Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оффроуд с Чавдар ц5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оффроуд с Чавдар ц5

    имате ли някакви наблюдения и става ли за офроуд,имам такъв и ми се струва доста проходим ама това си е мое мнение,искам да го пробвам по черните пътища и по -точно мерак ми е да си направя преход от Белмекен към Грънчар ама след май месец, че сега е малко трудничкодоколкото знам има път но не е подържам от много години

  • #2
    До: Оффроуд с Чавдар ц5

    Карал съм 1-2 пъти такова рейсче,ама личното ми мнение е че това е една грешка на техниката,двигателя му е много слаб,а няма и демупликатор/бавни/,така че забрави.Е така по черно без голями изкачвания и коловози може и да стане,ама....
    SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

    Коментар


    • #3
      До: Оффроуд с Чавдар ц5

      имам 5 бр
      грешка на техниката, който го е измислии просто или е бил пиян или е бил слабоумен
      за мотора , хич даже не е слаб- перкинс
      за демултипликатоор, не знам какво имаш в предвид, ама си има и бавни има си и преден диф
      за черен път да, за странични наклони и коловози си е проба самоубииство
      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

      Коментар


      • #4
        До: Оффроуд с Чавдар ц5

        Оффроуд с Чавдар ц5
        Чавдар Ц5 не го знам. Ама темите с Чавдар V93 са много интересни.

        Извинявам се за спама, ама като видях темата в списъка на "нови теми" направих тази асоциация.
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • #5
          До: Оффроуд с Чавдар ц5

          Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
          Оффроуд с Чавдар ц5
          Чавдар Ц5 не го знам. Ама темите с Чавдар V93 са много интересни.

          Извинявам се за спама, ама като видях темата в списъка на "нови теми" направих тази асоциация.
          Хахахаха! Сега всички ще почнат да бъзикат Чавдо на "Рейс"
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            До: Оффроуд с Чавдар ц5

            Първоначално публикуван от vankoBG Преглед на мнение
            имате ли някакви наблюдения и става ли за офроуд,имам такъв и ми се струва доста проходим ама това си е мое мнение,искам да го пробвам по черните пътища и по -точно мерак ми е да си направя преход от Белмекен към Грънчар ама след май месец, че сега е малко трудничкодоколкото знам има път но не е подържам от много години
            Гледай сега за офффффффффроуд не става,но за лашкане и кефене по черни пътиша с премерена проходимост бива.Ако е единствената ти възможност,като автомобил за черен път,давай,ние ще помагаме ако се наложи;-)
            Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
            NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

            Коментар


            • #7
              До: Оффроуд с Чавдар ц5

              Всъщност да попитам, това не е ли Авиа? Само с друга кутия отгоре? В такъв случай сигурно може да се ползва нейната раздатка.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                До: Оффроуд с Чавдар ц5

                Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                Всъщност да попитам, това не е ли Авиа? Само с друга кутия отгоре? В такъв случай сигурно може да се ползва нейната раздатка.
                Авиа си е! Както и Преслава-той му е по близкия роднина!!
                Боже колко мъка имах с едно такова!!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #9
                  До: Оффроуд с Чавдар ц5

                  ами знам ли,карал съм го еднаж дваж по черни пътища ама нищо по сериозно,пътят там незнам в кво състояние е иначе си имам Нива друга грешка на човешката мисъл)

                  Коментар


                  • #10
                    До: Оффроуд с Чавдар ц5

                    тежик е и затъне ли ,мъка ми е ,с 2 праги сме теглили и нестава и нестава, докато не се включи 170ката
                    веригата си каза думата

                    кутиите са им като на газките, имат и бавни, но на автобусчетата не са изведени на лост,н а моите на всички съм ги изкарал и (пилотите) са много доволни
                    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Оффроуд с Чавдар ц5

                      Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                      Всъщност да попитам, това не е ли Авиа? Само с друга кутия отгоре? В такъв случай сигурно може да се ползва нейната раздатка.

                      Не, не е Авия. Тази рама и тази каросерия са си българска разработка /с използване на много готови възли и агрегати/. От комплектите, които се внасяха от Чехия /Чехословакия/ се сглобяваха много малко камиончета в оригиналния им вид. Върху чешките рами се монтираше една надстройка-автобусче, също Чавдар, но не се сещам сега точно за модела. То беше 4х2, едно такова с вирната задница. А чешките кабини се монтираха на българската рама, която се ползваше и за този Ц-5 и камиончето се казваше Преслав-Авия. Върху тази рама имаше най-различни модификации: С българска кабина, представляваща предната част от каросерията на Ц-5; С удължена кабина 4+1 и др. В Казанлък се опитаха да направят надстройка - автовижка, имаше и самосвалчета /тристранни/ и разни други вариации.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Оффроуд с Чавдар ц5

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Не, не е Авия. Тази рама и тази каросерия са си българска разработка /с използване на много готови възли и агрегати/. От комплектите, които се внасяха от Чехия /Чехословакия/ се сглобяваха много малко камиончета в оригиналния им вид. Върху чешките рами се монтираше една надстройка-автобусче, също Чавдар, но не се сещам сега точно за модела. То беше 4х2, едно такова с вирната задница. А чешките кабини се монтираха на българската рама, която се ползваше и за този Ц-5 и камиончето се казваше Преслав-Авия. Върху тази рама имаше най-различни модификации: С българска кабина, представляваща предната част от каросерията на Ц-5; С удължена кабина 4+1 и др. В Казанлък се опитаха да направят надстройка - автовижка, имаше и самосвалчета /тристранни/ и разни други вариации.

                        Извинявай но ще може ли малко да поясниш че се объках:чешките възли са монтирани на българската рама или кабината е монтирана на изцяло българско шаси?Би ли пояснил коя част от какво е че наистина ми е интересно а в интернет няма никаква информация.Мисля че това е автобусчето за което говориш.
                        Прикачени файлове
                        Преди имах раздвоение на личността, но сега взимаме хапчета и сме много добре.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Оффроуд с Чавдар ц5

                          това на снимката е само със заден диф
                          "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Оффроуд с Чавдар ц5

                            Ц5 май е с блокажи на диференциалите, като виетнамката

                            Коментар


                            • #15
                              До: Оффроуд с Чавдар ц5

                              не е ли това?



                              ето една интересна страничка - има събрани неща за българското автомобилостроене тук
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X