газта. Не е скъп за поддръжка. До сега ангренажен ремък и водна помпа за около 250лв по спомени. Воден радиатор, че протече малко над 100лв. Има електронна система ESP. Отделно като пребоксуват предните гуми и включва двойното. Има и бутон 4wd който с ел.матнитна муфа може ръчно по желание да се задейства 50/50, но до 40км.ч и без за се завива на стабилна настилка, защото се товари.
    Като цяло е добър автомобила, става и за черен път, може да кривнеш по някоя полянка.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X